VIDEO: Čechy vracející se z dovolených evakuují z letišť hasičské autobusy

Čechy vracející se z dovolených evakuují z letišť hasičské autobusy

Vyzvednout, naložit a převézt do České republiky. Hasiči už několik dnů evakuují české obyvatele, kteří uvázli při návratu z dovolených na evropských letištích. Vyráží pro ně speciální hasičské evakuační autobusy. Dva takové vyjely naposledy v noci z úterý na středu do Berlína, odkud převážely Čechy z letiště do Prahy a do Ústí nad Labem.

Do Ústí nad Labem dorazil první autobus ve tři hodiny ráno na vlakové nádraží. „Jsme jedni z těch šťastných, někteří lidé ani neví, jak se dostanou domů, protože je vysadí v Praze nebo v Ústí, a oni jsou z druhé strany republiky,“ sdělila po příjezdu jedna z cestujících. „Máme za sebou třicet hodin cesty, která byla hodně špatná a těšíme se domů,“ uvedla její matka. Obě ženy měly zajištěn svůj vlastní odvoz z Ústí nad Labem do Chebu.

Druhý z autobusů jel po dálnici přímo do Prahy. Na palubě byl také pan Jiří. „Vyráželi jsme z Havany o půlnoci v pondělí a přijel jsem domů v sedm ráno ve středu. Nás čeká 14denní karanténa, podle toho, co nám řekl hasič. Já jsem čekal, že nás třeba někdo bude informovat, ale když se nezeptám, tak nám nikdo nic ani neřekne. My jsme vlezli do metra, teď koukáme a všichni roušky, takže jsme si vytáhli trička z kufrů a dali jsme si přes pusu aspoň trička,“ řekl Jiří.

Hasiči budou převážet Čechy z evropských letišť i v dalších dnech. „Jedná se zejména o Německo a Rakousko. K dnešnímu dni jsme převezli více než 300 obyvatel zpátky do ČR, absolvovali jsme 11 jízd, dalších zhruba 7 nebo 8 budeme mít ještě v dalších dnech před sebou a věřím, že všechny naše občany vrátíme v pořádku domů,“ doplnil za Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru Rudolf Kramář.

Tagy: