reklama

ANKETA: Koronavirus je malá zelená potvora a nikdy neskončí. Jak děti vnímají pandemii?

Koronavirus je malá zelená potvora, dělá spoustu problémů a nikdy neskončí. Roušku nosíme, protože je covid, a testování šimrá. Děti od šesti do jedenácti let ze základní školy v Chlumíně CNN Prima NEWS popsaly, jak vnímají pandemii koronaviru. Také vysvětlily, co je podle nich očkování, a doporučily vládě, jak se pandemie zbavit.

reklama

„Koronavirus je malinká zelená potvora,“ popsala CNN Prima NEWS šestiletá Natálka. Podle desetileté Káti je to vir, který dělá spoustu problémů.

„Jde to dál a dál. Nikdy to neskončí,“ myslí si zase jedenáctiletý Michal. Stejně stará Barča ale upozornila, že když se lidé nechají očkovat, nemají tak těžký průběh nemoci.

Děti také popsaly, jaké příznaky COVID-19 má. Některé jmenovaly kašel, rýmu, ztrátu chuti a čichu, ale i to, že lidé mohou umřít. Někteří žáci přidali i zvracení či průjem. Podle šestiletého Jiříka je nemocným lidem jednoduše „blbě“.

Testování šimrá i bolí

Vláda by podle dětí měla zavést lockdown, aby pandemie skončila. Někteří žáci doporučili dodržovat opatření, jiní očkování.

Testování ve škole pro ně není nic příjemného. Některé děti šimrá, některé dokonce bolí. Jak vnímají očkování nebo roušky? A učí se radši z domova, nebo ve škole?

Na celou anketu mezi dětmi ze základní školy v Chlumíně se podívejte v úvodu článku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ
360°

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ

Pokud by došlo k válce mezi Ruskem a Ukrajinou, pro Moskvu by bylo lepší zaútočit hned, než bude druhá největší země Evropy lépe vyzbrojená. Uvedl to v pořadu 360° analytik Lukáš Visinger, který poukázal i na kritiku ze strany radikální pravice vůči ukrajinskému prezidentovi. Podle předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost Pavla Žáčka (ODS) musíme být kvůli vypjatým vztahům připraveni na jakýkoli scénář a být dostatečně vybaveni k tomu, abychom pomohli Ukrajině. Zatím je však podle něj modernizace naší armády nedostatečná.

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus
Hokej

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus

Český útočník Kryštof Hrabík dostal v nižší zámořské hokejové soutěži AHL zákaz startu ve 30 zápasech za rasistické gesto k protihráči. Dvaadvacetiletý kladenský odchovanec se ho dopustil minulý týden v utkání farmářského týmu San Jose Barracuda proti Tucson Roadrunners vůči útočníkovi tmavé pleti Boku Imamovi. Podle zámořských médií Hrabík pohybem předstíral opici.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

To si Štrasburk za rámeček nedá. Právníci a politici cupují verdikt v kauze Michalákové

Verdikt Evropského soudu pro lidská práva v kauze Evy Michalákové vyvolal vlnu překvapení, rozhořčení i mrzení. Politici například zmiňují, že se evropská justice nezabývala klíčovými poznatky, které hrály ve prospěch české matky. Podobně se vyjádřili i někteří právníci. Česká Kancelář vládního zmocněnce ve svém stanovisku naopak uvedla, že Michaláková neměla podat stížnost za své děti, protože s nimi byla ve střetu zájmů.

Hrozí další covidový let? Vyloučit to nelze, je to ruleta, tvrdí Český olympijský výbor

V nejhorší možné situaci, pokud jde o šíření koronaviru v Česku, budou sportovci příští týden vyrážet na zimní olympiádu v Pekingu. Český olympijský výbor (ČOV) věří, že udělal maximum v přípravách bezpečnostních opatření, přesto se nedají vyloučit případy pozitivních výsledků testů, ať už před odletem či po příletu do dějiště her.

reklama

Domácí zpravodajství

Pět let od smrti herce Pavlaty: Obermaierová ho podváděla, pro Vetchého byl jako táta

Známého dabéra a herce Michala Pavlatu, který před pěti lety zemřel ve věku jednasedmdesáti let, na sklonku života sužovaly velké zdravotní problémy. Prodělal urologickou operaci, léčil se s chronickou obstrukční plicní nemocí, a nakonec onemocněl rakovinou. O tom, s čím se potýká, neměli jeho kolegové tušení. Nesvěřil se ani své lásce z mládí, herečce Jaroslavě Obermaierové.

reklama