CNN Prima News zpoždění

zpoždění

Výpis příspěvků ke štítku „zpoždění“

Extrémní počasí v USA. Mráz zrušil tisíce letů, lidé se nemohli na Vánoce dostat za příbuznými

23. prosince 2022 22:49

Těsně před Vánoci zasáhla Spojené státy jedna z nejhorších vln mrazů a vydatného sněžení. Varování před zimním počasím bylo vydáno pro rozsáhlé oblasti, v nichž žije více než 200 milionů lidí. V celých USA dnes bylo v pátek zrušeno přes 4 600 letů, informovala agentura AP. Přívalu sněhu čelí i Kanada.

Sledujte Hlavní zprávy: Na vyplácení dávek se dál čeká týdny, situace na úřadech se nelepší

8. prosince 2022 18:30

Dlouhé týdny a nakonec třeba i tři měsíce. To je doba, po kterou žadatelé čekají na vyplacení sociálních dávek. Situace se zatím příliš nezlepšila a zaměstnanci dál opakují: „Je nás málo, jsme přetížení, demotivovaní a už to nezvládáme.“ To a další aktuální informace z domova i zahraničí se dozvíte v Hlavních zprávách, které na Primě a CNN Prima NEWS začínají v 18:55.

Provoz vlaků mezi Rakouskem a Polskem je částečně obnoven. Kvůli nehodě byl přerušený 9 hodin

8. prosince 2022 07:58
Aktualizováno

Dvě nehody na železničním přejezdu u Moravského Písku zastavily ve čtvrtek ráno provoz na mezinárodním koridoru mezi Rakouskem a Polskem. Po devíti hodinách byl provoz obnoven po jedné koleji. Jeden člověk zemřel, zřejmě šlo o sebevraždu. České dráhy nahradily regionální spoje autobusovou dopravou z Hodonína do Moravského Písku, řekli mluvčí Českých drah a Drážní inspekce. Na trati vznikla škoda kolem 13 milionů.

Lokomotiva na boku a zranění lidé. Ve hře je chyba strojvedoucího, vlaky Praha-Kolín nejezdí

10. října 2022 18:07

Mezi Poříčany a Nymburkem v pondělí večer vykolejila lokomotiva a dvě cisterny nákladního vlaku. Provoz na koridoru mezi Prahou a Kolínem bude zastavený zřejmě až do úterý. Vlak projel návěstidlo, řekl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Dva lidé se lehce zranili, dodal mluvčí středočeské záchranné služby Marek Hylebrant. Škoda je podle prvních odhadů čtyři miliony korun, z toho 1,5 milionu na trati a 2,5 milionu na vlaku, konstatoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Chaos, zmatek a ignorantství. Chovali se k nám jako k bezdomovcům, zuří Češi na letištích

1. července 2022 08:06

Zrušené lety, nepříliš sdílný personál aerolinek a desítky hodin promarněného času. Evropská letiště se zmítají v chaosu, který se nevyhýbá ani českým cestujícím. Řada z nich uvízla v zahraničí na celé dny, aniž by se dočkali asistence ze strany dopravců. „Chovali se k nám jako k otravným bezdomovcům. Byli jsme už unavení a naštvaní, chtěli jsme domů,“ popsala redakci CNN Prima NEWS jedna z oslovených Češek zoufalou situaci z konce června.

Řízení příletů a odletů na letišti v Praze je zčásti obnoveno. Při odbavení hrozí zpoždění

15. června 2022 13:20

Na pražském Letišti Václava Havla ve středu po poledni vypadl systém pro řízení provozu. Letiště proto na několik desítek minut zastavilo všechny plánované odlety, povoleny byly pouze přílety spojů, které už do Prahy mířily. Zhruba v 13:45 byl provoz v omezené míře znovu obnoven. Podle Řízení letového provozu (ŘLP) bude výpadek systému opraven v noci, pak se provoz vrátí do normálu. Závada byla u dodavatele.

Vlaky na Zlínsku nabírají velké zpoždění. Dopravce strhnul vedení, opravy potrvají týdny

8. června 2022 09:43

Kvůli závadě na trakčním vedení nabírají vlaky na dvoukolejné celostátní trati 330 u Otrokovic na Zlínsku zpoždění v desítkách minut. Vlaky jezdí mezi stanicemi Napajedla na Zlínsku a Hulín na Kroměřížsku pouze po jedné ze dvou traťových kolejí. Za zkrat a stržení vedení může úterní pochybení nákladního dopravce, který nerespektoval návěstidlo. Odhad způsobené škody se pohybuje v řádu desítek milionů korun, opravy mohou trvat týdny.