agent

Výpis příspěvků ke štítku „agent“

Atentát na Zelenského měl být dárkem pro Putina před inaugurací. V hledáčku byli i další

V souvislosti s plánovaným atentátem na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského se dva plukovníci jeho ochranky dopustili velezrady a chtěli provést teroristický útok, potvrdila Ukrajinská civilní kontrarozvědka (SBU). Členové ochranky hlavy státu měli Rusům předávat citlivé informace a kromě zabití Zelenského plánovali i další vraždy vysokých představitelů státu. Odstranění Zelenského mělo být „dárkem pro Vladimira Putina před inaugurací“. Píše o tom web Ukrajinská pravda.

Šéfové Hamásu jsou chodící mrtvoly. Dostaneme je a bude to bolet, říká bývalý agent Mosadu

Zločinci z Hamásu stojící za brutálním přepadením Izraele jsou už teď chodící mrtvoly. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká bývalý agent Mosadu Gad Šimron. Ví moc dobře, čeho jsou tajné služby jeho vlasti schopné. O některých jejich operacích napsal úspěšné knihy, na jiných se sám podílel. A palestinským teroristům vzkazuje: „Neutečete. Neschováte se. Nemáte nárok. Mosad dokáže dotahovat do konce i akce, na které by nepomysleli ani nejodvážnější hollywoodští scénáristé po superdávce houbiček.“

Babiš ve sporu o evidenci v seznamech StB opět neuspěl. Soud jeho dovolání odmítl

Další prohru u soudu musí skousnout bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který prostřednictvím slovenské justice bojuje proti evidenci svého jméno v seznamu spolupracovníků Státní bezpečnosti (StB).Tamní Nejvyšší soud totiž v pondělí zveřejnil verdikt o odmítnutí jeho dovolání, o kterém rozhodl již na konci srpna. Babiš tím neuspěl se svou stížností ohledně usnesení odvolacího senátu krajského soudu ze 14. června 2022. Informuje o tom web Aktuality.sk. Sám Babiš dlouhodobě trvá na tom, že nikdy s StB nespolupracoval.

Nové svědectví o Kennedyho smrti: Agent zpochybňuje magickou kulku, střelců mohlo být víc

Nová kniha Paula Landise, bývalého agenta ochranky někdejší první dámy USA Jackie Kennedyové, rozbíjí teorii takzvané „magické kulky“. Ta se opírala o závěr, že prezidenta Spojených států Johna F. Kennedyho a guvernéra Texasu Johna Connalyho měla zasáhnout stejná střela. Podle Landise to není možné, protože kulku prý našel on na zadním sedadle limuzíny. Na přední sedadlo, kde seděl guvernér, se tedy tato kulka nemohla dostat. Pokud by se jeho výpověď ukázala jako pravdivá, mohla by zpochybnit závěr vyšetřování, že Lee Harvey Oswald byl jediným atentátníkem.

Spolupracoval Babiš s StB? Slovenský nejvyšší soud už rozhodl, oznámila mluvčí

Slovenský nejvyšší soud na konci srpna rozhodl ve sporu předsedy hnutí ANO a českého expremiéra Andreje Babiše se slovenským Ústavem paměti národa (ÚPN) ohledně evidence Babiše u československé tajné policie StB jako agenta. Znění verdiktu a jeho zdůvodnění soud oznámí až po doručení rozhodnutí účastníkům sporu, napsala v pondělí mluvčí soudu Alexandra Važanová.

Kdo je lhář? hrozí si soudy Hadamczik a agent Jalonena. Já ho tak neoznačil, hájí se Hamal

Aloise Hadamczika jsem v médiích nikdy za lháře neoznačil, uvedl pro CNN Prima NEWS Jiří Hamal, agent bývalého kouče české hokejové reprezentace Kariho Jalonena. V médiích prý pouze komentoval informace, které mu byly sděleny, a které si mohl ověřit v tisku. V souvislosti s prohlášením o „lživé informaci“ na něj prezident Českého svazu ledního hokeje podává žalobu. Hamal se však brání a tvrdí, že jeho slova byla parafrázovaná v médiích. Sám prý proti Hadamczikovi zvažuje právní kroky.

Opravdový James Bond. Agent 007 vznikl podle hrdiny, který za války zachránil 4 500 lidí

Před 110 roky se narodil Patrick Dalzel-Job. Svéhlavý hrdina a dobrodruh, podle něhož Ian Fleming vymyslel Jamese Bonda. Statečný britský mariňák, skvělý lingvista a parašutista zachránil za druhé světové války 4 500 lidí před jistou smrtí, stejně jako Bond prý uměl lyžovat pozadu, řídit miniponorku a byl schopen provést nejriskantnější seskoky padákem.

Ruský špion v Praze Alfred Redl se zastřelil před 110 lety. Moskva tu verbuje agenty i dnes

Posledních osm měsíců života strávil ruský agent v rakouské plukovnické uniformě v pražském Lichtenštejnském paláci na Malé Straně. V předvečer smrti ovšem zamířil do Vídně a Pražané si 26. května 1913 mohli přečíst v Národní listech: „Z Vídně. Náčelník generálního štábu 8. sboru v Praze, plukovník Alfred Redl, spáchal dnes v hotelu ve vnitřním městě sebevraždu, střeliv se do úst.“ Důvod? Provalila se jeho dlouholeté špionážní činnost pro Rusko. Ve zpravodajské žargonu byl Alfred Redl takzvaným krtkem, tedy agentem uvnitř ústředí zpravodajské služby protivníka. „Naverbovat či zlanařit krtky, o to se Rusové v Praze zcela jistě snaží i dnes,“ říká historik Tomáš Kykal.