VIDEO: Záchranáři vytáhli ze sutin hotelu v Číně živého muže! Přežil pod troskami 69 hodin

Čínští záchranáři vytáhli z trosek hotelu muže po 69 hodinách ZDROJ: AP

Na dvacet šest vzrostl dnes počet obětí, které si vyžádalo sobotní zřícení hotelu ve městě Čchüan-čou na jihovýchodě Číny. Hotel sloužil k izolaci lidí, u nichž panovalo podezření, že se nakazili novým typem koronaviru. Dnes zveřejnila agentura AP dojemné video ze záchrany mladého muže, který přežil pod sutinami několik dní. Včera zachránili hasiči a dobrovolníci ženu se synem.

V době neštěstí bylo v hotelu podle čínských úřadů 71 osob. Většinu lidí se podařilo ze sutin vyprostit živých. Tři lidé se stále pohřešují. Zatím posledního živého záchranáři našli pod troskami 69 hodin po kolapsu budovy. 24letý muž byl v úterý odpoledne odvezen do nemocnice a podle místních úřadů je ve stabilizovaném stavu.

O den dříve se podařilo záchranářům vytáhnout po třech hodinách práce z trosek desetiletého chlapce a jeho matku. Byli zachráněni po 52 hodinách poté, co byli uvězněni pod zhroucenou budovou v jižním městě Quanzhou, potvrdila čínská hasičská a záchranná služba. Video ze záchrany zveřejnila agentira AP.

Hotel s osmi desítkami pokojů sloužil k izolaci těch, kteří přišli do styku s lidmi nakaženými koronavirem. První patro se právě rekonstruovalo a podle čínských médií se zřejmě kvůli chybám na stavbě hotel zřítil.

Podle místního webu Quanzhou Evening News byly testy na koronavirus u všech lidí, kteří pobývali v hotelu v karanténě, negativní. Agentura AP upozornila, že přesto všichni zasahující záchranáři měli na obličejích ochranné masky a používali pravidelně dezinfekci.

V pevninské Číně se novým typem koronaviru, který se loni v prosinci začal šířit v provincii Chu-pej, nakazilo více než 80 000 lidí. Přes 61 000 se jich již z nemoci COVID-19, kterou virus způsobuje, zotavilo. Nemoci podlehlo v pevninské Číně 3158 lidí.

Tagy: