reklama

Trump v debatě neodsoudil krajně pravicové Proud Boys. Vyzval ale, ať se drží zpět

Silnou pozornost přitáhla během první televizní debaty amerických prezidentských kandidátů výměna, která následovala po výzvě moderátora vůči prezidentovi Donaldu Trumpovi, aby odsoudil aktivity milicí a hlasatelů bělošské nadřazenosti. Trump se s tím tzv. popasoval po svém, na podnět Joea Bidena adresoval několik slov členům krajně pravicové skupiny Proud Boys a „opřel“ se do levicově extrémistické Antify.

reklama

„Jste ochoten odsoudit stoupence bělošské nadřazenosti a domobrany a říct, že se musí stáhnout a nepřispívat k násilí ve městech, jak jsme viděli v Kenoshe a jak jsme viděli v Portlandu?“ zeptal se v průběhu první debaty prezidentských kandidátů úřadujícího prezidenta Trumpa moderátor televize Fox News Chris Wallace.

K tématu

„Samozřejmě, že jsem ochoten to udělat, ale řekl bych, že v podstatě všechno, co vidím, je od levice, ne od pravice,“ reagoval současný prezident a dodal: „Jsem ochoten udělat cokoli. Chci vidět mír.“

„Tak to udělejte, pane,“ naléhal moderátor, k němuž se přidal i demokratický protikandidát Joe Biden: „Udělejte to. Řekněte to.“

„Jak je chcete nazývat? Dejte mi jméno,“ zeptal se Trump, načež mu Biden navrhl takzvané „Proud Boys“ (organizace „Hrdí chlapci“ je současnou rétorikou považována za krajně pravicovou, nacionalistickou organizaci).

Někdo by měl něco udělat s Antifou, to je levicový problém

„Proud Boys, stáhněte se a čekejte,“ uvedl americký prezident na adresu uskupení Proud Boys, která se střetla s demonstranty v Portlandu a dalších městech.

„Ale něco vám řeknu,“ navázal prezident. „Někdo by měl něco udělat s Antifou, protože tohle není pravicový problém, ale levicový,“ pravil Trump.

K tomu se obratem vyjádřil Joe Biden, a to tak, že „Antifa je myšlenka, nikoliv organizace“, a dále upozornil, že vlastní Trumpův ředitel FBI Christopher Wray uvedl, že bělošští šovinisti (supremacist) jsou vážnou hrozbou.

K tématu

Další hlavní zprávy

Zdravotnictví

Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Nemocnice bijí na poplach. Téměř ve všech krajích je situace nejvážnější za celou dobu pandemie. Aktuálně leží v nemocnici s covidem 8162 pacientů a z toho 1661 v těžkém stavu. Podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka je současná situace v nemocnicích mimořádně vážná a jejich rezervní kapacita je nejnižší od začátku pandemie. Ptali jsme se i přímo jednotlivých nemocnic a přinášíme vám jejich výpovědi o denní realitě.

360°

Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky

Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky

Lidé, kteří koronavirus prodělali, mohou mít lepší imunitu než očkovaní, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové kardiochirurg z IKEM Jan Pirk. I když je příznivcem očkování, podle něj by se například u cestování měl brát ohled i na míru protilátek v těle. Biochemik Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR Jan Konvalinka pak v pořadu uvedl, že když vakcinaci „nezvoráme“, do léta by měly být proočkované ohrožené skupiny Čechů a situace bude lepší.

Miliardář Sehnal se nechal přednostně naočkovat. Přemluvili mě moji zubaři, hájí se
Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí
Sledujte ŽIVĚ: Poslanci projednají stavbu bloku v Dukovanech či pět týdnů dovolené
Zázrak jménem kanabidiol? Pomáhá při depresích i rakovině, tvrdí Stabla
reklama
reklama
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Vláda

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
EU nám říká, jak má být zahnutý banán, ale definici úmrtí na covid neznáme, míní Pirk
Další články
reklama
reklama