CNN Prima News autonomní vozidlo

autonomní vozidlo

Výpis příspěvků ke štítku „autonomní vozidlo“

Na Slovensku zavádějí legislativu pro provoz aut bez řidiče. Češi vyčkávají

5. září 2022 00:22

Jízda autem bez zásahů člověka do řízení se stále vyvíjí. Kromě ne zcela spolehlivé techniky dosud často chybí i legislativní rámec. Na Slovensku se ale už nyní rozhodli jít technologiím naproti a tamní vláda schválila návrh zákona upravující podmínky schvalování autonomních vozidel do provozu, povinnosti řidičů a pravidla platná při jízdě po veřejných komunikacích. V České republice se podle ministerstva dopravy vyčkává na společný postup s dalšími eurounijními zeměmi.

Británie se chystá legalizovat autonomní jízdu. Má zvýšit bezpečnost na dálnicích

1. května 2021 19:45

Odchod Velké Británie z Evropské unie vyvolal doslova vlnu rozepří. Někteří tento zásadní krok vítali, jiní jej naopak bouřlivě kritizovali. Každopádně se teď ukazuje, že minimálně jedno pozitivum brexit přece jen přinese. Spojené království totiž chce řidičům a jejich moderním vozům umožnit automatizovanou jízdu, a to již od konce roku 2021. Evropská unie zatím nic takového nechystá.

„Rasistická“ autonomní vozidla? Britové se bojí, že auta budou nejhodnější na bílé muže

28. dubna 2021 14:16

I když se žádný plně autonomní automobil zatím v silničním provozu nepohybuje, inženýři už při jeho vývoji narážejí na potíže. Experti varují, že mohou mít vozidla ve tmě problémy rozeznat na vozovce pěšího tmavé barvy pleti. Navzdory kritice ale nejde podle nich o žádný rasismus, ale technologický zádrhel, který se brzy vyřeší.