reklama

Způsobila hromadný pád cyklistů a zmizela. Úmyslné obecné ohrožení, obvinila ji policie

V sobotu odpoledne nepozorná divačka závodu Tour de France zavinila hromadný pád šesti desítek závodníků. Do vystrčené kartonové cedule narazil německy cyklista Tony Martin a svým pádem zhatil závod svým soupeřům. Po tragické nehodě fanynka zmizela a nedaří se ji najít. Francouzská policie ji však obvinila z úmyslného obecného ohrožení.

reklama

Do cíle cyklistům v první etapě Tour de France zbývalo 45 kilometrů, pro mnohé se však konec závodu stal nedostižným. Kvůli nepozorné ženě, která by podle textu na ceduli mohla být Němkou, spadlo zhruba šest desítek závodníků.

Kvůli neomalenosti divačky do kartonové cedule, na níž byl vzkaz pro televizní kamery, narazil ve vysoké rychlosti německý závodník Tony Martin. Nechtěně tak způsobil hromadný pád svých kolegů. Někteří z nich kvůli zraněním museli závod ukončit již v první den.

Francouzská policie však nenechala situaci ladem. Ženu, jež za neštěstím stojí, obvinila z úmyslného obecného ohrožení. Po ženě se po hrozivém pádu slehla zem, od nehody se vzdálila a není k nalezení.

Tagy:
Začala třetí vlna. Delta se šíří mezi neočkovanými, Slováci zveřejnili drsné statistiky
Koronavirus

Začala třetí vlna. Delta se šíří mezi neočkovanými, Slováci zveřejnili drsné statistiky

Ministerstvo zdravotnictví na Slovensku zveřejnilo alarmující statistiky. Uvádí, že z osob, které byly v posledních dvou týdnech pozitivní na COVID-19, jich 76 procent nebylo očkováno proti koronaviru. Podle uznávaného epidemiologa Martina Pavelky v zemi začala třetí vlna pandemie, která postihuje neočkované. Varianta delta je podle něj nakažlivější a nebezpečnější i pro mladší věkové kategorie.

První česká přírodní památka UNESCO. Na seznam se dostaly Jizerskohorské bučiny

Na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO patří nově Jizerskohorské bučiny v Jizerských horách. O jejich zařazení ve středu rozhodl výbor světového dědictví Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). O výsledku informoval ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny František Pelc. Jde o první tuzemskou přírodní lokalitu na tomto seznamu.

Brankářská hvězda NHL se o vyhazovu dočetla z Twitteru. Za nový tým nechce hrát

Gólman Marc-André Fleury byl jedním ze základních prvků, díky kterým se Vegas Golden Knights hned po svém zrodu zařadil mezi neobávanější týmy NHL. Za minulou sezonu Fleury dokonce dostal Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře zámořské soutěže. Jenže teď ho bez varování hodil klub z města hříchů přes palubu. Podle zpráv z USA se o svém konci dočetl Fleury na sociálních sítích.

Hygiena provedla přes 30 tisíc kontrol. Přísná pravidla přitom návštěvníky odrazují

Pořadatelé kulturních i sportovních akcí upozorňují na stále častější kontroly dodržování covidových pravidel, podle ministerstva zdravotnictví jich bylo již více než 30 tisíc. Přísná pravidla pro vstup na jednotlivé akce, tedy takzvaný systém OTN (očkování, testování, prodělání nemoci), však řadu návštěvníků odrazuje a pořadatelé kvůli tomu tratí. Obávají se také toho, co s návštěvností udělá konec proplácení testů od prvního září.

reklama

Domácí zpravodajství

Na pražské nádraží Vyšehrad je uvalena exekuce, zřejmě půjde do dražby

Na dlouhodobě chátrající budovu nádraží Vyšehrad v Praze byla uvalena exekuce a zřejmě půjde do dražby. Vyplývá to z exekučního příkazu. Důvodem jsou nezaplacené pokuty, které v minulosti kvůli špatnému stavu památkově chráněné budovy uložili majitelům památkáři. Praha chtěla dříve budovu odkoupit, ale nedomluvila se s majiteli na ceně. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) se město do případné dražby přihlásí.

reklama