VIDEO: Policisté se nestačili divit. Opilý řidič jako hadí muž přelézal před nimi na sedadlo spolujezdce

Snažili se policii ujet - žena skončila v poutek, muž na záchytce

Snažili se policii ujet - žena skončila v poutek, muž na záchytce

Čtyřiadvacetiletý řidič vozidla se snažil ujet policii. Měl k tomu své důvody! Jednak byl opilý a navíc řídil přes uložený zákaz. Když policisté automobil dostihli a zastavili, nestačili se divit. Podezřelý muž se změnil v muže hadího a chtěl se přeplazit na místo spolujezdce. Ani tento hbitý pokus o záchranu mu ale nevyšel.

V obci Stařeč projížděla ve středu 14. srpna před devátou hodinou večer policejní hlídka obvodního oddělení Třebíč a policisté si všimli podezřelé jízdy vozidla Rover. Automobil se rozhodli zastavit a zkontrolovat, avšak řidič na znamení k zastavení nereagoval. Výzvy neuposlechl a místo toho, aby zastavil, se snažil bezohlednou jízdou ujet. Policisté vyjeli za ním a v krátké době automobil dostihli. Když se vozidlo dostalo v obci do slepé ulice, ještě se smykem otočilo a poté řidiči, vzhledem k policejnímu vozidlu před sebou, nezbylo než zastavit.

Po zastavení vozidla se spolujezdkyně s řidičem hbitě vyměnila a zaujala jeho místo za volantem. Policisté okamžitě zakročili a osádku automobilu vyzvali, aby oba vystoupili. Žena opakované výzvy odmítala uposlechnout, takže ji policisté zajistili a skončila s pouty na rukou. Třicetiletou ženu policisté odvezli na oddělení policie. Policisté zajistili také čtyřiadvacetiletého muže. Provedli u něho dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,01 promile alkoholu. Také opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu přes dvě promile. Dále policisté zjistili, že řidičský průkaz muž nevlastní. Jedná se totiž o řidiče, který má rozsudkem soudu mimo jiné uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do letošního října.

Opilého muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Následující den mu policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů. „Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ dodal npor. Mgr. Jaroslav Hošek, zástupce vedoucího třebíčského obvodního oddělení PČR.

Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Za spáchané trestné činy lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky. K tíži v tomto případě řidiči půjde i jeho bezohledná jízda a nezastavení na výzvu policistů. Žena byla po provedení všech nezbytných úkonů propuštěna, je podezřelá ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku, který policisté předají k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Tagy: