CNN Prima News zpoždění

zpoždění

Výpis příspěvků ke štítku „zpoždění“

Kluziště na silnicích, zrušené vlaky a spousta zlomenin. Ledovka paralyzovala Česko

Stojící tramvaje či trolejbusy, zpožděné vlaky, místo silnic kluziště a silný led na chodnících i trávě. To vše přineslo mrazivé počasí, kvůli němuž vznikla silná ledovka. Problémy na východě Česka hlásí řidiči, chodci i železničáři. Desítky meziměstských souprav čekalo velké zpoždění, přičemž některé kvůli nepříznivému počasí ani nevyjely.

Jana čeká na důchod rok a půl. České a slovenské úřady si prý nepředaly dokumenty, lhůta není

Pracovali několik let v zahraničí, teď si požádali o výměru důchodu a čekají – podle České správy sociálního zabezpečení existuje více než šest a půl tisíce takových lidí, kteří se penzí nedočkali ani po dnech, týdnech, měsících nebo v extrémních případech i přes rok. Úřad vidí problém v tom, že neexistují jasně stanovené lhůty, ve kterých si mají země mezi sebou předat potřebné dokumenty.

Na dávky bude čekat měsíce. Úřad odmítl komunikovat prostřednictvím datové schránky

Datová schránka začíná být čím dál víc nedílnou součástí komunikace s úřady. Ty by ji měly využívat rovněž, pokud něco chtějí po jejím držiteli. Vše by tedy mělo probíhat vzájemně. Špatnou zkušenost s elektronickou podobou komunikace má však paní Jana. Požádala o doplatek na bydlení spolu s příspěvkem na živobytí. Napsala i číslo své datové schránky, jenže dopis odeslaný poštou nepřišel. Úřad sice svoji chybu uznal, nicméně vyřízení žádosti se protáhlo a peníze, které potřebuje, stále nemá.

Pekelný víkend na evropských silnicích: Čekejte megakolony a šnečí tempo, varují experti

Na řidiče čeká od pátku 21. července do neděle 23. července kritický provoz, varují rakouské a německé automotokluby. V německých spolkových zemích Hesensko, Porýní-Falc a Sársko začínají prázdniny, totéž platí pro sever Nizozemska. K tomu se přidá druhá vlna dovolenkářů z Berlína, Braniborska, Hamburku, Meklenburska – Předního Pomořanska a Šlesvicka-Holštýnska, varuje německý automotoklub ADAC.

PŘEHLEDNĚ: Pozor na cestovní peklo. Podívejte se, kde se nejvíce zpožďují a ruší lety

Startuje dovolenková sezóna a spolu s ní i tradiční cestovatelské stresy. Letecká doprava stále není na původních kapacitách jako před covidovou pandemií, což je místy znát – zatímco lidé vyráží do zahraničí s plnou vervou, letiště mají co dělat, aby vše v podstavu odbavila. Jak ukázaly statistiky, loni to některým šlo mimořádně mizerně. Kde minulý rok docházelo k největším zpožděním a kde se lety přímo rušily? Podívejte se na přehled redakce CNN Prima NEWS.

Jaromír čekal na vyplacení důchodu půl roku, podobných příběhů je mnohem víc. Úřad nestíhá

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) trhá v případě penzí nepříjemné rekordy. Například pan Jaromír musel čekat na vyplacení důchodu šest měsíců. Proč? Úřad se odvolává na velký počet žádostí, čímž prý nestíhal vyřizovat požadavky v zákonné lhůtě. Situace se prý lepší, na své peníze přesto stále čekají tisíce lidí.