reklama

Babiš: Se synovou vymakanou postavou bych měl 10 procent navíc. Doma jsem kvazi-dědeček

Nejmladší děti premiéra Andreje Babiše (ANO) se o politické dění příliš nezajímají. Jeho dcera Vivien je prý ale nešťastná, že otec v politice působí. Syn Frederik zase spíš řeší holky, prozradil předseda vlády v rozhovoru CNN Prima NEWS. Dodal, že se synovou vymakanou postavou by měl o 10 procent víc ve volebních modelech, sám ale během pandemie přibral, poznamenal ve speciálním vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

reklama

Babiš v rozhovoru poodhalil, že jeho otec byl zastáncem přísné výchovy, podobným stylem tak vychoval i dva potomky z prvního manželství. Uznal ale, že to nebyla správná cesta. „Byl jsem na své první dvě děti náročný – to byla chyba. Sparťanská výchova je na prd, je mi to celkem líto. Teď mám s Monikou dvě děti. Tady jsem ten dobrý kvazi-dědeček a ona je tvrdší, takže je vychovávám jinak,“ rozvedl premiér, jak funguje jeho současná domácnost.

Děti se ale podle něj o politické dění příliš nezajímají. Anebo jej sledují, ale doma se o tom nebaví. „Dcera Vivien je nešťastná, že jsem v politice. Frederik to moc neřeší, ten má teď holky – má druhou. Vypadá skvěle, má 195 cm, je vymakaný. Kdybych měl postavu jako on, tak mám 10 procent navíc. To už do října nedám,“ poznamenal s nadsázkou Babiš k tomu, jak by mu větší fyzická zdatnost pomohla ve volebních modelech.

Uznal, že je krátký na výkon, který předvedl například šéf Pirátů Ivan Bartoš. Ten v březnu oslavil své 41. narozeniny tím, že si ráno zacvičil na hrazdě. Ve sportovním oblečení představil postupně pět shybů, výmyk, pětkrát push press a pětkrát leg raise. „A je mi hned 23,“ připsal lídr Pirátů k videu, kterým se pochlubil na sociálních sítích. Někteří uživatelé v diskuzi pak vyzvali šéfa sociálních demokratů Jana Hamáčka nebo právě Babiše, aby se pokusili o podobný cvik.

„Jsem sebekritický. Určitě neudělám na hrazdě to, co Bartoš. Přibral jsem přes pandemii deset kilo. A nejsem v opozici, pan Bartoš bude mít dva měsíce prázdniny, my budeme makat celé léto. Mě oni moc nezajímají. Vezmu podnikatele do Vietnamu, to mě baví,“ dodal ke svém prázdninovým plánům, které budou mít spíše manažerský než sportovní charakter.

Třebaže si takhle veřejně nejspíše nezaposiluje, už tak prý maká od rána do večera, aby šel ostatním příkladem. Ze svých dětí má nicméně radost. „Mluví perfektně jazyky, jsou zodpovědné a hlavně zdravé, co si přát víc,“ pokračoval předseda vlády. Rád by ale své potomky viděl také v jedné ze svých firem, což je podle Babiše sen každého podnikatele.

„Budování firmy chce obrovské úsilí, energii a odpírání. Zakladatel je šťastný, když tam dítě začne pracovat. Závidím například Františkovi Piškaninovi – to je můj přítel a majitel firmy Hopi – že tam má dva kluky. Ještě je šance, že ty děti tam přijdou. Firmu jsem dal pryč samozřejmě, řídí ji management. Ale je to obrovské a celoživotní dílo, takže člověk si přeje, aby to šlo dál,“ uzavřel Babiš.

Tagy:
rodina Andrej Babiš premiér Ivan Bartoš 360⁰ Pavlíny Wolfové děti Monika Babišová 360° Frederik Babiš Vivien Babišová

Nová pravidla pro nošení respirátorů. Lidé s potvrzením od lékaře už ho mít nemusí

Lidé, kteří nemohou ze zdravotních důvodů nosit respirátor, ho nebudou muset nosit. Musí mít ale potvrzení od lékaře. Schválila to v pátek vláda, uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Úprava je součástí nového mimořádného opatření o nošení ochrany úst a nosu, které vláda schválila. Předchozí opatření tento týden zrušil Nejvyšší správní soud.

Ať vyšší důchody zaplatí Agrofert, stejně je to jen kampaň Babiše, navrhuje Ferjenčík

Piráti si během páteční mimořádné schůze Sněmovny, na které se jedná o zvyšování důchodů, rýpli do premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Návrh jeho vlády, že by se penze nad rámec valorizace zvýšily o dalších 300 korun, označili za předvolební dáreček. Podle poslance Pirátů Mikuláše Ferjenčíka by měl navýšení zaplatit holding Agrofert ze svěřenských fondů premiéra.

Odstavený lídr ČSSD: Za Maláčovou se stydím, měla by být jako chápající tetka Schillerová

„Kampaň ČSSD je negativní, jsme unavení a neumíme komunikovat. Lidi spíš zastrašujeme,“ hodnotí střízlivě a kriticky aktuální volební kampaň strany Břetislav Štefan, starosta v Brně-Líšni. Toho odstavilo vedení partaje z čela kandidátky a dosadilo tam Romana Onderku, prvního místopředsedu. Štefan zhodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS i předvolební počínání ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové.

reklama

Domácí zpravodajství

Laboratoře ve čtvrtek odhalily 203 nakažených koronavirem, o deset víc než před týdnem

Laboratoře v Česku ve čtvrtek odhalily 203 případů onemocnění covidem, je to o deset víc než před týdnem. Reprodukční číslo stouplo z 0,85 na 0,90. Pod hodnotou jedna, která značí zpomalování epidemie, zůstává dvanáctý den. Na 100 000 obyvatel připadá za poslední týden zhruba 12 nakažených, takzvané incidenční číslo je nejvyšší v Plzeňském kraji, nejnižší v Olomouckém. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Cesta do Chorvatska byla utrpení. Klienti RegioJetu si stěžují na zápach a nepořádek

Zápach moči ve vagonech, nefungující klimatizace, netekoucí voda a mnohahodinové zpoždění vlaku. To jsou zkušenosti některých cestujících, kteří se na dovolenou vydali vlakem společnosti RegioJet do Chorvatska. Ta se hájí, že zpoždění nabírá kvůli výlukám na tratích v kombinaci s kontrolou dokladů a proticovidovými opatřeními. Přiznává, že vlaky pak nejsou dostatečně připravené na další cestu.

Češi hlásí tisíce nežádoucích účinků po očkování. PŘEHLED nejčastějších potíží

Češi po očkování proti nemoci COVID-19 nahlásili už 7 095 podezření na nežádoucí účinky. Zdravotníci přitom rozdali už více než 10 milionů dávek. Za uplynulých sedm dní Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje zhruba 250 hlášení o vedlejších účincích. Druhý týden po sobě nepřibylo žádné podezření na úmrtí po očkování, celkový počet zůstává na 94.

reklama