reklama
CNN Prima News asteroid

asteroid

Výpis příspěvků ke štítku „asteroid“

Asteroid větší než Eiffelovka se blíží k Zemi. NASA ho považuje za znepokojivý

4. prosince 2021 16:28

Obrovský asteroid 4660 Nereus, který je větší než Eiffelova věž, se blíží k planetě Zemi. NASA jej považuje za znepokojivý, protože má více než 150 metrů a nachází se ve vzdálenosti 3,9 milionu kilometrů od oběžné dráhy Země. Kolem ní by měl proletět 11. prosince ve vzdálenosti asi 2,4 milionu mil. Podle vědců by ale nebezpečný pro planetu Zemi být neměl.

NASA chce zabránit dopadu asteroidů na Zemi. Mise DART má pozměnit dráhu měsíce Dimorphos

24. listopadu 2021 08:14

Americká vesmírná agentura NASA ve středu zahájila misi DART zaměřenou na přípravu ochrany Země před možným nebezpečím srážky s vesmírným tělesem. Raketa společnosti SpaceX vynesla z Vandenbergovy základny amerických vesmírných sil v Kalifornii modul, který zamířil k planetce Didymos, aby nárazem do jejího menšího souputníka ovlivnil trajektorii tohoto binárního systému.

K Jupiterovým asteroidům míří Lucy. Vědci do ní vkládají naděje, požehnal jí Ringo Starr

20. října 2021 20:05

Z floridského Mysu Canaveral v sobotu odstartovala raketa Atlas V, která vynesla americkou sondu Lucy do vesmíru. Lucy míří k asteroidům doprovázejícím planetu Jupiter na oběžné dráze kolem Slunce. Její mise má trvat 12 let a má přispět k pochopení formování naší Sluneční soustavy. Jak kosmická loď vypadá, jaké skrývá zajímavosti a co všechno bude zkoumat? Podívejte se na reportáž CNN v úvodním videu.

Asteroid větší než Eiffelova věž proletí kolem Země. Sledovat ho půjde pouhým okem

15. října 2021 07:22

Asteroid Apophis proletí kolem Země v roce 2029 ve vzdálenosti menší než 32 000 km. Mohutné těleso má být podle odhadu astronomů téměř stejně velké jako Empire State Building či Eiffelova věž. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) uvedl, že by náraz asteroidu do planety odpovídal výbuchu 1 200 megatun trhaviny TNT. Modrou planetu však nezasáhne.

Musk nám přidělává práci. Snahu změnit dráhu planetky Bennu vítám, říká astronom Grygar

9. září 2021 20:44

Existuje možnost, že by astronomové mohli přehlédnout planetku řítící se k Zemi, protože si ji spletou s družicí firmy Elona Muska, řekl v pořadu CNN Prima NEWS Interview astronom a astrofyzik Jiří Grygar, spoluzakladatel společnosti skeptiků Sisyfos. Jako kapacita ve svém oboru pochválil snahu Číny, která by chtěla změnit dráhu planetky Bennu.

reklama