reklama
CNN Prima News Afghánec

Afghánec

Výpis příspěvků ke štítku „Afghánec“

Zoufalí Afghánci se nacpali do amerického speciálu. Odletělo 640 lidí, limit je 150

Letoun amerického letectva C-17 Globemaster III v neděli pozdě večer bezpečně z Kábulu evakuoval přibližně 640 Afghánců. Potvrdili to představitelé amerického ministerstva obrany i fotografie kolující po internetu. Předpokládá se, že se jedná o jeden z nejpočetnějších transportů osob v tomto typu letadla. Limit pro počet pasažérů byl totiž překročen několikanásobně.

Bitka Romů s Afghánci na Slovensku: Migranti hrají nezletilé, trestu se nevyhnou

Bitka nelegálních migrantů a místních Romů na východě Slovenska, ke které došlo začátkem července, vyvolala po zveřejnění informace množství reakcí. Do potyčky se zapojilo téměř 50 lidí a vzduchem létaly i kameny. Situaci museli uklidňovat městští i státní policisté. Televize JOJ nyní zveřejnila informace o tom, jaká opatření přijalo zařízení, kde jsou chlapci z Afghánistánu umístěni, a jak postupovala policie.

Afghánec, který vraždil v Rakousku u hranic s ČR, dostal doživotí

Afghánského žadatele o azyl, který loni v říjnu v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic ubodal dva lidi, v pátek poslal soud v Linci na doživotí do vězení. Informovala o tom agentura Reuters. Případ vyvolal velkou pozornost nejen v Rakousku, ale také v Česku. Zpočátku totiž nebylo vyloučeno, že Afghánec se pokusí utéct do Česka, proto byla česká policie v pohotovosti.

reklama