Přibývá pokusů o reklamaci zájezdů. Zde je přehled těch nejabsurdnějších

Přibývá pokusů o reklamaci zájezdů. Zde je přehled těch nejabsurdnějších

Podle Asociace českých cestovních kanceláří roste počet pokusů o reklamaci letních dovolených. Z nich je podle statistik uznána jako oprávněná jen každá pátá stížnost. My jsme proto oslovili několik českých cestovních kanceláří, aby se s námi podělili o nejabsurdnější problémy, kvůli kterým zákazníci žádali nějakou formu kompenzace.

Mluvčí cestovní kanceláře Blue Style Václav Nekvapil například prozradil, že jedna z klientek žádala kompenzaci kvůli zkažené dovolené. Rekreaci jí údajně měly pokazit palmy na pláži. Jejich listy na sobě totiž měly vrstvu písečného prachu, a zmíněná žena si proto nemohla užít jejich zářivě zelenou barvu.

Zklamaná byla také jedna rodina na dovolené v Řecku, a to z důvodu nefungující klimatizace na pokoji. „Žádali buď nápravu, nebo kompenzaci. Delegát na místě informaci ověřil a zavolal technika. Ten klimatizaci rozmontoval a následně rodinu vyzval, aby si z klimatizace vyzvedla své klobásy a štangli salámu. Poté již klimatizace fungovala bez problémů,“ prozradil pravý důvod nefunkčnosti klimatizace Václav Nekvapil.

Cestovní kancelář Fischer zase byla nucena řešit reklamace svých služeb z důvodu moc rozpáleného písku na pláži, nebo kvůli brzy nastupujícímu večeru: „V nedávné době jsme řešili třeba stížnost na to, že písek na pláži byl od slunce příliš rozpálený. Stejně jako se na nás obrátil klient, který požadoval kompenzaci za to, že v Egyptě z jeho pohledu příliš brzy zapadalo slunce,“ shrnul nejkurióznější pokusy o reklamace mluvčí Fischeru Jan Bezděk.

Stanislav Zíma z Exim Tours pro změnu uvedl, že jeho zaměstnavatel obdržel reklamace kupříkladu kvůli smutně se tvářícímu personálu, nebo plastovým lehátkům u bazénu (ačkoliv na fotografiích na webu byla dřevěná). Jedna z rodin prý zase byla rozčarovaná z toho, že televize na pokoji neměla ani přes zaplacení all inclusive dostupný jediný český program. Do zmíněné cestovní kanceláře dorazila také stížnost na hotelového kuchaře - ten totiž neuměl na žádost rekreantů připravit hemenex. Nespokojení turisté ho proto údajně museli jídlo, na které měli chuť, naučit uvařit.

Zaměstnanci Exim Tours se také museli vyjadřovat ke stížnostem na hlasité sousedy („Při prvním posezení na balkóně jsme bohužel nechtěně byli účastníky konání lidské potřeby na WC i se zvukovými efekty“), nebo na příliš časté servírování kuřecího masa („Myslela jsem si, že za chvíli budu z kuřecího kvokat. Nevěděli jsme, že jedeme na kuřecí dietní zájezd. Jídlo bylo slané nebo neslané, podle toho jak se kuchaři zatřepala ruka“). Cenu za nejoriginálnější reklamaci by ale zřejmě vyhrála žena, která chtěla kompenzovat i čas, během kterého psala samotnou stížnost: „Moře nebylo součásti hotelu Almyra – přístup přes frekventovanou silnici. Dále bych chtěla reklamovat i čas, který jsme strávili sepisováním reklamace.“

Tiskový mluvčí Alexandrie Petr Šatný prozradil, že úsměvnými pokusy o získání kompenzace byla například stížnost na příliš řecké jídlo (v řeckém hotelu), na tureckou recepci, kde nikdo nemluvil česky (ale jen turecky, anglicky a německy), nebo na klidnou a vylidněnou pláž bez turistů a prodavačů suvenýrů (v době před začátkem letní sezóny). Těžce také někteří zákazníci nesli fakt, že „Hranolky byly jen dvakrát týdně, jinak jako příloha jen samé brambory, rýže, těstoviny, saláty...“

Dovolenou měla pokaženou také rodina, která měla před hotelem v těsné blízkosti hned dva plavecké bazény: „Animační programy probíhaly jen u jednoho bazénu, ten druhý byl klidný. A zrovna my jsme měli pokoj blíž tomu klidnému a na animace museli chodit k tomu druhému,“ zněl doslova text neuznané reklamace. Nejkurióznější příběh, který řešila cestovní kancelář Alexandrie, se ale pravděpodobně týká ženy, která zbytečně smažila řízky: „Paní reklamovala to, že musela vyhodit řízky, které si přivezla z domova a počítala s nimi pro rodinu na první oběd. Jenže hotel ji ubytoval hned ráno po příjezdu, nikoli až v plánovaných 14:00, dal jim ihned i pásky na čerpání all inclusive, takže šli na oběd v hotelu a řízky nepotřebovali,“ uzavřel přehled absurdit Petr Šatný.

Tagy: