CNN Prima News aféra

aféra

Výpis příspěvků ke štítku „aféra“

Raději schopné politiky než „čisté“. Svazáctví i pivní pseudoaféra, shodli se experti

V politice není důležité, co za událostmi stojí, ale jak působí navenek. Lidé chtějí čisté, ale trochu pokrytecké politiky. Ve vysílání CNN Prima NEWS se tak ke kauze schůzky ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s podnikatelem Martinem Nejedlým vyjádřil politický komentátor Martin Schmarcz. Celou záležitost také označil za „pivní pseudoaféru“. S jeho slovy souhlasil i zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář. Ten vyčetl spolku Milion chvilek pro demokracii, že ač svolává proti šéfovi resortu protest, sám mu na své akci i přes jeho přítomnost nedá prostor k vyjádření.

Na fotce s bílým práškem mohu být já, připustila Vaňková. Přiznala i zkušenost s drogami

Kauza primátorky Brna Markéty Vaňkové (ODS) nabývá na závažnosti. Politička se dosud k fotografii, na níž má být zachycena s bílým práškem připomínajícím kokain, vyjadřovala v tom smyslu, že se jedná o montáž. Jako první o tom informoval web CNN Prima NEWS. Nyní však pro televizi Nova uvedla, že fotografie mohla být pořízena před několika lety. Podle svých slov je připravena rezignovat.

Kolářík měl raději „zatloukat“. Transparentnost o milenkách není na místě, glosuje Schmarcz

Piráty prosazovaná a vyzdvihovaná transparentnost je v současné aféře bývalého náměstka ministra vnitra Lukáše Koláříka spíše na škodu, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS politický komentátor Info.cz Martin Schmarcz. Oblast mezilidských vztahů, potažmo milenek, považuje za specifickou. Pirátskému exposlanci by namísto sdílení intimních detailů poradil kultovní hlášku: „Zatloukat, zatloukat, zatloukat!“

Ruský špion v Praze Alfred Redl se zastřelil před 110 lety. Moskva tu verbuje agenty i dnes

Posledních osm měsíců života strávil ruský agent v rakouské plukovnické uniformě v pražském Lichtenštejnském paláci na Malé Straně. V předvečer smrti ovšem zamířil do Vídně a Pražané si 26. května 1913 mohli přečíst v Národní listech: „Z Vídně. Náčelník generálního štábu 8. sboru v Praze, plukovník Alfred Redl, spáchal dnes v hotelu ve vnitřním městě sebevraždu, střeliv se do úst.“ Důvod? Provalila se jeho dlouholeté špionážní činnost pro Rusko. Ve zpravodajské žargonu byl Alfred Redl takzvaným krtkem, tedy agentem uvnitř ústředí zpravodajské služby protivníka. „Naverbovat či zlanařit krtky, o to se Rusové v Praze zcela jistě snaží i dnes,“ říká historik Tomáš Kykal.

Stropnického aféra poškozuje úřad. Řešením je vztah s milenkou ukončit, radí exministr

Veronika Žilková a Martin Stropnický čelí rozpadu manželství, a to kvůli velvyslancově milence, kolegyni z ambasády. A protože se všechno odehrává na půdě našeho velvyslanectví v Izraeli, nabízí se otázka, zda celá aféra nemůže Stropnickému uškodit i v kariéře. Redakce ShowTime se proto obrátila na bývalého ministra zahraničí Cyrila Svobodu s dotazy, jaké dopady by kauza mohla mít a jak ji vyřešit.

Po roce skrývání v Německu zatkli možného strůjce aféry, která položila vládu

Údajný strůjce aféry kolem bývalého předsedy rakouských Svobodných Heinze-Christiana Stracheho byl po roce skrývání zatčen v Německu. Informoval o tom rakouský deník Die Presse. Aféra otřásla alpskou zemí a v květnu 2019 vedla k pádu koaliční vlády lidovců se Svobodnými. Julian H. čelí obvinění z nezákonného pořízení zvukové a obrazové nahrávky politika na španělském ostrově Ibiza a rovněž z obchodu s téměř třemi kilogramy kokainu.

V Německu kvůli emisím prohledávají kanceláře Fiatu a dalších firem

Prokurátoři ve Frankfurtu nad Mohanem prohledávají kanceláře italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a dalších firem. Jde o součást mezinárodního vyšetřování, které se týká podezření z manipulace s výfukovými emisemi. Příslušný software k manipulaci se našel v motorech aut značek Fiat, Alfa Romeo, Jeep a Iveco, uvedla dnes agentura Reuters. První tři uvedené značky spadají pod FCA.