reklama

puma

Výpis příspěvků ke štítku „puma“

Bomby, kostry, granáty aneb Proč na Ostravsku ještě neskončila druhá světová válka

22. listopadu 2021 07:44

Lesy, polnosti i dědiny mezi Opavou a Ostravou jsou ještě 76 let po válce prošpikovány municí. Na sklonku druhé světové války byla totiž Ostrava poslední muniční základnou německé armády a do tvrdých bojů o zbrojní centrum Třetí říše se na jaře 1945 zapojilo až 400 tisíc německých a sovětských vojáků. S následky bitvy se region potýká dodnes, v sobotu 20. listopadu například stokilová puma ochromila část Ostravy. Letos se našlo i celé sovětské letadlo včetně kostry pilota.

Evakuace na Ostravsku: Našla se nevybuchlá puma z druhé světové války

20. listopadu 2021 14:52
Aktualizováno

Policie v sobotu na několik hodin uzavřela velkou část ostravského obvodu Plesná a evakuovala tamní obyvatele. Na pozemku jednoho z domů v ulici Karla Svobody byla nalezena zhruba stokilová nevybuchlá puma z 2. světové války. Informovala o tom mluvčí ostravské policie Eva Michalíková. Evakuace se týkala velké části z 1300 obyvatel obvodu. Pyrotechnici bombu deaktivovali a odvezli ke zneškodnění.

Evakuace Strání nebyla nutná. Pyrotechnici nevybuchlou americkou pumu nenašli

24. srpna 2020 09:59
Aktualizováno

Odborníci v pondělí pátrali v obci Strání na Uherskohradišťsku po letecké pumě, která měla být podle pamětníků a leteckých záznamů svržena před 75 lety na konci druhé světové války. Údajně mělo jít o leteckou pumu americké výroby, u které nedošlo k detonaci. Nalezena však nebyla, obec na hranicích se Slovenskem, kde žije 3 600 obyvatel, tak nemusela být evakuována.

reklama