VIDEO: Zapálili koš - chtěli se prý ohřát

Zapálili koš - chtěli se prý ohřát ZDROJ: MP BRNO

Tři mladíci v Brně nejspíš chtěli vyzkoušet, za jak dlouho shoří odpadkový koš. Dopadla je policie.

Hořící odpadní nádobu v podchodu pod hlavním nádražím zpozoroval v neděli brzy ráno pracovník dohledového centra. Přetočením záznamu zjistil, že plameny má na svědomí skupinka tří mladíků, která se odtud právě vzdalovala.

Nejbližší hlídka městské policie požár uhasila, a přestože se mladíci ve věku 16, 18 a 19 let mezitím rozdělili, díky přesnému popisu je dostihla dřív, než stihli odjet nočními spoji. Na dotaz, jestli se vzájemně znají, dva přispěchali před strážníky s vysvětlením „jsme v Brně, tady známe každého“ a dodali, že třetího mladíka potkali na sobotním večírku.

Toho strážníci dopadli v trolejbusové smyčce v Benešově ulici. Osmnáctiletý mladík měl u sebe zapalovač a k činu se hlídce přiznal. Do odpadkového koše prý vhodil zapálený kapesník proto, aby se trojice v chladné noci ohřála. Plameny ale červený plastový obal koše během krátké chvíle změnily k nepoznání.

Strážníci vyrozuměli majitele, a protože škoda pravděpodobně nepřesáhne pět tisíc korun, podezření z majetkového přestupku postoupili správnímu orgánu.

Tagy: