VIDEO: Zásah v přímém přenosu! Policisté zneškodnili únosce linkového autobusu

Útočník v Riu de Janeiru unesl linkový autobus

Ozbrojený muž unesl v Riu de Janeiru linkový autobus plný lidí (video zdroj: AP)

Obrovské policejní manévry má za sebou brazilské hlavní město Rio de Janeiro. Ozbrojený muž tam unesl autobus plný lidí a vyhrožoval, že ho zapálí. Policistům se útočníka nakonec povedlo zneškodnit.

Muž vyzbrojený pistolí se zmocnil autobusu okolo 5:30 místního času. Všech 37 pasažérů tak zůstalo uvězněno na rušném mostě, který spojuje čtvrť Sao Gonçalo s centrem Ria. Na místo okamžitě dorazilo velké množství policistů včetně speciální jednotky BOPE, jejíž členové se specializují na boj s drogovými gangy ve favelách.

Vyjednavačům se podařilo zajistit propuštění šesti cestujících, kteří přinesli šokující informaci: útočník polil celý vnitřek autobusu benzinem a hrozí jeho zapálením. Jak později uvedl policejní mluvčí pro stanici TV Globo, únosce nevznesl žádné konkrétní požadavky a působil dojmem, že má „psychické problémy“. Policisté tak museli jednat rychle.

Kamera zachytila moment, kdy policisté útočníka zastřelili:

Drama nakonec ukončil policejní odstřelovač, který útočníka zastřelil. Všechna rukojmí nakonec vyvázla bez zranění. Co muže vedlo k únosu autobusu, je předmětem vyšetřování. Podle TV Globo se vydával za bývalého příslušníka vojenské policie, to ale sami policisté zpochybnili.

Tagy: