VIDEO: Merkelová se opět třásla! Už potřetí za tři týdny

Merkelová má opět zdravotní potíže

Merkelová má opět zdravotní potíže ZDROJ: AP

Německou kancléřku Angelu Merkelovou na dnešním setkání s finským premiérem Anttim Rinnem znovu postihl třes. Za poslední tři týdny je to potřetí, co se šéfka německé vlády s touto indispozicí na veřejnosti potýkala. Podle agentury AP se poté na tiskové konferenci již usmívala a prohlásila, že je v pořádku a že není nutné si o ni dělat starosti.

Ke zdravotním potížím došlo během uvítací ceremonie, když hrála hymna. Ze záběrů AP je patrné, že třes trval delší dobu. Podle svědků potíže trvaly asi dvě minuty a kancléřka si neustále překládala ruce, zřejmě aby získala nad tělem opět kontrolu.

„Je mi dobře, lidé o mě nemusí mít strach,“ odpověděla později na tiskové konferenci Merkelová na dotaz novinářky, jak se jí daří a že lidé o ni mají obavy. „Už jsem vám vysvětlila, že se vyrovnávám s dozvuky události při setkání s prezidentem Zelenským. Vypadá to, že to ještě není u konce, ale zlepšuje se to a s tím se prozatím musíme smířit,“ řekla kancléřka.

Opakovala se tak už potřetí situace z poloviny června. Tehdy se kancléřka s třesem potýkala při vítání ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Vysvětlila to dehydratací organismu a že jí pomohlo vypít několik sklenic vody. O zhruba týden později, při jmenování nové ministryně spravedlnosti Christine Lambrechtové, se třes vrátil.

Podle lékářů má být německá kancléřka v pořádku.

Tagy: