obavy

Výpis příspěvků ke štítku „obavy“

Propouštění ve firmách pomůže změnit ekonomiku, tvrdí expert. Kde se o místo bát nemusíte?

23. listopadu 2022 18:32

Podle ankety Hospodářské komory se až 42 % firem obává, že po novém roce bude muset některé své zaměstnance propustit. Ekonom Pavel Peterka ve vysílání CNN Prima NEWS podotkl, že pesimističtější nálada plyne zejména z konce fixací cen energií. Propouštění ale prý pomůže českou ekonomiku transformovat. Peterka společně s manažerem náboru a marketingu Jiřím Halbrštátem přiblížil, kteří pracovníci se o svá místa bát nemusí.

Fiala k demonstracím: Obavám lidí rozumím, organizátoři by nás ale udělali závislými na Rusku

28. října 2022 18:57

Premiér Petr Fiala (ODS) na Facebooku uvedl, že obavám lidí v neklidné době rozumí. Pokud by se ale dostali k moci lidé, kteří organizují demonstrace na pražském Václavském náměstí, udělali by Českou republiku opět závislou na Rusku, míní. Lidé při pátečním protestu zaplnili horní polovinu náměstí. Organizátorem byl Ladislav Vrábel, který podle informací v médiích čelí řadě exekucí.

Starostové v krizi tvoří první linii, říká expertka. Lidé k nim chodí i ze strachu o bezpečí

27. září 2022 14:57

Lidé v době energetické krize chodí za starosty především tam, kde jsou závislí na městských teplárnách či na cenách MHD. Zároveň mají občané malých obcí obavy o vlastní bezpečnost. V pořadu Co na to vaše peněženka to uvedla Radka Vladyková, výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR. Přiblížila, z čeho strach lidí pramení a jakou roli v současné krizi starostové a primátoři zastávají.

Vykročí Japonsko ze stínu druhé světové války? Nákupy raket plánují nejen kvůli Rusku

29. června 2022 15:39

Fumio Kišida se stane prvním japonským premiérem v historii, který se zúčastní oficiálního summitu NATO. Ten začíná ve středu ve španělském Madridu. Podle německého deníku Süddeutsche Zeitung se ostrovní země z východní Asie sbližuje se Severoatlantickou aliancí proto, že autokratičtí „sousedé“ Rusko, Čína a Severní Korea představují stále větší hrozbu. Jednání se zúčastní i český předseda vlády Petr Fiala (ODS).

Путин тяжело болен, переломный момент будет в августе. Буданов прогнозирует конец войны

16. května 2022 23:27

Как один из немногих украинских чиновников, он предсказал, что Россия начнет вторжение на Украину в начале этого года. Слова главы украинской разведки сбылись, и он считает, что его следующая оценка будет верной. Кирилл Буданов заявил Sky News, что в августе наступит переломный момент в войне, которая закончится в конце года. Он также рассказал о здоровье Владимира Путина и смене режима в Российской Федерации.

Putin je těžce nemocný, zlom přijde v srpnu. Šéf ukrajinské rozvědky odhaduje konec války

14. května 2022 14:14

Jako jeden z mála ukrajinských představitelů předpověděl, že Rusko zahájí invazi na Ukrajinu začátkem letošního roku. Slova šéfa ukrajinské rozvědky se naplnila a věří, že jeho další odhad bude správný. Kyrylo Budanov v rozhovoru pro Sky News uvedl, že v srpnu dojde ke zlomu ve válce, která koncem roku skončí. Hovořil také o zdraví Vladimira Putina a převratu režimu v Ruské federaci.