reklama
CNN Prima News Češi

Češi

Výpis příspěvků ke štítku „Češi“

Východ mají Češi rádi čím dál méně. Cítí se ohroženi Ruskem i Čínou, tvrdí politici

25. září 2021 16:10

Výsledek exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS odhalil, že by se Češi raději orientovali na Západ. Počet těch, kteří se přikláněli k Východu, přitom za rok klesl na polovinu. Podle politiků Martina Kupky (ODS) a Lea Luzara (KSČM) za tím stojí pocit ohrožení. „Lidé si nyní uvědomují reálné hrozby, které přicházejí z Ruské federace, Východu nebo Číny. Nepochybně tomu pomohla i kauza Vrbětice,“ myslí si Kupka.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

25. září 2021 06:38

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Energie bude jenom zdražovat. Každý týden budeme překvapeni něčím jiným, říká novinář

21. září 2021 23:19

Ceny energií se drží na rekordních částkách. Podle novináře týdeníku Hrot Pavla Párala však Češi nemají čekat zlevňování, ba naopak. „Na strach z toho, že Čechy zdražování zasáhne, je pozdě. Bát se měli před třemi lety, kdy se řešily emisní limity a uhlíková neutralita. Tehdy byly překročeny hranice. Nyní jede samospád a každý týden budeme překvapeni něčím jiným,“ podotkl v pořadu 360°.

Čeští horolezci jsou v bezpečí. Vrtulník pákistánské armády je přepravil do města Gilgit

15. září 2021 07:09
Aktualizováno

Vrtulník pákistánské armády ve středu ráno dopravil do bezpečí české horolezce Jakuba Vlčka a Petra Macka, kteří s kolegou z Pákistánu v minulých dnech nedokázali dokončit sestup z hory Rakapoši. Trojice, která před pěti dny uvázla v nadmořské výšce asi 6 900 metrů, je nyní v pořádku ve městě Gilgit. Na Twitteru to uvedly místní úřady, podle nichž jsou alpinisté v dobrém zdravotním stavu.

Věřím v rodinu zakládanou mužem a ženou, píše v knize Fiala. Kritici ho viní z homofobie

9. září 2021 21:22

V pondělí předseda ODS Petr Fiala na sociálních sítích sdílel odkaz na svou knihu Od A do Z. Ta již stihla některé ze čtenářů pobouřit, a to zejména v kapitole Rodina, v níž politik naznačuje své postoje k problematice homosexuálů. „Věřím v rodinu, kterou společně zakládají muž a žena. Na tu mi nesahejte,“ píše Fiala. Iniciativa Jsme fér na příspěvek reagovala slovy, že Fiala zřejmě nezná své voliče.

Češi jsou neuvěřitelní, říká jazzový mág Cobham. Před koncerty sleduje kreslené filmy

9. září 2021 11:22

Bubeník Billy Cobham je díky své dynamické a bezchybné hře považován za ikonu jazzu. V minulosti s nyní 77letým rodákem z Panamy spolupracovali například Prince či Phill Collins. Stopu v jeho životě pak zanechali i Češi. „Jsou neuvěřitelní. Mí dva kolegové byli Češi – Miroslav Vitouš, kterého považuji za jednoho z nejlepších basistů na světě, a Jan Hammer. Ten se mnou hrál v kapele na klávesy,“ uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Češi vyvinuli revoluční test na covid, je levnější a rychlejší. Kdy se dostane na trh?

7. září 2021 11:41

Vědci z Česka vyvinuli test, který umí rychle určit hladinu ochranných protilátek proti koronaviru a odlišit je od těch, jež přímou ochranu neposkytují. V tiskové zprávě to uvedli zástupci Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR (ÚOCHB AV). Podle nich je test jednodušší a levnější než současné způsob zjišťování hladiny účinných protilátek. Na trhu má být do několika týdnů.

Momenty před pádem letadla, v němž zemřeli tři Češi. Svědci popsali okolnosti tragédie

28. srpna 2021 16:59

Na tragickou nehodu malého letadla u hranic se Slovenskem v okrese Skalica svědci jistě dlouho nezapomenou. Za dosud neznámých okolností stroj VUT100 Cobra, který startoval z brněnského letiště se třemi Čechy na palubě, havaroval a spadl do zahrady v obci Mokrý Háj. Všichni pasažéři zemřeli. Svědci nyní popsali, co pádu předcházelo.

Konec mamánků v Čechách? Mladí lidé se osamostatňují dříve, než je evropský průměr

27. srpna 2021 06:13

Slovem mamánek označujeme převážně mladé muže, kteří ani v pokročilém věku nehodlají opustit domov svých rodičů. Jak však ukazuje nová studie Eurostatu, v Čechách je tento fenomén méně častý než v jiných evropských zemích. Ani pandemie koronaviru mladé lidi neodradila od jejich touhy postavit se na vlastní nohy. Podle analýzy opouštějí domov svých rodičů v průměru ve 26 letech, zatímco v Evropě je to 26,4 roku.

V Německu havaroval autobus plný českých turistů vracejících se z Itálie

21. srpna 2021 09:46
Aktualizováno

Na německé dálnici havaroval autobus s českými turisty, kteří se vraceli z Itálie. Bylo v něm 36 lidí. Zranění utrpělo 14 z nich, z toho čtyři těžká. O život nikdo nepřišel. Pro cestující jede náhradní autobus, který je převeze zpět do Česka. Příčina nehody zatím není jasná, podle generální konzulky v Mnichově ji mohl způsobit mikrospánek řidiče. Policie tuto verzi ale zatím odmítla potvrdit.

reklama