reklama

„Asociálové“ na pláži: Britové se u moře opili a porvali. Koronavirus je nezajímá

Ve Velké Británii se už koronavirem nakazilo přes 308 tisíc lidí. Místní si z toho ale, jak se zdá, velkou hlavu nedělají. I přes vládní opatření vyrazily desetitisíce lidí k moři na jihu Anglie. A podle britských médií se mnozí z nich navíc chovali nepatřičně.

reklama

Stay Home, Save Lives (Zůstaňte doma a zachraňte životy). Na oblíbené doporučení premiéra Borise Johnsona, které omílal během pandemie v médiích, zapomněli obyvatelé Velké Británie velmi rychle. Jen co vysvitlo slunce a teploměry v zemi naměřily letošní maxima, vydali se mnozí Britové k moři.

Ve švech ve čtvrtek praskala převážně letoviska na jihu Anglie – Bournemouth, Christchurch a Poole – kde byla doslova hlava na hlavě. Z fotografií z pláží je patrné, že kdovíjaký sociální distanc Britové nepraktikovali.

K tématu

Podle Sky News se navíc mnozí návštěvníci chovali „asociálně“. Lidé parkovali na zakázaných místech, házeli odpadky po pláži a masivně se opíjeli. Některé skupiny se pak porvaly. A když kolem prošli členové úklidového personálu, kteří chtěli vyčistit přecpané koše, lidé je „zneužívali a zastrašovali“.

Jen za čtvrteční ráno uklízeči sesbírali z pláží 33 tun odpadu. Úřady informovaly, že rozdaly téměr 600 parkovacích pokut. Vikki Sladeová, politička, která má na starost právě oblast letovisek na jihu Anglie, je z celé události pobouřená.

And that's why we can't have nice things 😡

Posted by London Evening Standard on Thursday, June 25, 2020

„Jsme naprosto zděšeni tím, čeho jsme byli svědky na plážích za posledních 24 až 48 hodin,“ řekla pro Sky News. „Nezodpovědné chování tolika lidí je zkrátka šokující. Ze všech sil se snažíme, aby byli všichni v bezpečí. Teď nemáme jinou možnost, než ohlásit tento významný incident, což může vyvolat nějaká bezpečností opatření,“ dodala.

Příkladný Wales

Že si člověk může užít slunce i moře a přitom dodržovat koronavirová opatření, ale dokázali lidé na plážích ve Walesu.

To na jihu Anglie je pravděpodobné, že úřady do oblasti pláží povolají policejní patroly, které pomohou s ochranou personálu pláží a parkovišť.

K tématu

Další hlavní zprávy

Soudy

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce ve sporu s brněnskými divadly. Neúspěšně žádali omluvu za zásah do svých osobnostních práv, údajně způsobený uvedením dvou her na festivalu Divadelní svět Brno. Obě hry provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly římskokatolickou církev a západní pohled na muslimský svět. Podle rozsudku však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání.

Koronavirus

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

Přestože epidemie nemoci COVID-19 postupně ustupuje a celoplošně dochází k rozvolňování vládních opatření, mezi jednotlivými regiony stále existují propastné rozdíly. Jak by tedy vypadalo rozvolňování, kdyby se rozhodovalo podle jednotlivých krajů? Zatímco v Karlovarském by se život vrátil skoro do normálu, Zlínský by nadále zůstával v tvrdém lockdownu.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
Poválečný odsun Němců dodnes přímo ovlivňuje politickou mapu Sudet, tvrdí vědec
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama