reklama

Sokol: Kritika Hradu není spravedlivá. Pokud Zeman nechce informovat, nikdo nic nezmůže

Hrad čelil kritice, která nebyla úplně spravedlivá. Pokud si prezident Miloš Zeman nepřeje o svém zdravotním stavu informovat, nemohli s tím zaměstnanci Hradu nic dělat. V pořadu CNN Prima NEWS Co Čech, to politik! prohlásil advokát Tomáš Sokol.

reklama

Hrad čelil velké kritice, že mlží kolem zdravotního stavu prezidenta Zemana. Nabízí se proto otázka, zda týden staré video z návštěvy předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO), které na čtvrtečním brífingu ukázal kancléř Vratislav Mynář, rozehnalo mlhu, která obestírá diagnózu hlavy státu.

„Hrad čelil kritice, která nebyla úplně spravedlivá. Ne, že by to byli mí kamarádi, spíš naopak. Poctivě řečeno – jestliže si pan prezident nepřál cokoliv zveřejňovat o svém zdravotním stavu, už s tím nic dalšího moc nemohli dělat,“ má jasno Sokol.

„Jiná je politická stránka věci, že pan prezident měl svolit, aby nějaké informace byly uvolněny. Když nechtěl, nikdo nic s tím dalšího nemohl dělat,“ dodal Sokol.

Chichotající se prvoci bez ochrany

Podle šéfredaktora Zdravotnického deníku Tomáše Cikrta musíme doufat, že informace nebyly zveřejňovány na přání prezidenta. „Na videu jsme viděli těžce nemocného člověka s nějakými prvoky, kteří se tam chichotají a nemají ani ochranu, kterou vyžadovala nemocnice,“ narážel Cikrt na to, že lidé, kteří za Zemanem přišli, neměli nasazený respirátor. Vondráček tvrdí, že si respirátor sundal, aby ho prezident dobře slyšel.

„Video na mě působí depresivně. Neřeklo nic nového. Jestli jsme viděli světlou chvilku, nebo je tak pan prezident delší dobu, nevíme. Náhle začíná uprostřed čehosi a náhle končí,“ sdělil Cikrt. „Video je skutečně tak smutné, že se k němu nechci vyjadřovat,“ reagoval lékař Jan Hnízdil.

Tagy:

Hlavní zprávy

Olympiáda v Pekingu jako svátek sportu? Dva měsíce před startem spíš symbol strachu

Do zahájení zimních olympijských her v Pekingu zbývají přesně dva měsíce. Místo toho, aby se mluvilo o tom, kdo bude bojovat o medaile, se řeší, zda vůbec sportovci, kteří se mají na hrách představit, přicestují. Odradit je mohou ještě přísnější covidová opatření než při hrách v Tokiu nebo znepokojivá situace kolem tenistky Pcheng Šuaj. Už před startem olympiády je tak její renomé značně pošramocené.

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Výbuch indonéské sopky si vyžádal mrtvého a 41 zraněných. Všude jsou oblaka kouře a popela

Aktualizováno

Na východě nejlidnatějšího indonéského ostrova Jáva v sobotu vybuchla sopka Semeru. Vychrlila mohutný oblak tmavého kouře a popela, čímž donutila obyvatele přilehlých oblastí, aby se dali na útěk. Místní úřady uvádějí, že zemřel nejméně jeden člověk, 41jich utrpělo zranění. Náměstek šéfa okresu Lumajang Indah Masdar na tiskové konferenci oznámil, že desítky lidí mají popáleniny.

reklama

Domácí zpravodajství

Židé odsuzují antivaxery za nošení hvězd: Neočkovaní se oproti válce mají skvěle

Odpůrci očkování a protiepidemických opatření přicházeli v posledních měsících na demonstrace kromě transparentů i s různými doplňky na kabátech a bundách. Kromě odznáčků, kterými dávali najevo svůj negativní názor na vakcinaci či opatření, si někteří z nich na oblečení připevnili žlutou hvězdu připomínající tu, kterou nosili Židé za 2. světové války na územích okupovaných nacisty. Židovská obec v Praze však takové jednání odsuzuje. Stejně tak i jakékoliv srovnávání problémů neočkovaných se strastmi Židů za války.

Kde se vzala mutace omikron? Mohla se vyvinout u pacientů s AIDS, poukazují vědci

O nově objevené verzi koronaviru se toho zatím příliš neví. Celý svět teď hledá odpověď na otázku, jak varianta omikron, která má přes 50 mutací včetně více než 30 na takzvaném hrotovém (spike) proteinu, vlastně vznikla. Podle izraelského vědce Cyrille Cohena se mohla vyvinout v těle pacientů trpících nemocí AIDS. Tuto možnost podpořili i další odborníci, jiní ji naopak považují za nepravděpodobnou.

reklama