Královna Alžběta II. zvažuje abdikaci! Dvě třetiny Britů ale nechce Camillu jako novou královnu – Na trůně chtějí místo Charlese Williama

Královna Alžběta II. zvažuje abdikaci! Dvě třetiny Britů ale nechce Camillu jako novou královnu – Na trůně chtějí místo Charlese Williama

Pouhých 19 procent Britů si myslí, že by se Camilla, manželka prince Charlese, měla stát novou královnou země, tvrdí poslední průzkumy. Většina národa si dokonce myslí, že by měl v nástupnictví přeskočit Charlese jeho nejstarší syn, William. Tento fakt plní poslední dobou titulky mnoha deníků – děje se tak k příležitosti 20. výročí tragického úmrtí první manželky prince Charlese, princezny z Walesu, Diany.

Negativní reakce proti Camille se stále stupňují s blížícím se 31. srpnem (den, kdy Diana roku 1997 tragicky zahynula). Lidem tak připomíná skandály ohledně jejich manželství a zejména pak roli, kterou Camilla v celé kauze hrála. Celou atmosféru pak umocňují všudypřítomné dokumenty a reprízy rozhovorů o Dianině životě, tragické neobjasněné smrti a nešťastného manželství.

Velká vlna odporu proti Charlesovi a Camille přichází právě v důsledku mediálního šílenství ohledně 20. výročí Dianiny smrti. Ačkoliv se mohlo zdát, že popularita obou manželů v posledních letech díky intenzivnímu snažení podporovatelů stoupá, nyní negativní ohlasy opět eskalují. V červnu se přitom zdálo, že se vévodkyně stala u národa oblíbenější k výročí jejich 70. narozeninám, kdy se významně angažovala v práci pro veřejnost a v charitě.

Průzkum zveřejněný včera v The Sunday Express naznačil, že dokonce 67% obyvatel nechce, aby se Camilla stala královnou.

Clarence House, oficiální sídlo prince Charlese a jeho ženy, však tvrdí, že kdyby se Charles stál králem, Camilla by byla titulována pouze jako „Princess Consort“, nezískala by tedy titul královny - fikce, kterou Clarence House stále udržuje až do současnosti, zřejmě proto, že Charlesovi poradci se obávají vlny protestů a negativních reakcí, v případě, že se Camilla skutečně královnou po boku Charlese stane.

Podle deníku The Daily Mail obou manželům rapidně uškodilo odvysílané video, které opakoval Britský Channel 4, kde princezna Diana s výsměchem mluvila o svém manželství i sexuálním životě s Charlesem, jako o utrpení.

Další průzkum, který provedl deník The Sun, zjistil, že až 51% respondentů potvrdila podporu pro jeho nejstaršího syna, Williama. Přejí si tak, aby v nástupnictví přeskočil svého otce, zatímco jen 22% podpořilo prince z Walesu.

V případě, že by se princ Charles vzdal trůnu ve prospěch svého nejstaršího syna Williama, znamenalo by to poměrně procesně složité důsledky. Princ by totiž musel abdikovat až po té, co by usedl na trůn. Musel by také dostat svolení britského parlamentu.

Ale proč se vlastně Britové tolik brání tomu, aby se Camilla stala po boku Charlese novou královnou? Britský národ je totiž znám oddaností královské rodině a je také velmi konzervativní a tradicionalistický. Nemůže Camille odpustit, že úmyslně setrvávala v mimomanželském vztahu s ženatým mužem s cílem rozbít jiné manželství, přičemž sama v té době vdaná byla. Charles porušil slib věrnosti, rozvedl se a navíc se znovu oženil se ženou, se kterou tolik národem milovanou Dianu podváděl. A nyní by měl slibovat věrnost zemi a jejímu lidu – Britové v tom zřejmě vidí analogii.

Když Charles porušil svůj slib před bohem, zradil svoji ženu, může zradit i svůj lid. Žádná z těchto princových chyb nebude britským národem pravděpodobně nikdy zapomenuta natož odpuštěna, a proto ho zřejmě nikdy za svého krále nepřijmou.

Tagy: