VIDEO: Za brutální vraždu dítěte dostal otčím 18,5 roku

Za brutální vraždu si vysloužil osmnáctiletý trest

Za vraždu malého dítěte si odpyká Jiří N. 18,5 roku ve vězení, takový verdikt dnes vynesl Městský soud v Praze. Obžaloba vinila 27letého muže z toho, že 4. března večer, v době, kdy byla jeho družka a matka holčičky pryč, zavraždil dítě v bytě na pražském Chodově.

Obžalovaný muž u soudu nechtěl k tomu, co se stalo, vypovídat. Soudkyně tak četla jeho dřívější výpověď. Jiří N. měl říci, že dítě, i když nebyl jeho biologickým otcem, bral jako své vlastní. Osudný den 2,5 letou holčičku vykoupal a nakrmil. Měl ale vypít láhev rumu a další načít. Když se pak zničehonic probudil vedle dívky na gauči, vzal ze stolu nože a dívenku napadl.

Podle znalců jí způsobil tak vážná zranění, že by dítě nezachránil ani zásah záchranářů, pokud by byli přímo na místě. V době útoku měl mít muž v krvi přes tři promile alkoholu. Muž trvá na tom, že si jeho okolnosti nepamatuje.

Když se vrátila jeho družka domů, našla mrtvou dívku na zemi a její partner měl spát o kus dál pod stolem. Ihned zavolala záchranáře. Když popsala situaci, řekli jí operátoři, aby z bytu odešla. Venku pak muže zadrželi policisté. Záchranáři už ale dítěti pomoci nemohli.

Podle soudkyně byl muž sice výrazně pod vlivem alkoholu, ale rozhodně ne tak, že by nevěděl, co dělá. Dnešní rozsudek není pravomocný. Obžalovaný muž se přímo v jednací síni odvolal a celým případem se tak bude muset zabývat Vrchní soud v Praze.

Tagy: