CNN Prima News Češi

Češi

Výpis příspěvků ke štítku „Češi“

OBRAZEM: Ruský režim je deviantně fašistický, míní čeští dobrovolníci. Dohoda je prý nemožná

Dostali jsme se k svědkům ruských zločinů na okupovaných ukrajinských územích. Exhumace obětí a mučírny nám daly opět nahlédnout na podstatu ruského deviantního fašistického režimu, uvedli čeští dobrovolníci ze spolku Team4Ukraine. Poznamenali, že s Kremlem nejsou možné žádné kompromisy ani dohody. S redakcí CNN Prima NEWS se podělili také o rekapitulaci uplynulého roku na poli pomoci Ukrajině i o fotografie a videa z výprav do válkou zasažených měst, včetně okolí zničeného Bachmutu.

Čechy uvězněné v Alpách se podařilo zachránit. Na nejvyšší rakouské hoře strávili dvě noci

Rakouští záchranáři dostali do bezpečí dva Čechy, kteří uvázli na Grossglockneru, informovala v úterý okolo deváté ráno podle deníku Kurier alpská policie. Dvojice Čechů zůstala na nejvyšší hoře Rakouska uvězněna v neděli večer, záchrana vrtulníkem dosud kvůli počasí nebyla možná. Až do svého vysvobození přebývala dvojice ve stálém bivaku. Jeden z mužů má podle policistů zřejmě poraněné rameno.

Jste „naši“ a bojujete za Rusko? Zrádce si rádi podáme, vzkázali čeští bojovníci na Ukrajině

Zatímco domácí justice potrestala českého odstřelovače, který před ruskou invazí na Ukrajině zabil v barvách separatistů čtyři lidi, na straně Kremlu má údajně bojovat pár dalších „našich“. Aspoň to tvrdí Češi ve zbrani, kteří narukovali do ukrajinských armádních útvarů. Přesný počet ovšem neznají, konkrétnější detaily o daných krajanech také ne. Pokud ale na ně na bojišti narazí, na přátelská objetí mohou obě strany rovnou zapomenout. „České zrádce na ruské straně si podáme,“ řekl redakci CNN Prima NEWS česko-ukrajinský voják Aleks.

Svetr? Ne, díky. Průzkum odhalil, se kterými vánočními dárky u svých nejbližších nezabodujete

Stále nevíte, co dát svým nejbližším pod stromeček? Dejte si pozor na svíčky, svetry či hrnečky – nepatří mezi nejoblíbenější dárky a většina obdarovaných je radši mlčky přejde, než aby dala najevo zklamání. Alespoň to tvrdí průzkum mezi Čechy, kteří se podělili o své zkušenosti z loňských vánočních svátků. Téměř polovina lidí přiznala, že nechtěné dárky radši schovala, čtvrtina dotazovaných je pak věnovala někomu jinému. Zlomek respondentů některé předměty dokonce zkoušel vracet do obchodu nebo předat charitě.

Já nakupuju, ty hlídáš. Češi jezdí do Polska kvůli obavám z propíchaných pneumatik v týmech

Češi nakupující za hranicemi se obávají vandalských útoků, mnozí z nich proto na parkovištích polských supermarketů hlídkují okolo svých aut. Na vozy s českými poznávacími značkami se totiž v posledních dnech zaměřoval neznámý pachatel, který jim propichoval pneumatiky. Hlídky u dotčených supermarketů posílila také polská policie. Více ale zatím udělat nemůže.