VIDEO: Puma se toulala po Jablonecku!

Ilustrační obrázek

Puma na Jablonecku

Nejméně tři lidé už na Jablonecku spatřili neznámou kočkovitou šelmu, podle veterinářů by to mohl být mladý levhart. Usuzují tak podle fotografie, kterou pořídil včera pozdě odpoledne myslivec na louce na Prosečském hřebenu mezi Jabloncem nad Nisou a Libercem. Ta ale není příliš kvalitní - je pořízená mobilem na dálku. Podle zoologa osloveného televizí Prima fotografie není průkazná, nelze vyloučit, že jde o exotickou šelmu, ale ani možnost, že to byla přerostlá ko

Podle dvou žen, které tvrdí, že neobvyklé zvíře také viděly, ale bylo rozhodně větší než běžná kočka. Obě ho zahlédly v okolí Tanvaldu, což je asi deset kilometrů od Jablonce nad Nisou. To by také nasvědčovalo teorii o šelmě, která se velmi rychle přesouvá i na poměrně velké vzdálenosti.

Krajská veterinární správa už prověřila všechny registrované chovy šelem v okolí, nikomu ale takové zvíře nechybí. Je tedy možné, že pokud jde skutečně o exotickou šelmu, pochází z nelegálního chovu. Na Jablonecko ale mohla dorazit i z nedalého Polska.

Úřady v každém případě doporučují lidem obezřetnost a do lesa raději nechodit. Těžko ale říci, jestli to lidé budou respektovat v době, kdy houby rostou jako divé...

Zítra by se měli sejít policisté, strážníci, veterináři a myslivci, aby se poradili o dalším postupu. Hovoří se o možném odchytu do klece.

Tagy: