Muž křičící Alláhu akbar bodal do lidí v centru Sydney. Od kolemjdoucích dostal lekci

Muž útočil nožem v Sydney (Zdroj: AP)

Mladý muž v s nožem v ruce křičel v Sydney „Allahu akbar“ a snažil se pobodat několik lidí. Jedna žena byla nalezena v nedaleké budově mrtvá, jiná byla odvezena ve stabilizovaném stavu do nemocnice. Útočníka zpacifikovala skupina kolemjdoucích, informoval server Daily Mail.

Krví potřísněný mladý muž ve věku zhruba kolem dvaceti let pobíhal s dlouhým kuchyňským nožem v ruce po centrální obchodní oblasti australského města Sydney a snažil se bodnout okolojdoucí lidí. Jednu ženu měl bodnout do zad v některé z tamních hospod.

Policie si nemyslí, že šlo o terorismus

Na svědomí má podle vyšetřovatelů nejspíše i mrtvou ženu nalezenou v nedaleké budově s prořízlým hrdlem. Mrtvolu ženy nalezli policisté poté, co zadrželi útočníka, kterého hrdinně zneškodnili kolemjdoucí za pomocí židlí a přepravek. Ti jej podle očitých svědků skupinově naháněli, než se jim ho podařilo srazit k zemi. Útočník se na ulici snažil zranit řadu dalších lidí.

Policisté zjišťují, zda zadržený muž, kterého pokládají za Merta Naye, neutekl z psychiatrického ústavu. Navzdory výpovědím svědků, že útočník křičel náboženská hesla včetně „Allahu akbar“, si policie nemyslí, že šlo o teroristicky motivovaný trestný čin.

Tagy: