puma

Výpis příspěvků ke štítku „puma“

Psí hrdinka: Fenka se vrhla na divokou pumu. Své majitelce zachránila život, sama zemřela

10. června 2022 06:58

Čtyřiadvacetiletá Erin Wilsonová se 16. května jen o vlásek vyhnula tomu, že ji na turistické stezce v severní Kalifornii neroztrhala puma. Za záchranu života vděčí své fence Evě, která ji bránila a na divokou šelmu zaútočila. Belgický ovčák utrpěl vážná zranění lebky. Její majitelka na svém Instagramu oznámila, že fenka následkům zranění podlehla.

Druhá světová neskončila, říká svědek výbuchu v Ostravě. Kopáč omylem řezal do bomby

8. dubna 2022 16:55

Druhá světová válka přináší oběti i 77 let po jejím oficiálním ukončení. V pátek ráno zabila letecká puma 49letého kopáče. „Bouchlo to hned naproti našim dveřím,“ líčí pro CNN Prima NEWS 70letý Juraj Dotko z ostravských Mariánských Hor. Bydlí přímo v ulici, kde bomba explodovala. „Ve výkopu pracovali čtyři Romové, šikovní kluci. Makali jak bagr, včera jsem se jich ptal, kolik za tu dřinu mají peněz.“ V dubnu 1945 se v těchto místech vedly těžké letecké i pozemní boje.

Bomby, kostry, granáty aneb Proč na Ostravsku ještě neskončila druhá světová válka

22. listopadu 2021 07:44

Lesy, polnosti i dědiny mezi Opavou a Ostravou jsou ještě 76 let po válce prošpikovány municí. Na sklonku druhé světové války byla totiž Ostrava poslední muniční základnou německé armády a do tvrdých bojů o zbrojní centrum Třetí říše se na jaře 1945 zapojilo až 400 tisíc německých a sovětských vojáků. S následky bitvy se region potýká dodnes, v sobotu 20. listopadu například stokilová puma ochromila část Ostravy. Letos se našlo i celé sovětské letadlo včetně kostry pilota.

Evakuace na Ostravsku: Našla se nevybuchlá puma z druhé světové války

20. listopadu 2021 14:52
Aktualizováno

Policie v sobotu na několik hodin uzavřela velkou část ostravského obvodu Plesná a evakuovala tamní obyvatele. Na pozemku jednoho z domů v ulici Karla Svobody byla nalezena zhruba stokilová nevybuchlá puma z 2. světové války. Informovala o tom mluvčí ostravské policie Eva Michalíková. Evakuace se týkala velké části z 1300 obyvatel obvodu. Pyrotechnici bombu deaktivovali a odvezli ke zneškodnění.

Evakuace Strání nebyla nutná. Pyrotechnici nevybuchlou americkou pumu nenašli

24. srpna 2020 09:59
Aktualizováno

Odborníci v pondělí pátrali v obci Strání na Uherskohradišťsku po letecké pumě, která měla být podle pamětníků a leteckých záznamů svržena před 75 lety na konci druhé světové války. Údajně mělo jít o leteckou pumu americké výroby, u které nedošlo k detonaci. Nalezena však nebyla, obec na hranicích se Slovenskem, kde žije 3 600 obyvatel, tak nemusela být evakuována.