agent

Výpis příspěvků ke štítku „agent“

Pro Kreml přichází nebezpečné období. Řada diplomatů a agentů utíká na Západ, tvrdí analytik

10. ledna 2023 15:58

Stále více ruských diplomatů a pracovníků zpravodajských služeb se kvůli válce na Ukrajině rozhoduje pro zběhnutí, tvrdí bezpečnostní analytik Bruce Jones. Kreml se však podle něj snaží tyto informace udržet v tajnosti. Podle zdrojů britského deníku Mirror se ruské úřady mohou uchýlit k trestům pro rodiny „zrádců“ ve snaze zastrašit další potenciální přeběhlíky.

Není nikdo, kdo by Putina zastavil. Ruský agent odhalil diskuzi o použití jaderných zbraní

2. prosince 2022 06:02

Ruští představitelé diskutovali o potenciálním použití jaderných zbraní na Ukrajině. Dokazovat to má elektronická pošta, o níž se agent ruské Federální bezpečnostní služby (FSB) podělil s ruským aktivistou Vladimirem Osečkinem. E-maily kromě případného nasazení zbraní hromadného ničení pojednávají také o osobě Vladimira Putina. Nejmenovaný agent s přezdívkou „Vítr změny“ označil ruského prezidenta za osobu s narcistickými poruchami vyvolanými komplexy z dětství.

KOMENTÁŘ: Druhý největší hřích generála Pavla. Co má společného s kadetem Bieglerem?

4. listopadu 2022 06:05

Nebudu vás napínat, druhým největším hříchem Petra Pavla není jeho komunistická minulost, nebo výcvik rozvědčíka, ale ambicioznost. Chcete-li, tak česky ctižádost, snaha být nejlepší, dostat se výš, dosáhnout uznání a společenského postavení. Což není nic, co by mělo být odsuzováno. Pokud se hraje fér, posouvají ambice schopného člověka vpřed a mohou tak v důsledku prospět všem, protože společnosti vedené schopnými lidmi se vede lépe.

Putinova „kmotřenka“ utekla z Ruska, policii unikla na Západ po razii. Označí ji Kreml za agentku?

27. října 2022 14:17

Roky se o Xeniji Sobčakové mluví jako o „kmotřence“ Vladimira Putina. Ruský prezident měl ještě před jejím narozením úzký vztah s její rodinou, zejména otcem Anatolijem Sobčakem, nyní se však vše mění. V domě novinářky policie provedla razii, údajně kvůli kritice války na Ukrajině. Následně Sobčaková uprchla z Ruska. Navíc jí hrozí, že bude označena za zahraniční agentku.

Kritizuješ válku? Jsi cizí agent. Trnem v oku Putinovi je stále více ruských celebrit

17. října 2022 07:14

Lidé, kteří v Rusku kritizují konání prezidenta Vladimira Putina a válku na Ukrajině, si mohou vysloužit nelichotivé označení – zahraniční agent. Politika Kremlu si v tomto ohledu nevybírá, a tak nálepku neváhá dát ani známým celebritám. Naposledy si ji vysloužil rapper Oxxxymiron, který je dlouhodobě trnem v oku vládním představitelům, či populární sci-fi spisovatel Dmitrij Gluchovskij.

Expert: Putina vynesly k moci krvavé lži. Musí mít na svědomí hrůzy, o kterých nevíme

15. srpna 2022 14:16

Vladimir Putin se kdysi dostal k moci zásluhou lží a vražd na vlastním obyvatelstvu. Celé to proběhlo v režii tajných služeb FSB. Důkazy přináší nová kniha Rusko v plamenech, jejíž spoluautor Tomáš Lemešani v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje brutální cynismus vládce Kremlu i jeho strach. Kniha je postavená mimo jiné na svědectvích bývalého agenta FSB Alexandra Litviněnka, který byl před 16 lety na příkaz Moskvy otráven.

Agent hokejových hvězd: Nemůžete hráči bránit, aby šel do KHL. Měl by ale zvážit důsledky

2. července 2022 06:24

Podepsat finančně velmi zajímavou nabídku, nebo vytěsnit z hlavy rubly a považovat spojení s KHL v současné době za morální problém, který může pošramotit pověst? Takové rozhodnutí v poslední době stálo před mnoha českými hokejisty. Ti spadající pod agenturu Global Managment Group patřící Jiřímu Hamalovi Rusko odmítli.

Půvabnou Putinovu špionku před lety vyhostili z USA. Co dělá Agentka 90-60-90 dnes?

21. května 2022 07:13

Pro svůj půvab si vysloužila přezdívku „Agentka 90-60-90“. Čtyřicetiletá Ruska Anna Chapmanová se zviditelnila v roce 2010, když ji v New Yorku zatkla FBI pro podezření se špionáže. Po návratu do vlasti obdržela státní vyznamenání a zahájila kariéru modelky a influencerky. V současné době je rovněž populární TV moderátorkou.

Máte odlišný názor a hned jste Putinův agent. Ministři mě okřikli, stěžuje si Křeček

8. března 2022 23:23

Pod palbu kritiky se v posledních dnech dostal ombudsman Stanislav Křeček poté, co na sociální síti zkritizoval ukrajinského prezidenta Zelenského. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS proto hlavu státu válkou zasažené země pochválil za odvahu, za svými slovy si ale Křeček dál stojí. Ombudsmanovi se nelíbilo, jak Zelenskyj mluvil o nerozhodnosti spojenců. České vládě Křeček doporučil, aby se věnovala pomoci běžným lidem a „neokřikovala“ ho. Do debaty se totiž zapojili i členové kabinetu.