VIDEO: Další ze zatčení drogových dealerů

Dealeři putují do vazby

Velký drogový zátah, který v několika posledních dnech probíhal na západě Čech, s sebou přinesl 13 obviněných. Ti jsou souzeni za prodej a distribuci drog. O jejich dalším osudu se rozhodovalo u Okresního soudu v Domažlicích.

Na místě byla napjatá atmosféra a mnoho policistů. Dorazili i známí obviněných. Státní zástupce se nechal slyšet, že obviněným hrozí 2 až 10 let vězení.

Nejedná se o raritní případ drogových dealerů. Policisté zasahovali v posledních dnech na mnoha místech v Plzeňském kraji a prováděli u podezřelých osob domovní prohlídky. Kontrolovali i jejich auta. I královéhradečtí kriminalisté zadrželi dva muže a dvě ženy, kteří jsou obviněni z rozsáhlé výroby drog. Policie nyní hovoří o rozbití zásadní drogové cesty z Moravy do Čech.

Stát bojuje proti drogám stále intenzivněji. Jak ukazuje zpráva o realizaci protidrogové politiky, počet uživatelů opioidů a pervitinu v Česku za posledních 10 let vzrostl ze 32,5 tisíce na 47,8 tisíce, tedy téměř o polovinu. Injekčně si drogu píchá až 43,7 tisíce lidí.

Tagy: