Velký žralok vystrašil turisty na řeckém ostrově. Predátora zachytilo video kousek od břehu

Pobřeží kolem New Yorku zaplavili žraloci

Nečekaná podívaná se naskytla turistům na řeckém ostrově Kos. Kousek od pláže Kamari se měl pohybovat žralok, který několik lidí donutil prchnout z vody. Návštěva predátora v – i u Čechů – oblíbené destinaci se obešla bez zranění.

Že se jednalo o žraloka, není oficiálně potvrzené, ovšem očití svědci mají dle horní ploutve a pohybů jasno. Mořský lovec se k některým lidem přiblížil až na 15 metrů, přičemž návštěvníci na pláži měli zprvu dojem, že jde o člověka, který šnorchluje. Všichni stihli utéct včas.

Šedesátiletá Britka Jackie Jonesová webu The Sun popsala děsivé chvíle takto: „Zrovna jsem vylezla z vody a jsem ráda, že jsem tak udělala. Nechtěla bych být jeho následující potravou.“ Dále líčila, že žralok neustále mrskal ocasní ploutví, plaval ze strany na stranu a zdálo se, že pro něj zrovna přišel čas krmení. Podle médií mohl živočich měřit přibližně tři metry.

„Měla jsem příšerné představy, že někdo ve vodě každou chvíli zmizí jako ve filmu Čelisti,“ popisovala. I přes děsivý zážitek se s manželem druhý den na pláž vrátila. Jen měl pár oči více na stopkách a držel se blízko pláže, aby mohl v případě nebezpečí rychle utéct.

„Neustále jsem kontrolovala a pátrala, zda žralok není opět v zátoce, ale nebyl. Určitě se na ostrov vrátíme. Vůbec nás to neodradilo od další cesty,“ poznamenala dvojnásobná babička s tím, že na Kos pravidelně jezdí už dvě dekády.

Ve Středozemním moři se v poslední době vyskytuje čím dál tím více žraloků, k mělčině se podle expertů přibližují převážně proto, že se v hlubinách dlouhodobě přehnaně rybaří. Turisté jsou proto před možnou přítomností paryb varováni.

V minulých dnech u pobřeží Velké Británie žralok modrý napadl turistku, která vyvázla s vážným zraněním nohy. Hodně se také mluvilo o červencových útocích žraloků v egyptské Hurghadě, kde zemřely dvě ženy.

Tagy:
žralok Čelisti moře ostrov Kos Řecko pláž pláž Kamari