reklama

Zpěvačka Lucie Bílá o Vánocích plnila sny. Nezapomněla na někoho?

Lucie Bílá sní o Vánocích.
Zdroj: Instagram/luciebila

Někdo má rád tradiční Vánoce doma, někdo vyráží na chatu a někdo zase za exotikou. Nejkrásnější jsou ale vždy v kruhu rodinném s lidmi, které milujeme. Jinak to nemají ani celebrity včetně zpěvačky Lucie Bílé. Kde česká popová královna letos nasávala kouzlo Vánoc? Dala přednost klasice, nebo vyrazila jako někteří její kolegové ze showbusinessu za exotikou?

reklama

„Naše Vánoce budou opět v kruhu rodinném, plné světel, krásné vůně, dobrého bramborového salátu podle receptu mojí maminky, řízky, které udělá táta, to jsou tak krásné svátky,“ svěřila se zpěvačka Lucie Bílá. „Jako každý rok budu s mámou, s Ráďou a s dědou,“ doplnil její syn Filip Kratochvíl.

K tématu

„Jíme a vaříme si svoje vlastní jídlo. Když jsem byl malý, tak to bylo něco jiného, ale teď už je to taková rodinná sešlost,“ pokračoval pětadvacetiletý Filip.

Co se týče kouzelné výzdoby, světel a světýlek je u Lucie Bílé opravdu dost. Z Orlího hnízda, jak se místu, kde stojí zpěvaččin dům říká, to září na všechny světové strany. „Já furt říkám, že to vypadá jako v nákupním centru. Je to pěkný, svítí to všude, ale v noci nemůžu spát, jak to svítí dovnitř,“ postěžoval si lehce zpěvaččin syn.

„Filip si zvykl, že všechno přeháním a dělám na 150 procent. Stejně tak je to s těmi světly, mám to ráda. Letos jsme nezažili naše tradiční rozsvěcování stromku a domu, protože se nemůžeme scházet, ale strom svítí a dům taky,“ reagovala spokojená zpěvačka.

Co letos Ježíšek nadělil? Lucie Bílá zapomněla na partnera

Jako v jakékoliv jiné rodině se i u slavné zpěvačky řeší dárky a co by komu z rodiny mohlo udělat radost. Co by si ale přáli pod stromečkem sami najít? „Spíš si přeji, abych věděl, co dát ostatním, jinak jsem rád za základní věci, co ztrácím. Jako ponožky a tak,“ odpověděl skromně Filip.

„Když člověk něco dělá pro druhého, tak to dělá i pro sebe, takže to moje dávání dárků je trošku ze sobectví, protože mně to dělá dobře. Letos se zadařilo díky internetovému obchodu a charitativnímu shopu. Nejen že jsme stihli předat invalidní vozíky, ale i získat dostatečnou částku na to, abych někomu udělala radost. Vybrala jsem si dvě místa, jedno je ale smutný. Je to někomu, kdo přišel o dítě, a to je pro mě bolestná představa, tak jsem se rozhodla, že tam pošlu částku 100 tisíc korun,“ prozradila Lucie, která má nejen během Vánoc srdce na pravém místě.

/ fotografií

Také s druhým obdarovaným je spojen dojemný příběh. „To jednou přišel malinkatý človíček s dlouhými vlásky na jeviště a já: Co si přeješ, holčičko? A on: Já jsem vám přišel říct, že jsem kluk,“ vzpomíná Lucie. „Nedávno se mi ozvala maminka, že chce věnovat vlásky Novému háru, ty dělají vlásky pro nemocné děti. Ten byl tak statečný, a tak měl radost, že to někomu pomůže, že jsem se rozhodla, že mu věnuji hodně vychytaný kolo,“ dopověděla krásný příběh.

K tématu

„Připomíná mi moji knihu Posílám to dál, která je o tom abychom dělali dobro a ono se pak vrátí. Tak si myslím, že to dobro Daniela, který se vzdal vlasů pro jiné nemocné dítě, je takové dobro, které to se vrátí hodně hodně lidem. Mám ho ráda, je zlatý. Je to inspirující dítě a každý by ten jeho příběh měl znát,“ doplnila zpěvačka.

Co se ale týče dárků pro své nejbližší není pro Lucii žádný problém. „Je to jednoduché, jenom toho druhého člověka poslouchat a když ho máš ráda, tak ho posloucháš. Ještě Radečkovi nic nemám. Kecám,“ zažertovala Lucie. „Já mám tebe,“ reagoval pohotově její partner.

„Teď si všichni ale nejvíc přejeme, aby se ta země uzdravila. Až to přijde, tak to strašně rozbalím. To povolání dělám už třicet let a když to nejde, tak si řeknu: Něco tady nehraje,“ řekla na na závěr zpěvačka. „Ale nám to hraje,“ doplnil ji partner Radek Filipi.

Podívejte se, jak Lucie Bílá začátkem prosince vyzdobila její divadlo:

K tématu

Tagy: Lucie Bílá Vánoce Filip Kratochvíl vánoční dárek Radek Filipi vánoční výzdoba
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Historie

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Hned vedle budovy parlamentu ČSSR měl už roku 1969 stát skrytý pomník Jana Palacha. Všem komunistickým poslancům na očích. Troufalý kousek naplánovali architekt stavby Karel Prager a sochař Miloslav Chlupáč. Normalizační cenzoři ale projekt zastavili. Po revoluci se kolegové k plánům na Palachův pomník vrátili, nakonec ho ale realizoval až sochař Antonín Kašpar v roce 2020. Historička architektury Radomíra Sedláková se s Pragerem znala, napsala o něm knihu a vysvětluje, jak to s pomníkem bylo od jeho počátků.

Koronavirus

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

V pátek v osm hodin ráno se v Česku spustil Centrální rezervační systém, kde se mají přednostně senioři 80+ registrovat k očkování proti koronaviru. Zápisy do pořadníku běží, ale rozhodně ne hladce. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se o úskalích systému i očkování jako takovém rozhovořili primář z Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Jiří Votruba a epidemiolog a předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek.

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému
Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama