reklama

Zpěvačka Rottrová slaví jubileum, kvůli nákaze odložila oslavu. Co jí vzkázali kolegové?

Zpěvačka Marie Rottrová v sobotu slaví osmdesáté narozeniny. Bohužel kvůli nákaze covidem se narozeninová oslava Rottrové musela odložit. Legendární zpěvačce české pop music popřálo již mnoho celebrit. Co je podle nich jejím „elixírem věčného mládí“?

reklama

Marii Rottrové by 80 let rozhodně nikdo netipoval. Bohužel oslava zpěvaččiných narozenin se musela zrušit. Rottrová se totiž nakazila koronavirem. „Je to krásná žena a do vínku má dáno spoustu krásných věcí. Kromě hlasu má půvab. To, že v osmdesátce zpívá na koncertech, festivalech a dělá další věci, je neskutečné,“ řekla zpěvačka Jitka Zelenková.

Zpěvačky k sobě mají velmi blízko. „Známe se velice dlouho. Pamatuji si, že jsem se s Maruškou poprvé potkala v Ostravě, když mi bylo 20 let. Pravidelně jsem se chodila dívat na její koncerty, vzájemně jsme si fandily. Lidé ji mají prostě rádi. Držela si svojí lajnu a to se cení,“ má jasno Zelenková.

Zvláštní, ale bezvadná

Podle spisovatele a dramaturga Miloslava Zapletala byla Rottrová „vždycky zvláštní, ale bezvadná“. „Je nepřístupná, má odstup od lidí, ale je velmi srdečná a má smysl pro humor,“ popsal zpěvačku Zapletal.

„Bože, jak ta je sexy a krásná. Neuvěřitelná. Je také milující maminka. Když si třeba spolu povídáme, nepovídáme si o muzice, ale o životě, dětech a věcech, které ji jako ženu těší a trápí,“ prozradila zpěvačka Lucie Bílá.

Mezi zpěvaččiny přátele se také řadí herečka Naďa Konvalinková. „Poprvé jsme se setkaly v den, kdy měla v Lucerně koncert. Jako člověk vyzařuje neuvěřitelnou auru. Abych řekla pravdu, je to pro mě idol. Několikrát nás k sobě pozvala na oběd k sobě domů. Ona je opravdu rodinný typ, takže bylo útulno, navařeno. Zážitky jsou ve mně do smrti zakódované. Setkání je na můj vkus málo, ale jak v duši a srdci nit nezůstává přetržená,“ sdělila herečka.

Štěstí našla v náruči třetího manžela

Konvalinková se s Rottrovou setkala na oslavě zpěvaččiných sedmdesátin, která se odehrála v Divadle Bolka Polívky. Právě tam došlo k zásnubám s třetím manželem Rottrové Milanem Říhou. Na oslavě prý spolu pár nádherně tančil. „Chodí spolu do tanečních třetího věku. Byla jsem v úžasu, protože tančili neuvěřitelně krásně,“ vysvětlila Konvalinková.

Rottrová se za Říhu provdala v roce 2016. Pár ale tvoří už 15 let. „On je fakt bezvadný a myslím si, že Marie je vedle něho spokojená. Ne s každým partnerem, s nímž žila, si myslím, že byla tak spokojena jako s Milanem,“ tvrdí Zapletal.

A jaký je podle přátel Rottrové její „elixír věčného mládí“? „Žije i klidnější a zdravý život. Myslím, že tam hraje roli genetika a přístup k životu,“ míní Zelenková. „Řekl bych, že nikdy v životě moc nehýřila. Byla vždycky taková trošku distinguovaná, velmi spořádaná. Možná si to nastřádala v mládí a teď v šedesáti letech pořád vypadá dobře,“ dodal s úsměvem Zapletal.

Rottrová se narodila 13. listopadu 1941 v Ostravě. Pochází z hudebnické rodiny. Její hudební kariéra se začíná psát v roce 1960, kdy se zúčastnila ostravské hudební soutěže. Mezi hvězdy české popmusic se prosadila po roce 1969, když začala zpívat se skupinou Flamingo. Usměvavé zpěvačce se přezdívá „lady soul“. Mezi dlouhou řadu jejích hitů patří například Lásko, Řeka lásky, Markétka nebo Lásko, voníš deštěm.

Tagy:

Hlavní zprávy

Už žádné gify na Facebooku? Meta musí prodat službu Giphy, rozhodl britský úřad

Britský antimonopolní úřad (CMA) nařídil americké firmě Meta Platforms, která je provozovatelem Facebooku, aby prodala platformu pro animované obrázky Giphy. Zdůvodnila to obavami z dopadů na konkurenční prostředí, a to jak na uživatele sociálních médií, tak na zadavatele reklamy. Úřad o tom informoval ve svém úterním sdělení. Facebook s nařízením nesouhlasí.

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

Velké rozvolnění opatření a čísla, která „nenadchýnala“. Jak žilo Česko před rokem?

Zatímco během aktuální vlny koronaviru panují obavy, že to nejhorší máme ještě před sebou, zavládla přesně před rokem ve společnosti optimistická nálada. Čísla během celého listopadu klesala a lidé se těšili na avizované rozsáhlé rozvolnění, které mělo přijít začátkem prosince. Po téměř dvou měsících se mohli Češi znovu chystat do restaurací či na koupaliště. Ne všichni však byli z otevření života v Česku nadšeni. Jelikož počty nakažených neklesaly takovým tempem, jak se očekávalo, hovořil premiér Andrej Babiš (ANO) o tom, že jej čísla „nenadchýnají“.

Bartoš: Zákaz trhů je styl končící vlády. Zpřísnění ano, lidé si ale nesmí ťukat na hlavu

Opatření, která vydává vláda v demisi, jsou zmatečná a nepředvídatelná, zdůraznil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS lídr Pirátů Ivan Bartoš. Konkrétně označil za absurdní uzavření adventních trhů. Jenže budoucí kabinet s tím nemůže nic dělat. I proto Bartoš vnímá „pohovory“ prezidenta Miloše Zemana se všemi kandidáty na ministerský post jako průtahy.

Covid ohrožuje i novorozence. Oddělení omezují návštěvy, matky se cítí jako v domácím vězení

Režim v nemocnicích v současnosti limituje mimo jiné snaha minimalizovat riziko nákazy koronavirem. Výjimkou nejsou ani neonatologická oddělení, kam se dostávají miminka, která přijdou na svět předčasně. Matky tam s nimi kvůli riziku nákazy musí trávit nepřetržitě klidně i dva týdny. Návštěvy rodinných příslušníků jsou velmi omezeny, takže novopečeným maminkám může připadat, že jsou v domácím vězení.

reklama

Domácí zpravodajství

KOMENTÁŘ: Ministra, nechceš dělat ministra? Jak Fialova vláda trpí personální nouzí

Vláda Petra Fialy (ODS) ještě ani nenastoupila do funkce a už má za sebou ztráty několika květinek. Skutečnou raritou je pak „demise“ designovaného ministra průmyslu a obchodu Věslava Michalika, kterého do funkce nominovalo hnutí STAN. A jeho nástupce se hledal několik dní. Jak je to možné? To je už česká politika natolik vyprázdněná, že ani funkce člena vlády není dostatečným lákadlem?

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

reklama