CNN Prima News Antifa

Antifa

Výpis příspěvků ke štítku „Antifa“

Musí to svinstvo okamžitě odsoudit. Trumpův syn chtěl, aby otec zavrhl útok na Kapitol

16. prosince 2021 16:07

Syn poraženého amerického prezidenta Donalda Trumpa chtěl okamžitě po útoku rozběsněného davu na Kapitol, aby otec násilí odsoudil. Vyplývá to z textových zpráv, které byly zveřejněny během slyšení před výborem Kongresu, jenž útok na své sídlo vyšetřuje. Donald Trump Jr. ale nekontaktoval svého otce přímo, apeloval na Marka Meadowse, který řídil Trumpovu kancelář v Bílém domě. Meadows souhlasil, k projevu z oválné pracovny ale nikdy nedošlo.

Dobudeme Francii zpět, hlásá Zemmour. Mítink prezidentského kandidáta provázely násilnosti

7. prosince 2021 11:26

Změňme běh dějin a vydejme se znovu dobýt Francii. Tak zní výzva dnes už oficiálního prezidentského kandidáta Érica Zemmoura, kterou vyslal směrem k Francouzům na svém prvním volebním shromáždění. Na pařížském předměstí se v obří výstavní hale sešlo na 15 000 Zemmourových příznivců. Bouřlivý mítink se nakonec neobešel bez výtržností a násilností, když se jeho fanoušci střetli s aktivisty, kteří přišli proti pravicovému politikovi protestovat.

Trump v debatě neodsoudil krajně pravicové Proud Boys. Vyzval ale, ať se drží zpět

30. září 2020 16:02

Silnou pozornost přitáhla během první televizní debaty amerických prezidentských kandidátů výměna, která následovala po výzvě moderátora vůči prezidentovi Donaldu Trumpovi, aby odsoudil aktivity milicí a hlasatelů bělošské nadřazenosti. Trump se s tím tzv. popasoval po svém, na podnět Joea Bidena adresoval několik slov členům krajně pravicové skupiny Proud Boys a „opřel“ se do levicově extrémistické Antify.

Můžeš už sklapnout? Biden s Trumpem se předháněli v osobních útocích a okřikování

30. září 2020 06:36

První debata mezi současným prezidentem Donaldem Trumpem a jeho protikandidátem Joem Bidenem zobrazila Ameriku přesně takovou, jaká momentálně je – zcela rozdělenou. Moderátor Chris Wallace se marně snažil usměrnit Trumpa, který od začátku ignoroval pravidla debaty a agresivně napadal svého soka. „Sklapni, chlape,” nevydržel po chvíli výpady prezidenta Biden. Za chvíli se i on nechal zavléci do víru urážek a nazval Trumpa „klaunem” a „lhářem.”

Facebook odstranil Trumpův volební příspěvek. Obsahoval symbol používaný nacisty

19. června 2020 04:36
Aktualizováno

Facebook ve čtvrtek stáhl reklamu volebního týmu Donalda Trumpa kvůli porušení pravidel společnosti. Součástí příspěvku totiž byl obrácený červený trojúhelník podobný tomu, který používali nacisté v koncentračních táborech. Trump v kampani vyzýval své příznivce, aby se společně s ním postavili krajně levicové organizaci Antifa. Na sociální sítí vidělo touto reklamu nejméně milion uživatelů.