Nečekaný útok žraloka v Evropě, ženě se zakousl do nohy. Turistka popsala děsivý zážitek

Křik a krvavá voda. Během organizovaného výletu na moře napadl u britského pobřeží turistku žralok. Zraněné ženě byla okamžitě poskytnuta první pomoc. Plavkyně vyvázla s vážným zraněním nohy a bude zřejmě potřebovat plastickou operaci. O události informoval web Daily Mail.

K incidentu došlo minulý týden v Cornwallu ve Velké Británii. Skupinka lidí se vydala na organizovanou vyjížďku za šnorchlováním. Po chvíli plavání se však ozval bolestivý výkřik. Jedna z účastnic byla napadena pravděpodobně žralokem modrým. Ten se jí znenadání zakousl do nohy. Žena se okamžitě vydala zpět k lodi, kde jí byla poskytnuta první pomoc. „Byl to děsivý zážitek. Pomohlo mi ale to, jak byli všichni okolo mě klidní,“ uvedla zraněná pro cestovní kancelář Blue Shark Snorkel, která výlet organizovala.

Agentura se na výlety za těmito mořskými predátory specializuje. „Chceme pomoci lidem, aby překonali svůj strach ze žraloků,“ uvedla pro Daily Mail Victoria Walkerová, která Blue Shark Snorkel vede. Tyto věci se podle ní mohou stát. Ubezpečuje ale, že ve vodě jsou spolu s turisty i zkušení potápěči. Ti mají navíc speciální vybavení, kterým mohou případného vetřelce odehnat. Walkerová dodala, že slyšela, že žena šla do vody zraněná. Pokud se tak stalo, krev mohla žraloka snadno přilákat. Společnost proto nyní vyšetřuje, jak k incidentu došlo.

První útok po 175 letech

Tento útok je v Británii vůbec prvním takovým po 175 letech. Místní rybáři zde tyto predátory zpozorovali již pár dní před útokem. Mluvčí společnosti Visit Cornwall ale pro The Telegraph uvedl, že není žádný důvod k obavám. Hlavně pokud budou lidé k plavání využívat především ty pláže, na kterých je přítomen plavčík. „Žraloci v Cornwallu lidi nejí. Opravdu není důvod zavírat pláže,“ dodal.

Žraloci se do vod na jihu Velké Británie vrací pravidelně každý rok. Vedle žraloků modrých to jsou pak například také žraloci velicí nebo sleďoví. Zraněná žena nakonec uvedla, že navzdory tomu, jak výlet dopadl, bylo úžasné vidět toto majestátní zvíře ve volné přírodě.

Tagy:

Hlavní zprávy

PŘEHLEDNĚ: Úsporný tarif v nedohlednu. Kolik můžete získat na boj s drahými energiemi?
Finance

PŘEHLEDNĚ: Úsporný tarif v nedohlednu. Kolik můžete získat na boj s drahými energiemi?

Domácnosti se připravují na těžký podzim způsobený dalším zdražováním. Řada z nich musí řešit problémy s placením účtů už nyní. Připravovaný úsporný tarif bude k dispozici až na podzim, přesto se mohou lidé v nouzi obrátit na úřady s žádostí o různé formy pomoci. Patří mezi ně příspěvek na bydlení, doplatek na bydlení a případně i dávka v hmotné nouzi.

Putin ze mě vysál veškerou energii. Co odhaluje údajný blog prezidentovy exmanželky?
Vladimir Putin

Putin ze mě vysál veškerou energii. Co odhaluje údajný blog prezidentovy exmanželky?

Tým politického opozičního aktivisty Alexeje Navalného měl objevit tajný blog exmanželky ruského prezidenta Vladimira Putina. Z něj vyplývá, že Ljudmila Očeretná mohla být ve vztahu nešťastná. V příspěvcích se měla ptát na rady, jak zvládnout partnerské hádky, či dokonce rozchod. Putin z ní údajně „vysál veškerou energii“. V některých příspěvcích se vyjadřovala také k ruské politice.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
09:34

Institut pro studium války: Rusko odvolává velitele, boje se jim komplikují

09:07

Biden je válečný zločinec a přilévá na Ukrajině olej do ohně. Hvězda Pink Floyd hají Rusko

08:43

Čínský vývoz do Ruska v červenci poprvé za pět měsíců vzrostl

08:20

Londýn: Rusko pravděpodobně rozmisťuje protipěchotní miny podél obranné linie na Donbase

Nepřetržitě se starají o své blízké se zdravotním postižením. Podporu od státu necítí

V Česku jsou statisíce lidí, kteří se doma starají o své blízké s nějakým zdravotním postižením. Pro spoustu takových neformálních pečovatelů jde de facto o práci na plný úvazek. Někteří z nich pak často zažívají pocity vyčerpání, sociálního odloučení či izolace. Stát jim podle nich i neziskových organizací nezajišťuje dostatečnou podporu. Usnadnit život by jim mohla připravovaná novela zákona o sociálních službách.

Biden je válečný zločinec a přilévá na Ukrajině olej do ohně. Hvězda Pink Floyd hájí Rusko

Spoluzakladatel rockové skupiny Pink Floyd Roger Waters v rozhovoru se stanicí CNN obhajoval své tvrzení, že americký prezident Joe Biden je válečný zločinec. Podle něj Biden „přilévá na Ukrajině olej do ohně“, což je „obrovský zločin“. Waters se v rozhovoru rovněž zastal Ruska, které v únoru zahájilo invazi na Ukrajinu, a Číny. Jeho výroky vyvolaly rozhořčení ze strany Kyjeva a naopak pochvalné reakce Moskvy.

Peníze na účtu vám požere inflace. Expert poradil, jak předejít znehodnocení úspor

Inflace v Česku pravděpodobně ještě nedosáhla svého vrcholu. Ceny v červnu meziročně stouply o 17,2 procenta. Nabízí se tak otázka, co dělat s vlastními úsporami, aby se neznehodnotily? Ekonomové Čechům radí, ať své peníze hlavně nenechají ležet ladem a ať je investují. Lukáš Kovanda ve vysílání CNN Prima NEWS mimo jiné upozornil, že současné prognózy počítají i v příštím roce s inflací kolem 10 procent.

Domácí zpravodajství

O prázdninách roste zájem rodin o odlehčovací služby pro nemocné seniory. Jak fungují?

Trpí ztrátou úsudku a mnohdy ani netuší, kdo je jejich rodina. Přesto se o příbuzné s Alzheimerovou chorobou starají desetitisíce lidí. Péče o milované však bývá mnohdy náročná, a tak i oni čas od času potřebují pauzu. V takových případech mohou využít takzvanou odlehčovací službu. O tu je zvlášť v letních měsících, kdy lidé odjíždí na dovolenou, velký zájem.

V Českém Švýcarsku doutnají ohniska v nepřístupném terénu. Hasicí letadla se vrací domů

Aktualizováno

V Národním parku České Švýcarsko se v neděli nikde po celý den neobjevil otevřený oheň. Stále ale existují doutnající ohniska v nepřístupném terénu, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka. Hasiči by mohli kompletně zlikvidovat požár do konce příštího týdne. Sektory na jihu od řeky Kamenice, případně i soutěsky by mohli předat správě národního parku pravděpodobně v průběhu týdne, zřejmě dříve než v pátek. Hasicí letouny Canadair z Itálie se v pondělí brzy ráno vrací domů.