reklama
CNN Prima News armádní vrtulníky

armádní vrtulníky

Výpis příspěvků ke štítku „armádní vrtulníky“

Nebojte se nás, předčítá vyděšený moderátor v afghánské TV. Na mušce ho mají ozbrojenci

31. srpna 2021 15:56

S nástupem Tálibánu k moci došlo v Afghánistánu k řadě změn. Bojovníci radikálního hnutí zavádějí přísná pravidla a při komunikaci s veřejností neváhají budit strach. Uvědomují si přitom, že klíčovou roli můžou sehrát média. Došlo tak na velmi bizarní, ale zároveň až hrůzný moment, kdy skupina ozbrojenců pronikla do televizního studia a donutila moderátora k přednesu jejich poselství.

Ministerstvo obrany pyká za nákup vrtulníků: Musí zaplatit přes půl miliardy korun

7. dubna 2021 15:10
Aktualizováno

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna potvrdil pokutu 550 milionů korun pro ministerstvo obrany za tendr na armádní vrtulníky. Ministerstvo je za 17 miliard koupilo od firmy Bell. Pokuta je pravomocná a resort ji musí zaplatit, uvedl úřad v tiskové zprávě. Resort obrany nesouhlasí, částku sice zaplatí, ale bude se bránit soudně.

Ministerstvo obrany podepsalo miliardovou smlouvu na modernizaci vrtulníků

8. prosince 2020 12:24

Ministerstvo obrany podepsalo se státním podnikem LOM Praha smlouvu na modernizaci 15 dopravních vrtulníků Mi-171Š. Zaplatí za ni 1,2 miliardy korun, sdělil Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany. Vrtulníky získají nové přístroje, část z nich i odlehčenou balistickou ochranu. Vyroben bude také plně modernizovaný prototyp.

Obrana může koupit armádní vrtulníky z USA, hrozí jí ale pokuta za výběrové řízení

24. srpna 2020 16:20

Ministerstvo obrany může pokračovat v nákupu vrtulníků od firmy Bell z USA za 17 miliard korun, i když při vyřizování námitek k této veřejné zakázce chybovalo. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zohlednil při rozhodování bezpečnostní zájmy státu. Přesto zadavateli hrozí, vzhledem k závažnosti jednání a hodnotě zakázky, citelná pokuta, uvedl v pondělí úřad. Rozhodnutí není pravomocné, může proti němu být podán rozklad.

reklama