VIDEO: Agresor za volantem chtěl snížit trest. U soudu neuspěl

Řidič - vrah u soudu pohořel

Řidič -vrah u soudu neuspěl

Bezohledný řidič (43) srazil loni na podzim v brněnských Obřanech dvaapadesátiletého chodce. Muže se snažili marně oživit strážníci i záchranáři. Na místě zůstal rozházený nákup i boty. Agresor za volantem ujel do nedalekého Útěchova, kde auto zapálil a utekl. Policie muže brzy dopadla. Test na drogy odmítl, naměřili mu ovšem 1 promile alkoholu. Navíc u něj policie našla krátkou střelnou zbraň bez registrace.

Muž se k činu přiznal. U soudu řekl, že odpoledne ve své autodílně kvůli rodinným problémům popíjel a pak vyjel do Brna. Podle svědků užíval v autě kdysi koupený policejní maják a vytlačoval v serpentinách mezi obcemi Bílovice a Obřany auta. Před srážkou v Obřanech vůbec nebrzdil a podle svých slov si myslel, že mu v cestě stojí černá popelnice či pytel s odpadky. Zraněný chodec po nehodě ležel 80 metrů od místa nehody.

Za usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí pomoci, za ohrožení pod vlivem návykové látky a za nedovolené ozbrojování poslal soud muže na 5 let do vězení. Navíc mu byl udělen desetiletý zákaz řízení. Proti tomu se ale odsouzený muž odvolal a domáhal se nižšího trestu. Krajský soud ve středu jeho žádost zamítl. Podle soudce šlo o extrémní případ s extrémním porušením povinností řidiče. Desetiletý zákaz řízení tak dál platí, stejně jako pětiletý trest vězení.

Tagy: