CNN Prima News zrcadlo

zrcadlo

Výpis příspěvků ke štítku „zrcadlo“

Moderátor si oznámení úmrtí královny procvičoval měsíce dopředu. Trénoval i před zrcadlem

Ve čtvrtek odpoledne po půl sedmé britského času zažil nejslavnější a zároveň nejtěžší okamžik své kariéry. Moderátor stanice BBC Huw Edwards oznámil nejen svým krajanům, ale také celému světu, že královna Alžběta II. zemřela. Za citlivý způsob, jakým pochmurnou novinku pronesl, si vysloužil pochvalu. Možná i proto, že se na tuto chvíli dlouho dopředu připravoval před zrcadlem.

Pozlacená zrcadla odhalí další taje vesmíru. Jak bude fungovat Webbův teleskop?

Do vesmíru zamířily ty nejlepší „oči“, které kdy člověk stvořil. Webbův teleskop dovolí lidstvu nahlédnout do nejhlubší historie vesmíru a pomůže také s pátráním po životě mimo slunečnou soustavu. Vědci věří, že zařízení přinese spoustu nových poznatků, o kterých badatelé doposud neměli ani tušení. Do kosmu soustavu zrcadel v sobotu úspěšně vynesla raketa Ariane 5, která odstartovala z kosmodromu Kourou ve Francouzské Guyaně.

Webbův teleskop se vydá pátrat po známkách života ve vesmíru

Vědce a nadšence do vesmíru čekají mimořádně napínavé vánoční svátky. Z kosmodromu Kourou ve Francouzské Guyaně by měl 25. prosince odstartovat teleskop Jamese Webba, který se vydá zkoumat historii kosmu i pátrat po možných známkách života. Start rakety Ariane 5 je naplánován na 13:20 středoevropského času, vědci doufají, že už nebude žádný další odklad třeba.

Fachmani se pustili spolu s designérem do výběru osvětlení rodinného domu

Stavba postupně pokračuje i přes mrazivé počasí. Venku musel být rychle dodělán vodovod a opláštění komínu. V interiéru byla mezitím připravena nová příčka do kuchyně a nic už tak nebrání umístění kuchyňské linky. Protože už jsou po domě rozvedeny veškeré elektrické kabely, tak byla připravena konstrukce pro umístění jističů a nakonec se vydali designéři vybrat osvětlení do celého domu.

Popáleniny místo lajků. Kvůli nebezpečné výzvě na TikToku skončila dívka v nemocnici

Sociální sítí TikTok se šíří nebezpečná výzva. Její uživatelé se předhání v tom, kdo vytvoří originálnější video, ve kterém na zrcadle zapálí nakreslený obrazec. O natočení podobného videa se pokoušela i třináctiletá Destini v americkém státě Oregonu. Experiment se ale nepovedl a dívka skončila s vážnými popáleninami na jednotce intenzivní péče, informují americká média s odkazem na televizi KPTV.

Noční můra hostů a sen voyerů. Do dámské sauny v luxusním hotelu bylo vidět z ulice

Nový pětihvězdičkový hotel Grand Josun v oblíbeném resortu na jihokorejském ostrově Jeju se na svých webových stránkách omluvil za pochybení poté, co tamní blogger upozornil, že lidé z ulice mohli bez problému nahlédnout do dámské sauny jednoho z hotelových apartmánů. Na zrcadlech v inkriminovaných prostorách chyběl speciální povlak zamezující pohledu zvenčí.