reklama

Znali se odmala a spolu i zemřeli. Manželé podlehli covidu ruku v ruce ve stejný okamžik

Rodinu z amerického New Hampshiru zasáhla na konci loňského roku tragédie. William a Carol Stewartovi byli svoji 44 let a spolu také odešli. Oba zemřeli na covid 10 vteřin po sobě, zatímco se drželi za ruce. Jejich dcera se nyní o smrti svých rodičů emotivně rozpovídala a nabádá ostatní, aby se nechali očkovat.

reklama

Pár z města Salem, který se znal od svých čtyř let, se stejně jako velká část rodiny nakazil covidem v prosinci. Postarší manželé ale měli těžký průběh a brzy oba skončili v nemocnici na přístrojích. Carol bojovala o život dva týdny, William osm dní. Oba nemoci nakonec podlehli, a to téměř ve stejný okamžik.

„Obě postele byly u sebe a otec matce sevřel ruku. Jakmile se dotkli, otec vydechl naposledy a máma ho následovala za 10 vteřin,“ popsala pro stanici WMUR poslední okamžiky svých rodičů zdrcená dcera Melissa. „Byli pravým ztělesněním spřízněných duší,“ dodala s tím, že se zbylým členům rodiny ulevilo, když utrpení manželů skončilo. Pro blízké šlo přitom o těžké loučení, protože Williama a Carol mohli navštívit až těsně před jejich smrtí.

Miluji vás, zase se uvidíme.

Podle Melissy nebyli její rodiče očkovaní, a proto prostřednictvím televizní obrazovky vyzvala ostatní obyvatele New Hampshiru, aby s vakcínou neotáleli, dokud nebude příliš pozdě. A dojemný vzkaz poslala do nebe i svým rodičům. „Je to pocta být vaší dcerou, miluji vás a jednou se zase uvidíme,“ řekla se slzami v očích.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama