VIDEO: Zlínští senioři mají svého ombudsmana

Podvedení senioři

Ombudsman pro seniory. To je nová služba, kterou začali nabízet ve Zlíně! Seniorům má pomoci hlavně s nevýhodnými smlouvami, které často uzavírají. Obrátit se na ombudsmana ale mohou také s problematikou bydlení nebo bezpečnosti. Podle zlínského magistrátu přibývá osamělých seniorů, na které cílí nejrůznější subjekty a nabízí jim zdánlivě výhodné služby nebo zboží. Pokud se nechají zlákat, ve skutečnosti pak zaplatí tisíce korun navíc.

Ve většině případů pak napálení důchodci nevýhodné nákupy neřeší, nebo vše raději zaplatí. Na další výdaje, jako jsou třeba služby advokáta, který by je v případném sporu zastupoval, nemají peníze. Právě proto ve Zlíně vznikla nová služba, která je zdarma. Seniorský ombudsman.

Ombudsmankou se stala pracovnice zlínské Charity Jana Strouhalová. Podle ní jsou důchodci velmi zranitelní a nejrůznějším smlouvám často nerozumí.

Obrátit se na ombudsmanku mohou lidé nad šedesát let, a to prostřednictvím formuláře, který je na webových stránkách města Zlína i Charity nebo v tištěné podobě v informačním centru.