reklama
CNN Prima News autonomní vozidlo

autonomní vozidlo

Výpis příspěvků ke štítku „autonomní vozidlo“

Británie se chystá legalizovat autonomní jízdu. Má zvýšit bezpečnost na dálnicích

1. května 2021 19:45

Odchod Velké Británie z Evropské unie vyvolal doslova vlnu rozepří. Někteří tento zásadní krok vítali, jiní jej naopak bouřlivě kritizovali. Každopádně se teď ukazuje, že minimálně jedno pozitivum brexit přece jen přinese. Spojené království totiž chce řidičům a jejich moderním vozům umožnit automatizovanou jízdu, a to již od konce roku 2021. Evropská unie zatím nic takového nechystá.

„Rasistická“ autonomní vozidla? Britové se bojí, že auta budou nejhodnější na bílé muže

28. dubna 2021 14:16

I když se žádný plně autonomní automobil zatím v silničním provozu nepohybuje, inženýři už při jeho vývoji narážejí na potíže. Experti varují, že mohou mít vozidla ve tmě problémy rozeznat na vozovce pěšího tmavé barvy pleti. Navzdory kritice ale nejde podle nich o žádný rasismus, ale technologický zádrhel, který se brzy vyřeší.

Bezpečnost na silnicích víc než kdy dřív souvisí s asistenčními systémy auta

7. prosince 2020 13:48

Autonomní vozidla používají vyspělé technologie, mezi něž patří kamery a radarové senzory, k určování rizikových faktorů a významně snižují pravděpodobnost nehody. Výzkumníci však zjistili, že je zapotřebí speciální elektronické řízení bezpečnostních systémů, optimalizované pro podmínky autonomní jízdy. Při ní totiž existuje riziko střetu s protijedoucími vozidly, která přejedou přes středovou čáru, nebo kolize v důsledku nenadálého výskytu nebezpečí či překážky.

Autonomní auta jsou připravena na třetí stupeň z pěti. Problémem je legislativa

9. června 2020 23:59

Redaktor CNN Prima NEWS se v běžném provozu projel v částečně autonomním vozidle. Co všechno toto auto dokáže? V horizontu kolika let s námi na silnicích budou jezdit plně automatizovaná vozidla? A v čem tkví hlavní úskalí těchto vozů v současné době? V pořadu 360° Pavlíny Wolfové diskutovali o současnosti i budoucnosti autonomních vozidel novinář Martin Pultzner a náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Očko.

reklama