CNN Prima News Češi

Češi

Výpis příspěvků ke štítku „Češi“

Sledujte Hlavní zprávy: Po Češích zbydou jen prázdné regály, vadí Polákům v příhraničí

18. listopadu 2022 18:40

Češi, nenakupujte po kartónech, ať na nás taky něco zbyde. Takový vzkaz teď posílají obyvatelé polského pohraničí tisícovkám Čechů, kteří každý den míří do tamních supermarketů za levnými nákupy. To i další aktuální informace z domova a zahraničí se dozvíte v Hlavních zprávách, které na Primě a CNN Prima NEWS začínají v 18:55.

Čech bojující na Ukrajině: Mobilizace záložáků? Každý ozbrojený Rus může znamenat naši smrt

27. září 2022 05:52

Ruská mobilizace pravděpodobně zpomalí postup ukrajinských vojsk. I voják s nízkou morálkou a malými bojovými zkušenostmi může znamenat problém a smrt, uvedl redakci CNN Prima NEWS jeden z Čechů bojujících na Ukrajině. Další ruské posily podle něj prodlouží válku, s blížící se zimou proto bude klíčová podpora západních zemí, ať už v podobě vojenského materiálu, či zásob na nadcházející chladné měsíce.

Albánie zatkla čtyři Čechy za fotografování u zbrojovky. Jsme turisté, hájí se zadržení

21. srpna 2022 15:31

V Albánii byli v neděli zatčeni čtyři Češi, kteří fotografovali u zbrojovky ve městě Poliçan. S odvoláním na místní úřady o tom informovala albánská média. Podle nich zadržení uvedli, že jsou turisté. České ministerstvo zahraničí bylo podle mluvčí Lenky Do o případu informováno, na zastupitelský úřad se zatím nikdo ze zadržených Čechů neobrátil.

Čeští lezci se ztratili v Alpách a v těžkém terénu museli přespat. Zachránil je vrtulník

15. srpna 2022 22:16

Rakouští záchranáři s pomocí vrtulníku v pondělí ráno přepravili do údolí dvojici českých lezců, kteří kvůli bloudění a nedostatku času nedobrovolně strávili noc v horském terénu lokality Schermberg-Nordwand v alpském pohoří Totes Gebirge. Čtyřiadvacetiletá žena a jednadvacetiletý muž utrpěli jen několik drobných poranění, informovala agentura APA s odvoláním na policii.

Češi mají nejhorší náladu za poslední desítky let. Psychologové radí, jak se s ní popasovat

14. srpna 2022 22:50

Nejen zdražování energií, jídla a bydlení, válečný konflikt v Evropě, ale i nekončící pandemie koronaviru. To všechno jsou podle sociologického průzkumu důvody, proč je momentálně nálada Čechů nejhorší za poslední desítky let. Pesimismus lidí potvrzují i psychologové. Špatně přitom podle nich současnou situaci nenesou jenom ti, kteří mají hluboko do kapsy nebo jsou osamělí, ale i ti, kteří byli zvyklí dělat si radost nakupováním.