reklama

Zpěvačka Lucie Bílá o Vánocích plnila sny. Nezapomněla na někoho?

Někdo má rád tradiční Vánoce doma, někdo vyráží na chatu a někdo zase za exotikou. Nejkrásnější jsou ale vždy v kruhu rodinném s lidmi, které milujeme. Jinak to nemají ani celebrity včetně zpěvačky Lucie Bílé. Kde česká popová královna letos nasávala kouzlo Vánoc? Dala přednost klasice, nebo vyrazila jako někteří její kolegové ze showbusinessu za exotikou?

reklama

„Naše Vánoce budou opět v kruhu rodinném, plné světel, krásné vůně, dobrého bramborového salátu podle receptu mojí maminky, řízky, které udělá táta, to jsou tak krásné svátky,“ svěřila se zpěvačka Lucie Bílá. „Jako každý rok budu s mámou, s Ráďou a s dědou,“ doplnil její syn Filip Kratochvíl.

„Jíme a vaříme si svoje vlastní jídlo. Když jsem byl malý, tak to bylo něco jiného, ale teď už je to taková rodinná sešlost,“ pokračoval pětadvacetiletý Filip.

Co se týče kouzelné výzdoby, světel a světýlek je u Lucie Bílé opravdu dost. Z Orlího hnízda, jak se místu, kde stojí zpěvaččin dům říká, to září na všechny světové strany. „Já furt říkám, že to vypadá jako v nákupním centru. Je to pěkný, svítí to všude, ale v noci nemůžu spát, jak to svítí dovnitř,“ postěžoval si lehce zpěvaččin syn.

„Filip si zvykl, že všechno přeháním a dělám na 150 procent. Stejně tak je to s těmi světly, mám to ráda. Letos jsme nezažili naše tradiční rozsvěcování stromku a domu, protože se nemůžeme scházet, ale strom svítí a dům taky,“ reagovala spokojená zpěvačka.

Co letos Ježíšek nadělil? Lucie Bílá zapomněla na partnera

Jako v jakékoliv jiné rodině se i u slavné zpěvačky řeší dárky a co by komu z rodiny mohlo udělat radost. Co by si ale přáli pod stromečkem sami najít? „Spíš si přeji, abych věděl, co dát ostatním, jinak jsem rád za základní věci, co ztrácím. Jako ponožky a tak,“ odpověděl skromně Filip.

„Když člověk něco dělá pro druhého, tak to dělá i pro sebe, takže to moje dávání dárků je trošku ze sobectví, protože mně to dělá dobře. Letos se zadařilo díky internetovému obchodu a charitativnímu shopu. Nejen že jsme stihli předat invalidní vozíky, ale i získat dostatečnou částku na to, abych někomu udělala radost. Vybrala jsem si dvě místa, jedno je ale smutný. Je to někomu, kdo přišel o dítě, a to je pro mě bolestná představa, tak jsem se rozhodla, že tam pošlu částku 100 tisíc korun,“ prozradila Lucie, která má nejen během Vánoc srdce na pravém místě.

Také s druhým obdarovaným je spojen dojemný příběh. „To jednou přišel malinkatý človíček s dlouhými vlásky na jeviště a já: Co si přeješ, holčičko? A on: Já jsem vám přišel říct, že jsem kluk,“ vzpomíná Lucie. „Nedávno se mi ozvala maminka, že chce věnovat vlásky Novému háru, ty dělají vlásky pro nemocné děti. Ten byl tak statečný, a tak měl radost, že to někomu pomůže, že jsem se rozhodla, že mu věnuji hodně vychytaný kolo,“ dopověděla krásný příběh.

„Připomíná mi moji knihu Posílám to dál, která je o tom abychom dělali dobro a ono se pak vrátí. Tak si myslím, že to dobro Daniela, který se vzdal vlasů pro jiné nemocné dítě, je takové dobro, které to se vrátí hodně hodně lidem. Mám ho ráda, je zlatý. Je to inspirující dítě a každý by ten jeho příběh měl znát,“ doplnila zpěvačka.

Co se ale týče dárků pro své nejbližší není pro Lucii žádný problém. „Je to jednoduché, jenom toho druhého člověka poslouchat a když ho máš ráda, tak ho posloucháš. Ještě Radečkovi nic nemám. Kecám,“ zažertovala Lucie. „Já mám tebe,“ reagoval pohotově její partner.

„Teď si všichni ale nejvíc přejeme, aby se ta země uzdravila. Až to přijde, tak to strašně rozbalím. To povolání dělám už třicet let a když to nejde, tak si řeknu: Něco tady nehraje,“ řekla na na závěr zpěvačka. „Ale nám to hraje,“ doplnil ji partner Radek Filipi.

Podívejte se, jak Lucie Bílá začátkem prosince vyzdobila její divadlo:

Tagy:
Lucie Bílá Vánoce Filip Kratochvíl vánoční dárek Radek Filipi vánoční výzdoba
V pražské Uhříněvsi hořela hala, slyšet byly silné exploze. Škoda je přes sto milionů
Požáry

V pražské Uhříněvsi hořela hala, slyšet byly silné exploze. Škoda je přes sto milionů

 • Aktualizováno
 • V pražské Uhříněvsi hořela skladovací hala o ploše 10 krát 30 metrů. Kvůli většímu počtu zasahujících jednotek hasičů byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Podle informací CNN Prima NEWS byly na místě slyšet silné exploze, k vidění byl také veliký dým. Došlo k destrukci střešní konstrukce a částečnému zřícení boční stěny haly. Odhad škody je více než sto milionů korun. Příčinu vyšetřuje hasičský a policejní vyšetřovatel.

  Farář světil auta, aby řidiče nepotkalo neštěstí. Sám zázrakem přežil havárku

  Boha ale i patrona šoférů svatého Kryštofa poprosil v neděli o přímluvu ostravský farář Krzysztof Szewczyk, když požehnal cestovním vozům, nadupaným motorkám, dodávkám i bicyklům. „Ať nikoho nepotká neštěstí, nezastaví žádná překážka a ve zdraví se dostanou tam, kam směřují,“ modlil se za řidiče. Sám zažil na dálnici zázrak. „Chytil mě mikrospánek, auto úplně zničené, nic se mi přitom nestalo.“

  V San Franciscu se už krade za bílého dne. Obchody jsou bezmocné a zavírají

  Obchodníci v San Franciscu čelí v poslední době doslova nájezdům organizovaných lupičů. V tlupách naběhnou do obchodu a odnesou si z něho, co chtějí. Nevadí jim ani to, že už jejich řádění několikrát natočili svědci na mobilní telefon. Nárůst loupeží ve městě je tak velký, že řetězce své obchody už raději zavírají. Vedle maloobchodních krádeží město sužuje i rekordní počet vloupání do automobilů.

  Třetí den olympiády: Stoprocentní český tenis a vítězství basketbalistů

  Nedělní soutěže už znají své první vítěze. Vstup do turnaje slaví čeští basketbalisté výhrou nad Íránem, ač ne tak výrazným, jak se v první polovině zápasu zdálo. O fenomenální úspěchy se postaraly české tenistky, které své čtyři nedělní zápasy ve výhry a všechny v singlu i deblu postupují do dalšího kola. Jejich úspěch ve večerním duelu postupem do druhého kola podtrhl Tomáš Macháč. Kanoista Lukáš Rohan i kajakářka Kateřina Minařík Kudějová bez problémů postoupili do semifinále.

  Celebrity ve službách politiků. Komu dělají reklamu Jágr, Čtvrtníček nebo Klus?

  S kuřetem nebo u slivovice. Tak se nechal v minulých letech vidět po boku premiéra Andreje Babiše hvězdný hokejista Jaromír Jágr. A ani letos nebude o celebrity ve službách politiků nouze. Jako první se svou nákloností pochlubil herec a satirik Petr Čtvrtníček. Koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) připravuje volební spoty, ve kterých sám účinkuje. Jágr se Čtvrtníčkem v tom ale nejsou sami. Kdo další propůjčil svůj obličej a jméno politikům?

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Prymula: Kdo nakazil olympioniky zjistit lze. Zas tak moc kontaktů v letadle nebylo

  Česká republika se ještě před začátkem letní olympiády v Tokiu „proslavila“ několika nakaženými sportovci, z nichž někteří už jistě do průběhu her nezasáhnou. Za zdroj nákazy bývá označován lékař výpravy Vlastimil Voráček, který to ale odmítá. Podle bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly však „pacienta nula“ vystopovat lze. Uvedl to v nedělních Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS.

  Bitka kvůli dítěti? V Sokolově se střetli místní a vodáci, situaci uklidnila až policie

  Aktualizováno

  V pátek odpoledne v Sokolově létaly urážky i pěsti. Potyčka se strhla mezi místními Romy a vodáky, kteří do města přijeli. Web Romea.cz tvrdí, že konflikt vyvolali agresivní mladíci, kteří zaútočili na romské dítě, následně měli napadnout i další Romy. Situaci uklidnili až policisté, kteří nyní celou věc vyšetřují. V neděli policie informovala, že se během potyčky lehce zranilo třináct lidí.

  Měli je utlouct čepicemi. V krvavé řeži u Hradce Králové ale Rakušané ztratili vše

  Byla to největší a nejkrvavější bitva, k níž v českých zemích kdy došlo. V rozhodujícím boji prusko-rakouské války v červenci 1866 proti sobě stálo přes 430 tisíc mužů. Na území kolem 70 kilometrů čtverečních mezi Hradcem Králové a Hořicemi krvavou řež dodnes připomíná na 400 památníků, pomníčků, křížů nebo hrobů. A také muzeum války, které stojí za návštěvu.

  Poslanec Špičák (ANO): Epidemie nás může přinutit k povinnému očkování

  Kauza s neočkovaným lékařem Vladimírem Voráčkem, kterému v Tokiu vyšel pozitivní test na koronavirus, otevřela debatu o povinném očkování zdravotníků. Ve Zprávách PLUS se poslanci Karla Maříková (SPD) a Julius Špičák (ANO) shodli, že jej v současnosti nelze vynucovat. „Na povinnost nemáme zákony a asi ani dlouho mít nebudeme. Vývoj epidemie však neurčujeme my, ale pandemie. Pokud v následujících měsících exploduje, tak zde nastane diskuze o povinném očkování,“ varoval Špičák.

  reklama