reklama

Babiš slíbil, že mi do opatření proti covidu zasahovat nebude, řekl Roman Prymula

V předvečer rezignace Adama Vojtěcha na funkci ministra zdravotnictví prý tušil, že bude jeho nástupcem. „Už během víkendu jsme o tom hovořili. Klíčový rozhovor jsem vedl s premiérem,“ uvedl šéf resortu zdravotnictví Roman Prymula v nedělní Partii Terezie Tománkové na televizní stanici CNN Prima NEWS.

reklama

Roman Prymula se podle vlastních slov rozhodoval rychle, neboť to vyžadovala epidemiologická situace. „Chtěl jsem epidemii napomoci řešit. Není to o politice, ale o tom realizovat kroky, abychom mohli od jara příštího roku normálně žít,“ uvedl v nedělní Partii Terezie Tománkové ministr zdravotnictví.

Riziko selhání v boji proti epidemii koronaviru tu podle něho je vyšší než padesát procent. Už nyní prý nemáme standardní situaci. „Jsme za linií, kdy se to dalo řešit jednoduše. Vyžaduje to součinnost celého národa,“ dodal Prymula. „Od ministra očekávám, že se bude chovat jako odborník, nikoli jako politik. Nesmí podléhat politickým tlakům. Doufám, že pan ministr ustojí tlak premiéra a bude se řídit tím, co je odborně, nikoli marketingově správné,“ řekl Vlastimil Válek, místopředseda TOP 09 a Prymulův diskusní sok.

Válek dokonce přislíbil Prymulovi podporu, pokud v této chvíli hodí za hlavu to, že jako ministr zdravotnictví je zároveň politikem. „Jde o zdraví našich občanů a musíme to zvládnout s co nejmenšími ekonomickými škodami. Prymula je špičkový šachista, který by měl mít plán na několik tahů dopředu,“ dodal.

Politiku chci dělat otevřeně

Roman Prymula s tím nemá problém. „Politiku chci dělat otevřeně, nic jiného nám nezbývá. Chápu, že se blíží volby, ale pak už snad budeme mít prostor napříč parlamentem situaci řešit,“ uvedl ministr zdravotnictví. Podle něho je standardní, když premiér do běžné práce ministerstva zasahuje. „Nemyslím si, že by premiér nezasahoval do práce ministerstva zdravotnictví jako takové, ale do těch epidemických opatření a kroků ve vztahu ke covidu, jak ostatně bylo veřejně přislíbeno, by zasahovat neměl,“ ujistil Prymula Válka, že před Andrejem Babišem neuhne.

K tématu

Řeč přišla také na Prymulův twitterový účet, který za několik málo dní svého provozu již stihl vzbudit ohlas. „Jsou to moje autentické tweety. Je to pro mě nová věc, dříve jsem si nedovedl představit působení na sociálních sítích. Budu tam tak třikrát týdně komunikovat. Každý den bych to nestíhal,“ řekl Roman Prymula.

Už jen označení Prymulova twitterového účtu @profesorPrymula vedlo k otázkám, zda jde o skutečný, nebo „fejkový“ profil. Otázek přibylo, když Prymula na otázku, zda mohou mít lidé o víkendu sex, odpověděl: „Tyto aktivity jsou povoleny, ale pouze s prověřeným partnerem.“ Redakci CNN Prima NEWS nový šéf zdravotnického resortu později vysvětlil, že mělo jít o legraci, prověřeným myslel partnera negativního na koronavirus.

Rozhovor Terezie Tománkové s Romanem Prymulou a Vlastimilem Válkem v nedělní Partii si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

K tématu

Další hlavní zprávy

USA

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Soudní proces s obžalovaným 45letým Derekem Chauvinem, bývalým policistou, který v květnu minulého roku zaklekl na Afroameričana George Floyda, jenž následně zemřel, se chýlí ke konci. Chauvin byl v úterý večer evropského času porotou prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně. Následně byl vzat do vazby.

Vávra: Z lidí se stanou teroristi jen kvůli vyjádření názoru. Nový zákon je absurdní
Slovákům můžeme jen závidět. Babišovi ministři by se od sousedů měli učit komunikaci
Bojíte se Zemana, rýpala do Pirátů koalice Spolu. Babiše přitom mohla svrhnout už dávno
Biden k Chauvinovi: Byla to vražda za bílého dne, rasismus je skvrnou na duši národa
Ruská GRU, americká CIA i izraelský Mosad: Tajní agenti se maskují na každém rohu
Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí
Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
Další články
reklama
reklama