VIDEO: Další případ dětské agrese. Mladík ve Znojmě brutálně napadl jiného chlapce

Mladík ve Znojmě brutálně napadl jiného chlapce

Mladík ve Znojmě brutálně napadl jiného chlapce (video zdroj: Facebook)

Na sociálních sítích koluje další video, které zachycuje brutální útok mladíka na jiného chlapce. Incident se odehrál na vlakovém nádraží ve Znojmě. Policie se případem intenzivně zabývá.

Z videa, které pořídil jeden z účastníků incidentu, je patrné, jak si skupinka chlapců odchytne jiného kluka. Agresor, který má podle všeho nad chlapcem znatelnou fyzickou převahu, po krátké výměně názorů svoji oběť brutálně napadne. Nejdříve mu uštědří "hlavičku", pak ve fyzickém útoku pokračuje, přestože se napadený vůbec nebrání. Záznam končí v momentě, kdy agresora pravděpodobně někdo vyrušil. Celému napadení přihlíželi další tři chlapci, někteří z nich agresora dokonce povzbuzovali.

Video se okamžitě rozšířilo na sociálních sítích. Mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová pro TV Prima potvrdila, že policie o případu ví a intenzivně se jím zabývá. „Nyní pracujeme na ztotožnění zúčastněných,“ uvedla Drahokoupilová s tím, že policisté mají podezření na trestný čin ublížení na zdraví a výtržnictví. Kdy přesně se incident odehrál, zatím není zřejmé.

Někteří komentující na sociálních sítích pod příspěvek napsali, že se nejedná o první podobný případ v okolí znojemského nádraží. Údajně by se mohlo jednat o skupinu chlapců z tamního dětského domova. Jestli je tomu skutečně tak, ukáže až policejní vyšetřování.

Expert na bojová umění: Nebezpečný úder, mohl skončit i smrtí

Video z napadení viděl zápasník MMA a někdejší mistr světa v kickboxu Petr Ondruš. Podle něj mohl útok skončit i tragicky.

„Podle mě se jedná o rváče, který kouká na akční filmy. Dal hlavičku, jak to okoukal, aniž by si uvědomil, co může v reálné situaci způsobit. Podle mě, kdyby neměl za sebou přesilu, asi by se do toho nepouštěl. Ten úder hlavou na záběru je hodně nebezpečný, pokud se trefí na nos pod 'správným' úhlem, což se tady naštěstí nestalo, může dojít k zaražení nosovodu a proražení do mozkové části a následně ke smrti,“ uvedl pro TV Prima Petr "Píno" Ondruš.

„Je vidět, že chudák napadený klučina vůbec nestačil zareagovat. I ty další údery, vedené pěstí na hlavu ze strany, z boku nebo zezadu, jsou nebezpecné. Vy nevíte, odkud přijdou a zase nemáte vůbec šanci uhnout, zareagovat, natož ránu vykrýt. Takže pokud mu 'jen' zlomil nos, lze mluvit o štěstí!“ dodal šestinásobný mistr světa v kickboxu a majitel sportovního klubu TKBC Praha.

Tagy: