CNN Prima News aktualita

aktualita

Výpis příspěvků ke štítku „aktualita“

BLOG: Senát vzkazuje: Týrání zvířat nesmí zůstat bez trestu

Jak Prima Mazlíček informoval již včera, novela tresního zákoníku zvyšující tresty za týrání zvířat dostala v Senátu druhou šanci: poputuje zpět do Poslanecké sněmovny, kde poslanci definitivně rozhodnou o tom, jak bude do budoucna nakládáno s pachateli tresné činnosti na zvířatech. Třikrát hurá!

Z bláta do louže: Nelítostné australské počasí přináší další katastrofy

Na první pohled by se mohlo zdát, že tragické požáry, které sužují Austrálii již od loňského roku, jsou tím nejhorším, co by se v této krajině mohlo stát. Během požárů přišla o život více než miliarda zvířat. O život nepřicházejí jen koalové a klokani, ale i "hospodářská" zvířata, která farmáři nechali zavřená v ohradách. Počet ztraceného hmyzu a bezobratlých snad ani vyčíslit nejde.

Divoška Bella má domov: Pocta všem, kteří adoptovali psa z útulku

V našem posledním prosincovém dílu Prima mazlíčka jsme vám představili trojici pejsků: Báru, Dana a Bellu. Bella byla nalezena když jí bylo asi 10 měsíců a od té doby byla v kotci a to více než 1 rok. Potom se jí ujala dočasná péče Srdcem pro psy, která se jí také snažila najít domov. A díky našemu pořadu se to podařilo. Jedna statečná dáma si Bellu okamžitě zamilovala a jela pro ni dokonce přes 300 kilometrů. Že není adopce od první chvíle jen zábava, vám potvrdí i Bellin případ.

Duhový potkan, růžoví psi i kočky: Kam mohou lidé zajít ve „vylepšování" svých mazlíčků?

„Jahůdka se stala obětí a hračkou jedné neukázněné slečny ze základní školy, která Jahůdku nejdříve nabarvila zvýrazňovači a pak jí chtěla někam pustit, protože doma jí matka řekla, že dalšího potkana ne,“ stálo u fotografie pestrobarevné potkaní slečny. Do péče ji přijal azyl Destiny Paws a znovu tak rozdmýchal diskuzi o tom, jak někteří lidé vnímají zvířata a kam až jsou ochotni zajít kvůli svému rozmaru.

Festivaly, ohňostroje, slavnosti. Opravdu je dobrý nápad brát psa všude s sebou?

Léto plné společných akcí se psy je za námi a před námi zase období například oslav znamenajících konec roku, což se na většině míst neobejde bez hlasitých ran ohňostrojů. Psi jakožto věrní parťáci člověka toho nejsou ušetřeni. Někteří páníčci je s sebou berou opravdu všude, bez ohledu na to, zda je na místě příliš velký hluk i bez předešlého zvážení, jestli je zvíře na případné extrémní situace zvyklé. Je to v pořádku a patří to k socializaci? Nebo by se dalo spíš hovořit o sobeckosti majitele vyústěné v to, mít s sebou zvíře venku za každou cenu?