CNN Prima News Alena Vitásková

Alena Vitásková

Výpis příspěvků ke štítku „Alena Vitásková“

Kandidáti do prezidentských voleb 2023. Profily favoritů a výzkumy preferencí

24. dubna 2022 09:13

Již začátkem roku 2023 si budou občané České republiky volit novou hlavu státu. O Hrad se chystá zabojovat řada známých jmen, byť mnozí z nich svou kandidaturu ještě oficiálně nepotvrdili. To platí i pro dva největší favority výzkumů veřejného mínění: Andreje Babiše a Petra Pavla. Kdo by je případně mohl ve volbách ohrozit? Redakce CNN Prima NEWS připravila seznam potvrzených i váhajících uchazečů.

Chci, aby mě jako prezidenta měli rádi, tvrdí Knor. Co říká na Zemanova slova o šašcích?

8. února 2022 09:00

Do souboje o post prezidenta se už přihlásila řada kandidátů, podle komika Miloše Knora však většina z nich trpí „profesní slepotou“. Chtěl by proto do politiky vnést trochu něco jiného, aby lidé měli svého prezidenta rádi. Společně se senátorem Markem Hilšerem se shodli, že urážky od současného prezidenta, které mohly být mířeny i na ně, nejsou namístě. Zeman totiž většinu kandidátů označil za „šašky“.

PŘEHLEDNĚ: Koho všeho považuje Zeman za šaška? Tito lidé kandidují na prezidenta

7. února 2022 17:19

Přihlásilo se už několik šašků, hodnotil v nedělní Partii televize CNN Prima NEWS Miloš Zeman zatím oznámené kandidáty do prezidentských voleb, které se uskuteční v roce 2023. Současná hlava státu si vybrala čtyři favority. Redakce CNN Prima NEWS vytvořila přehled těch, kdo se boje o Hrad zúčastní a kdo o tom zatím uvažuje.

Vláda sklízí to, co zasela. Z Okamury si udělala radikálního nepřítele, říká komentátor

26. ledna 2022 20:32

Vládní koalice si z šéfa SPD Tomia Okamury udělala radikálního nepřítele. Nedala mu funkci ve vedení Parlamentu a kabinet nyní sklízí to, co si zasel. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásil komentátor MF Dnes Miroslav Korecký. Podle analytičky webu Echo24 Lenky Zlámalové by se současná covidová krize dala řešit i bez pandemického zákona.

Soud v Brně zprostil Vitáskovou obžaloby ze zneužití pravomoci

9. července 2020 18:23

Krajský soud v Brně jakožto odvolací soud ve čtvrtek zprostil obžaloby bývalou šéfku Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenu Vitáskovou. Státní zastupitelství ji mimo jiné vinilo ze zneužití pravomoci, když jmenovala místopředsedkyní úřadu bývalou nejvyšší státní zástupkyni Renátu Veseckou.