CNN Prima News Anna Šabatová

Anna Šabatová

Výpis příspěvků ke štítku „Anna Šabatová“

Svoboda: Praha projídá peníze místo investic. Za vás bylo období chaosu, kontroval Hřib

21. září 2022 21:22

Výdaje v Praze za posledních deset let stouply o desítky miliard, podle lídra kandidátky Spolu Bohuslava Svobody hlavní město špatně hospodaří a projídá peníze. Městské firmy jako Pražská plynárenská podle něj měly vydělávat, místo toho se dotují, řekl Svoboda v předvolební superdebatě Bitva o Prahu. Současný primátor Zdeněk Hřib (Piráti) však ve vysílání CNN Prima NEWS Svobodovy argumenty zkritizoval. Uvedl, že rostly průměrné platy pražských zaměstnanců, a proto také pražské výdaje.

Anketa: Kdo vás nejvíce přesvědčil v třetí předvolební superdebatě?

21. září 2022 20:58

Jen pár dní před komunálními volbami se na CNN Prima NEWS uskutečnila třetí předvolební superdebata s kandidáty na primátora, tedy s Bohuslavem Svobodou (Spolu pro Prahu – ODS, TOP 09, KDU-ČSL), Janem Čižinským (Praha sobě), Patrikem Nacherem (ANO), Zdeňkem Hřibem (Piráti), Petrem Hlaváčkem (STAN), Milanem Urbanem (SPD, Trikolora, Hnutí PES) a Annou Šabatovou (Solidarita – koalice ČSSD, Zelených, Budoucnosti a Idealistů). V anketě, kdo diváky přesvědčil nejvíce, zvítězil Patrik Nacher.

Sledujte Bitvu o Prahu: Superdebaty se zúčastní Svoboda, Hřib, Čižinský i Nacher

20. září 2022 08:43

Kdo bude zodpovědný za budoucnost hlavního města? Sledujte Bitvu o Prahu – velkou předvolební superdebatu – s kandidáty na primátora, tedy s Bohuslavem Svobodou (Spolu pro Prahu – ODS, TOP 09, KDU-ČSL), Janem Čižinským (Praha sobě), Patrikem Nacherem (ANO), Zdeňkem Hřibem (Piráti), Petrem Hlaváčkem (STAN), Milanem Urbanem (SPD, Trikolora, Hnutí PES) a Annou Šabatovou (Solidarita – koalice ČSSD, Zelených, Budoucnosti a Idealistů). Začínáme ve středu ve 21:00 na CNN Prima NEWS.

Boj o primátora Prahy: Hřib chce více pravomocí, Šabatová město bez bezdomovců

17. září 2022 23:08

Jak by mohla vypadat budoucí Praha? Na tyto otázky odpovídali na pražském summitu stavebního rozvoje pod hlavičkou Sdružení pro architekturu a rozvoj (SAR) kandidáti na pražského primátora. Dosluhující šéf metropole Zdeněk Hřib (Piráti) volá po tom, aby města měla více pravomocí. Bývalá ombudsmanka Anna Šabatová (Solidarita) hovořila o Praze bez bezdomovců.

V Praze energie, jinde je ČSSD ve špatném stavu. Hlavní je vyřešit dluh, ví Šmarda

15. září 2022 06:10

Předseda sociální demokracie Michal Šmarda cítí před komunálními volbami velkou energii z pražské kandidátky, kterou s ČSSD pod vedením někdejší disidentky a bývalé ombudsmanky Anny Šabatové vytvořila se Zelenými, Budoucností a Idealisty. V hlavním městě by si přál úspěch v magistrátních volbách i v jednotlivých městských částech.

Zeman by měl abdikovat. Podporou Putina se stal spoluviníkem ruské agrese, míní osobnosti

1. března 2022 13:34

Prezident Miloš Zeman se podporou ruského prezidenta Vladimira Putina stal spoluviníkem ruské agrese na Ukrajině a měl by abdikovat. Vyzvalo ho k tomu ve společném prohlášení osm bývalých politiků nebo signatářů Charty 77 včetně někdejšího předsedy vlády a Senátu Petra Pitharta, bývalé ombudsmanky Anny Šabatové nebo Zemanova protikandidáta z minulé volby hlavy státu Michala Horáčka. Neexistuje podle nich způsob, jak by mohl svou vinu odčinit. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček ponechal výzvu bez komentáře.

Zemřel významný disident, novinář a obhájce lidských práv Petr Uhl

1. prosince 2021 16:33

Ve věku 80 let ve středu zemřel novinář a publicista, bývalý disident, politický vězeň a signatář Charty 77 Petr Uhl, který se během komunistického režimu i po revoluci zasazoval o ochranu lidských práv. Sdělila to jeho manželka, někdejší ombudsmanka Anna Šabatová. Uhl patřil k nejvýraznějším postavám československého disentu a mimo veřejné dění nezůstal ani po listopadu 1989.

Těžké váhy v boji o Senát. Funkci chce získat Němcová, Žantovský či Šabatová

25. září 2020 11:00

I v letošních volbách do Senátu, které proběhnou 2. a 3. října, se vyrojila celá řada známých a výrazných osobností, které chtějí funkci senátora získat. O přesun z Poslanecké sněmovny do horní komory Parlamentu se pokouší mimo jiné Miroslava Němcová (ODS), o návrat do politiky pak usilují bývalý mluvčí Václava Havla Michael Žantovský či exministr kultury Vítězslav Jandák. Uspět chce také například bývalá ombudsmanka Anna Šabatová či bývalý šéf TV Nova Vladimír Železný.