CNN Prima News zrcadlo

zrcadlo

Výpis příspěvků ke štítku „zrcadlo“

Pozlacená zrcadla odhalí další taje vesmíru. Jak bude fungovat Webbův teleskop?

25. prosince 2021 21:39

Do vesmíru zamířily ty nejlepší „oči“, které kdy člověk stvořil. Webbův teleskop dovolí lidstvu nahlédnout do nejhlubší historie vesmíru a pomůže také s pátráním po životě mimo slunečnou soustavu. Vědci věří, že zařízení přinese spoustu nových poznatků, o kterých badatelé doposud neměli ani tušení. Do kosmu soustavu zrcadel v sobotu úspěšně vynesla raketa Ariane 5, která odstartovala z kosmodromu Kourou ve Francouzské Guyaně.

Webbův teleskop se vydá pátrat po známkách života ve vesmíru

25. prosince 2021 13:01

Vědce a nadšence do vesmíru čekají mimořádně napínavé vánoční svátky. Z kosmodromu Kourou ve Francouzské Guyaně by měl 25. prosince odstartovat teleskop Jamese Webba, který se vydá zkoumat historii kosmu i pátrat po možných známkách života. Start rakety Ariane 5 je naplánován na 13:20 středoevropského času, vědci doufají, že už nebude žádný další odklad třeba.

Fachmani se pustili spolu s designérem do výběru osvětlení rodinného domu

10. září 2021 12:00

Stavba postupně pokračuje i přes mrazivé počasí. Venku musel být rychle dodělán vodovod a opláštění komínu. V interiéru byla mezitím připravena nová příčka do kuchyně a nic už tak nebrání umístění kuchyňské linky. Protože už jsou po domě rozvedeny veškeré elektrické kabely, tak byla připravena konstrukce pro umístění jističů a nakonec se vydali designéři vybrat osvětlení do celého domu.

Popáleniny místo lajků. Kvůli nebezpečné výzvě na TikToku skončila dívka v nemocnici

29. května 2021 18:45

Sociální sítí TikTok se šíří nebezpečná výzva. Její uživatelé se předhání v tom, kdo vytvoří originálnější video, ve kterém na zrcadle zapálí nakreslený obrazec. O natočení podobného videa se pokoušela i třináctiletá Destini v americkém státě Oregonu. Experiment se ale nepovedl a dívka skončila s vážnými popáleninami na jednotce intenzivní péče, informují americká média s odkazem na televizi KPTV.

Noční můra hostů a sen voyerů. Do dámské sauny v luxusním hotelu bylo vidět z ulice

21. února 2021 22:00

Nový pětihvězdičkový hotel Grand Josun v oblíbeném resortu na jihokorejském ostrově Jeju se na svých webových stránkách omluvil za pochybení poté, co tamní blogger upozornil, že lidé z ulice mohli bez problému nahlédnout do dámské sauny jednoho z hotelových apartmánů. Na zrcadlech v inkriminovaných prostorách chyběl speciální povlak zamezující pohledu zvenčí.

Brit strávil v kómatu 6 týdnů, lékaři mu nedávali šanci na přežití. Teď se bude ženit

5. července 2020 20:12

Brit Victor McCleary (57) se nakazil koronavirem a upadl do kómatu. V tom strávil šest týdnů. Lékaři ho připojili na přístroje a jeho příbuzným oznámili, že v zázrak doufat nemají. K tomu ale ve výsledku došlo – muž se po dlouhých týdnech probral a sám byl překvapen, jak v zrcadle vypadá. Koronavirus se na něm podepsal, zhubl o 38 kilogramů.