VIDEO: Vandalům překážela v cestě závora. Zlomili ji a způsobili škodu za dvacet tisíc korun

Záběry z bezpečnostních kamer natočily vandalismus

Záběry z bezpečnostních kamer natočily vandalismus

Městské kamery v Brně zaznamenaly vandalismus. Dvěma mužům stála v cestě závora. Dlouho se nerozpakovali a závoru vahou svých těl zlomili a pokračovali nerušeně v cestě. Vzniklá škoda dosahuje desítek tisíc korun a mladíci jsou obviněni z trestného činu.

Sklopená závora v Benešově ulici v Brně nenechala klidnými dva muže, kteří večer procházeli kolem tamního placeného parkoviště. Na záběru z kamery si jich všiml pracovník dohledového centra městské policie. Viděl, jak dva muži závoru za rychlé chůze uchopili, vyvrátili ji a zlomili.

Škody přijeli zmapovat strážníci ze služebny v centru města a pracovník Brněnských komunikací jim řekl, že oprava by mohla stát až dvacet tisíc korun. Spojili se i se svědkem, který celou událost viděl. Hlídky z pořádkové jednotky a jednotky psovodů městské policie souběžně prohledávaly centrum Brna. Nakonec dva podezřelé muže ve věku 24 a 21 let našly v Minoritské ulici. Mladíci se hájili tím, že se večer posilnili alkoholem a proto dělali nepořádek. Strážníci je předali státním policistům jako důvodně podezřelé z trestného činu.

Tagy: