obavy

Výpis příspěvků ke štítku „obavy“

Prevence sebevražd i útoků na školách. Systém hlášení zachraňuje životy, ocenili by ho i v ČR

Jednoduchý anonymní systém, který školáci v USA využívají k nahlašování podezřelého a znepokojujícího chování mezi svými vrstevníky, vedl k prevenci četných případů sebevražd, školního násilí a plánovaných útoků. Vyplývá to ze studie publikované na konci ledna. Podle amerických expertů je nutné dětem říkat, že nejde o snahu spolužáka udat, ale o pomoc, uvádí CNN. Bezpečnostní expert Petr Bárta by obdobný systém uvítal i v České republice, řekl CNN Prima NEWS. Jeho kolega Lumír Němec zmínil možná rizika.

CNN: Írán se bojí další odvety USA po smrti vojáků. Kvůli Hútíům rozdráždil Čínu i Indii

Írán nejdříve na Blízkém východě rozdmýchal vášně, nyní se ovšem sám obává přehnané eskalace. Bojí se reakce mocností na ostřelování Rudého moře, ale i na zabití amerických vojáků v Jordánsku. První krok už Pentagon provedl, když zaútočil na desítky cílů v Sýrii a Iráku. A možná přijdou další výpady, informovala americká CNN s odvoláním na obeznámené zdroje.

Jak začít podnikat? Míň kecat, víc dělat, radí Čechům Diblík. V byznysu je od dvanácti let

Již ve dvanácti letech začal podnikat, o čtyři roky později se jako jeden z prvních Čechů nechal zplnoletnit. Během dalších devíti let založil několik firem či agentur a stojí za vznikem řady aplikací. Tou poslední je VOS.health, přezdívaná „psycholog do kapsy“. Že by dnes 25letému Jiřímu Diblíkovi něco uteklo, si nemyslí. To, že začal podnikat tak brzy, naopak považuje za jednu z velkých výhod. Co by poradil ostatním, prozradil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Jsem notorický vítač, ale propalestinské demonstrace mě vyděsily, přiznal ministr Dvořák

Vidět statisícové demonstrace v Londýně a Paříži po útoku Hamásu na Izrael? Musím přiznat, že i já, jako téměř notorický vítač, jsem se trochu vyděsil. V pořadu Co na to ministr na CNN Prima NEWS to uvedl ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). Protestující podle něj „glorifikují násilí a teroristický akt Hamásu“. Zároveň tito lidé žijí v Evropě, přesto to tu pro ně je „nepřátelské území“. „I pro mě je to jakýsi zvednutý prst,“ dodal ministr.

Krutá diagnóza po svatbě: Těhotné Victorii řekli, že má HIV. Bylo to jako rozsudek smrti, líčí

Dnes se Victorie Roscowová raduje ze zdravého 19měsíčního syna a láskyplného manželství. Krátce po svatbě si však v devátém týdnu těhotenství od lékařů vyslechla zdrcující diagnózu: výsledky krevních testů odhalily, že je HIV pozitivní. V otevřeném rozhovoru pro web Daily Mail 29letá Britka vzpomíná, že ji tato zpráva zasáhla jako rozsudek smrti. Byla si jistá, že její i synův život je u konce. To se však nakonec nevyplnilo. O své počáteční obavy se začala dělit se sledujícími na sociálních sítích. Později se rozhodla, že se bude snažit bořit stigmata ve společnosti.

Před rokem 1989 jsme se měli lépe, myslí si každý šestý Čech. Průzkum překvapil

Každý šestý Čech se domnívá, že se před rokem 1989 měli lidé lépe. Více než polovina je však přesvědčena o opaku. Skeptičtí k vývoji po sametové revoluci jsou především zástupci nejstarší generace a také lidé s nižším vzděláním a nižšími příjmy. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK pro Festival svobody – uskupení občanských organizací, které každoročně po celé České republice pořádají největší vzpomínkové akce k připomínce 17. listopadu.

Mrazivé příběhy rukojmích z Izraele: Tati, oni mě střelili. Chtějí nás zabít, volala dívka domů

Od kojenců po seniory, většina z nich jsou civilisté. Nejméně 200 lidí je podle Izraele drženo v zajetí v Gaze, byli uneseni po útoku Hamásu. Některé rodiny si dosud přehrávají poslední zprávy a telefonáty, které jim jejich nejbližší v momentech před zmizením zanechali. Jiní se o únosu svých milovaných dozvěděli až z videí. Zoufale čekají, nevědí, zda jsou jejich příbuzní vůbec naživu. Světu však vyprávějí jejich příběhy. Ať už jde o 21letou Mayu s bratrem, která přes telefon svému otci do ucha křičela, že ji postřelili a snaží se ji zabít, anebo 24letou Karin, jež příbuzným zanechala SMS na rozloučenou.

Těším se na spolupráci s vlastencem, vzkázal Ficovi Orbán. Zahraniční média však nejásají

Hádejte, kdo se vrátil. Tímto vzkazem přál Robertu Ficovi k vítězství v parlamentních volbách na Slovensku jako první ze zahraničních politiků maďarský premiér Viktor Orbán. Zdůraznil, že „vždy je dobré spolupracovat s vlastencem a již se těší“. Zahraniční média však Orbánovo nadšení nesdílejí. Opakují se slova o „nekonání liberálního zázraku“ i obavy z příklonu Slovenska ke Kremlu.

Čeští včelaři bijí na poplach. Agresivní sršeň je u hranic, plení úly a zuřivě útočí i na lidi

Sršeň asijská je považována za velkou hrozbu pro evropské včelařství. Po zprávách o jejím výskytu v Maďarsku se na její přílet začali připravovat i čeští včelaři. Jak uvedla předsedkyně jejich svazu Jarmila Machová pro CNN Prima NEWS, dříve nebo později tento agresivní hmyz dorazí i do tuzemska. Oslovení malí včelaři mají o své chovy obavy, sršeň asijská je totiž schopná vyhubit celá včelstva a v Evropě nemá přirozené nepřátele. „Mohu zúžit česno, ideálně mít silná včelstva, ale co jinak mohu dělat?“ ptal se jeden ze včelařů. Na přílet agresivních sršní se začínají připravovat i hasiči. Není totiž nebezpečná jen pro včely, ale i pro lidi.