reklama

obavy

Výpis příspěvků ke štítku „obavy“

Černý scénář a tisíc nakažených denně? Plán máme, ale neprozradím ho, říká Vojtěch

26. srpna 2021 20:20

Nejpesimističtější předpověď pro podzim uvádí podle ředitele ústavu zdravotnických informací až tisíc nakažených covidem denně. Česko by se tak na takový nápor mělo připravit. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve čtvrtek řekl, že plán má, ale jeho detaily neprozradí. Opozice to přirovnává k situaci, která nastala loni, a obává se, že bude resort v případě zhoršení situace reagovat opožděně.

Přišel jsem o nohy, viděl umírat kamarády. Zbytečně, lituje veterán z Afghánistánu

18. srpna 2021 22:30

Z bezpečí svých domovů sledovali vojáci, kteří v Afghánistánu sloužili, postup Tálibánu. Pohled na zemi, pro kterou s přáteli krváceli, hodnotí jediným slovem. Srdcervoucí. Takové pocity má i britský veterán Jack Cumming, který do Afghánistánu zamířil po teroristickém útoku na USA z 11. září 2001. Zažil tam peklo, sledoval své přátele umírat a sám přišel o nohy. Podle něj zbytečně.

Pět důvodů, proč lidé odmítají očkování. Jsou jejich obavy na místě?

11. srpna 2021 05:59

Přibližně čtvrtina lidí v České republice nadále odmítá očkování proti nemoci COVID-19. Ještě o něco horší situace je na Slovensku, tamní ministerstvo se proto snaží přesvědčovat občany přehledně vysvětlující kampaní. Aktuálně upozorňuje na pět nejzásadnějších důvodů, proč se občané vakcinaci vyhýbají. Úřad je vybral na základě průzkumu veřejného mínění. Obavy se snaží vyvracet.

Recept na další katastrofu. Euro může přinést novou vlnu pandemie, varují experti

2. července 2021 18:36

Probíhající fotbalové Euro vzbuzuje s ohledem na možnost šíření koronaviru velké emoce. Hráči i fanoušci jsou rádi. Po více než roční pauze se jeden z nejpopulárnějších sportů může hrát občas i před plnými tribunami. Lékaři naopak trnou. Cestování přes celý kontinent v kombinaci se šířící se indickou delta mutací totiž není z epidemického hlediska vůbec ideální. Experti dokonce varují před další vlnou pandemie a netradiční „cestovní“ Euro kritizují i zahraniční politici.

Meghan krotí Harryho, bojí se ztráty titulu vévodkyně a „PR katastrofy“, míní expert

2. června 2021 13:08

Ačkoliv vévodkyně Meghan s princem Harrym po takzvaném Megxitu již patnáct měsíců neplní oficiální povinnosti členů britské královské rodiny, je bývalá herečka údajně odhodlána udržet si nadále titul vévodkyně ze Sussexu. Meghan se podle zasvěcené osoby obává, že ztráta titulu, který jí byl udělen po svatbě s Harrym, by byla „z hlediska PR katastrofou“. Informoval o tom web Daily Mirror.

Anglie mluví o rozchodu v královské rodině. Princovi pomáhala i královna Alžběta II.

29. dubna 2021 00:04

Než si oblíbený královský pár řekl své ano, William se s Kate rozešel. V roce 2007 se dvojice na několik měsíců odcizila a žila si po svém. Odbornice na královskou rodinu Katie Nichollová nyní uvedla, že se princ dostal do úzkostlivého stavu a se svým rozhodnutím se svěřil otci princi Charlesovi a královně. Alžběta II. však byla z rozchodu zklamaná. Oba proto Williamovi poradili, aby do ničeho nespěchal.

reklama