Fouká k nám z Afriky! Teploty půjdou k pětatřiceti stupňům

Evropské státy by v následujících dnech mělo zasáhnout africké vedro. Například v Německu nebo ve Francii by mohly být i čtyřicítky. V Česku se budou teploty pohybovat kolem třiceti stupňů.

Je to tady! Připravte si sluneční brýle, kraťasy, sukně a opalovací krémy. Následující dny nám totiž přinesou pořádnou nálož horka. A kdo za to může? Afrika! Právě z Afriky bude totiž do Evropy proudit horký vzduch, který nám tu na chvíli zatopí.

Rozdělené Česko

Teplý vítr a tlaková výše, která může za jasné a teplé počasí, zasáhnou hlavně západní část naší republiky. Zatímco tedy například v Plzni bude ve středu jasno a 32 stupňů, na Moravě bude polojasná obloha a teploty kolem sedmadvaceti.

Ve středu tak bude nejtepleji v Ústeckém kraji, tam by teploty měly dosáhnout až 34 stupňů a horko bude i v rozpálené Praze. Tam by se teploměr mohl vyhoupnout až na třiatřicítku. Mohl by tak být pokořen rekord z roku 1963, kdy meteorologové naměřili 33,1 °C.

Pozor na pitný režim

Podle odborníků dva litry vody v takovém počasí nestačí. Ideální je při teplotách nad třicet stupňů vypít alespoň tři litry tekutin - nejlépe čisté nebo minerální vody. Půl litru navíc si můžete klidně přidat ve chvíli, kdy například jedete na dovolenou a je před vámi dlouhá cesta autem. Tělo, které nemá dostatek tekutin, totiž pomaleji reaguje.

Tagy: