Babiš je outsider, má ale nejjistější postup do 2. kola, říká sázkař. Co další kandidáti?

K věci (1123)

Zatímco průzkumy favorizují bývalého generála Petra Pavla, nejjistější postup do druhého kola má předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Myslí si to profesionální sázkař Michal Sirový, který popsal, kdo další z kandidátů má šanci na úspěch, alespoň podle sázek.

„Ač říkám, že je Andrej Babiš outsiderem, tak si myslím, že z hlavní trojice má nejjistější postup do 2. kola, a to zejména z důvodu, že má loajální voliče. Viděli jsme to na preferencích hnutí ANO i v několika posledních letech,“ řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS sázkař Sirový.

Do druhého kola by podle něj mohl postoupit bývalý generál Petr Pavel. „Neměli bychom ale podceňovat ekonomku Danuši Nerudovou. Voliči vládních stran ví, že nechtějí na prezidentském úřadě pana Babiše,“ podotkl s tím, že většině je zatím jedno, zda tam bude Pavel či Nerudová.

Neprofesionální kampaně

Senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer, kteří mají na rozdíl od prvních tří zmíněných kandidátů výrazně nižší preference, se podle Sirového mohou ještě vyšplhat. „Potřebovali by ale buď extrémně dobrý výkon v následujících dvou měsících, nebo extrémní propad favoritů Pavla či Nerudové,“ sdělil svou prognózu. Ve vysílání CNN Prima NEWS dodal, že kampaně Fischera a Hilšera jsou ale stále dost neprofesionální.

Jako profesionální sázkař si prý vsadil na všechny kandidáty. „Kdybych to zjednodušil, tak většinu sázek mám na Pavla, další na Nerudovou. Všichni, kdo se tím zaobírají, se rozhodují podle průzkumů. Volby obecně sázkaře netáhnou, ale ty české z logiky věci ano,“ popsal Sirový.

Dodal, že kromě průzkumů budou hrát svou roli i debaty v poslední 14 dnech. „Když uvidíme, že v debatách bude skvělá Nerudová, tak se podle toho bude měnit kurz. Ale nedá se předpokládat, jak moc to zahýbe,“ uzavřel.

Tagy: