reklama
CNN Prima News asteroid

asteroid

Výpis příspěvků ke štítku „asteroid“

V neděli minulo Zemi vesmírné monstrum. V pondělí proletí kolem další a ještě blíže

Asteroid o průměru téměř 40 metrů v pondělí večer proletí kolem Země ve vzdálenosti bližší, než se od nás nachází Měsíc. Průlet má být pro naši planetu zcela bezpečný, stejně jako ten včerejší, kdy v několikanásobně větší vzdálenosti minulo zemi asteroidické monstrum. Informují o tom zahraniční média. Nadšenci se mohou podívat na záznam on-line.

NASA varuje před planetkou, která proletí kolem Země blíže než Měsíc

Prvního září by měla kolem Země proletět planetka, nesprávně označovaná jako asteroid, ve vzdálenosti necelých 72 tisíc kilometrů. To je přibližně devětkrát menší distance než ta, která dělí Zemi od Měsíce. Upozornil na to americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) s tím, že asteroid přidal do seznamu Zemi blízkých objektů NEO (Near Earth Objects).

NASA: Kolem Země se prožene pět dalších asteroidů. Poslední byl k Zemi blíž než Měsíc

Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) upozorňuje na dalších pět vesmírných těles, která se v budoucnosti mají prohnat kolem Země. Zpráva vyvolává obavy, jak moc bychom byli na případnou srážku připraveni. Pochyby vyvolal incident z 5. června, kdy se kolem naší planety prohnal asteroid s průměrem 140 metrů, který nám na několik okamžiků byl blíže než Měsíc. Na celou událost se přišlo až o dva dny později. Výpočty astronomů však naznačují, že se pětice prožene kolem naší planety v bezpečné vzdálenosti.

reklama