VIDEO: Rudá korida dostala na Mallorce opět zelenou!

Rudá korida dostala na Malorce opět zelenou

Rudá korida dostala na Malorce opět zelenou ZDROJ:AP

Na španělský ostrov Mallorca se po dvou letech vrátily býčí zápasy. Před arénou v Palma de Mallorca se sešly čtyři stovky odpůrců. Uvnitř se zatím bavilo 12 tisíc diváků. Video obsahuje reálné záběry zkrvavených a vystresovaných zvířat!

Býčí zápasy předloni sice zakázala místní vláda, rozhodnutí pak ale zrušil nejvyšší soud. Na reálných záběrech je vidět, jak si lidé v hledišti koridy užívaji. I jak celá aréna s hrůzou sleduje, jak jeden z býků nabral svým rohem jednoho z toreadorů. Prostě ke Španělsku patří býčí zápasy hned vedle fotbalu k nejoblíbenějším kratochvílím. Arény, kde se pořádají, si na návštěvnost nestěžují. Kromě místních do nich zavítá i řada zvědavých turistů, co chtějí vidět nelítostný boj člověka s rozzuřeným zvířetem.

Venku zatím demonstrují lidé, kterým je líto zvířat. Ti podle nich v posledních chvílích svého života neuvěřiteně trpí. Jeden z mužů, kteří jsou proti této zábavě, se dokonce dostal až do samotné arény. Do půl těla svlečeného muže ale rychle zpacifikovala ochranka a předala policii.

Naopak zastánci této podívané upozorňují, že si býci před smrtí (srovnatelně rychlou jako na jatkách) užijí tři až čtyři roky luxusního života (na rozdíl od těch v zemědělství). I to, že boj jim zvedne hladinu adrenalinu tak, že vůbec nevnímají bolest, jen vztek.

Tradice býčích zápasů je prastará. Vznikly už v minojské civilizaci na Krétě (2700 – 1450 př. n. l.). Tehdy ovšem nebylo cílem býka zranit či zabít, šlo o jejich kultovní zvíře. Podle zobrazených fresek z královského paláce v Knóssu mladí muži předváděli (možná náboženský) rituál, kdy přes ně přeskakovali. To bylo hodně odvážné, navíc museli být i úžasně mrštní.

Tagy: