Neuvěřitelné dobrodružství šikanovaného Quadena (9): Výlet do Disneylandu, lístky na zápas NBA či lekce bojového umění v Singapuru

Dobrodružství Quadena (Zdroj: CNN)

Od momentu, kdy Yarraka Baylesová natočila nešťastného synka, který chtěl kvůli šikaně spáchat sebevraždu, projevily miliony lidí po celém světě soucit a chlapce podpořily. Díky sbírce amerického komika Brada Williamse se pro malého Quadena vybralo neuvěřitelných 700 tisíc australských dolarů. Tím pro chlapce začalo neuvěřitelné dobrodružství po Spojených státech.

Video, o němž v posledních dnech mluví celý svět – asi tak by se daly ve stručnosti shrnout smutné záběry devítiletého hocha Quadena Baylese. Chlapec je dlouhodobě obětí šikany ze strany svých spolužáků. Teď byl pozván na neuvěřitelný výlet, který si jistě bude pamatovat celý život.

Zatím stihl zahájit ragbyový zápas, zanedlouho ho čeká také návštěva kalifornského Disneylandu. Se svou matkou obdrželi prvotřídní lístky na jeden ze zápasů NBA, a to přímo od hráčů týmu Houston Rockets. V neposlední řadě byl chlapeček pozván i do Singapuru světovým šampionem v bojovém umění Chatrim Sityodtongem, který mu nabídl, že ho naučí, jak se správně bránit.

Obdivuhodná je obrovská solidarita lidí, kteří na chlapcův výlet a boj proti šikaně finančně přispěli. Stand up komik a herec Brad Williams, jenž sbírku založil, měl původně v plánu vybrat pro Quadena částku 150 tisíc dolarů. Vybralo se ale neuvěřitelných 700 tisíc dolarů, tedy více než čtyřnásobek. ‚‚Chci, aby Quaden a jeho máma letěli do Ameriky, ubytovali se v krásném hotelu, navštívili Disneyland a prožili úžasný den,“ sdělil médiím Williams. Veškeré nadbytečné prostředky, které se během chlapcova výletu neutratí, budou věnovány charitativním organizacím bojujícím proti šikaně.

Vzkaz pomocí videa poslal Quadenovi mimo jiné například australský herec Hugh Jackman. Ten ve vzkazu Quadenovi říká, že je mnohem silnější, než sám tuší, a že v něm chlapec vždy bude mít podporu. Poté herec všechny sledující vyzval, aby k sobě byli laskaví. Mezi dalšími z videí, která byla adresována Quadenovi, jsou vzkazy od dětí, které také prošly šikanou, nebo chlapci jednoduše drží palce, aby vše zvládl.

Tagy: