VIDEO: Tramvaj v Brně zezadu narazila do druhé! Uvnitř byly stovky lidí

Srážka tramvají v Brně

Pět lidí bylo dnes zraněno při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici.

Ulice byla uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, potvrdil médiím provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl.

Nehoda se stala v 8:25, kdy jedna z tramvají zezadu narazila do druhé. „Zranilo se celkem pět lidí, dva z nich jsme ošetřili na místě. Další tři vezeme do nemocnic,“ uvedla mluvčí. Mladá žena a muž středního věku utrpěli podle mluvčí lehká poranění, jeden z řidičů tramvaje středně těžké.

Dalších deset postupně přicházelo do nedaleké nemocnice u sv. Anny. Tito lidé, kteří v době nárazu jeli v tramvaji utrpěli převážně lehčí poranění, oděrky a pohmožděniny.

Dopravní podnik bude zjišťovat, co přesně se stalo, vše bude předmětem vyšetřování. Uvedl, že z vozů vyjmuli záznamová média, karty i kamery. I to by mohlo pomoci zjistit příčiny nehody. Mluvčí policie David Chaloupka ČTK řekl, že klíčové budou i výpovědi obou řidičů.

Omezeny jsou linky městské hromadné dopravy. Linka 2 jede od zastávky Václavská ve směru z centra odklonem přes Mendlovo náměstí, ulicí Hlinky do smyčky Pisárky. Linka 5 jede pouze v úseku Štefánikova čtvrť – Mendlovo náměstí. Linka 6 jede v úseku Krematorium – Česká obousměrně ulicí Renneskou, dále Nové sady – Hlavní nádraží – Náměstí Svobody. Linky 44, 82 a 84 jezdí v úseku Křídlovická – Mendlovo náměstí odklonem přes Nové sady, čímž vynechávají zastávku Poříčí.

Tagy: