reklama

Babiš slíbil, že mi do opatření proti covidu zasahovat nebude, řekl Roman Prymula

V předvečer rezignace Adama Vojtěcha na funkci ministra zdravotnictví prý tušil, že bude jeho nástupcem. „Už během víkendu jsme o tom hovořili. Klíčový rozhovor jsem vedl s premiérem,“ uvedl šéf resortu zdravotnictví Roman Prymula v nedělní Partii Terezie Tománkové na televizní stanici CNN Prima NEWS.

reklama

Roman Prymula se podle vlastních slov rozhodoval rychle, neboť to vyžadovala epidemiologická situace. „Chtěl jsem epidemii napomoci řešit. Není to o politice, ale o tom realizovat kroky, abychom mohli od jara příštího roku normálně žít,“ uvedl v nedělní Partii Terezie Tománkové ministr zdravotnictví.

Riziko selhání v boji proti epidemii koronaviru tu podle něho je vyšší než padesát procent. Už nyní prý nemáme standardní situaci. „Jsme za linií, kdy se to dalo řešit jednoduše. Vyžaduje to součinnost celého národa,“ dodal Prymula. „Od ministra očekávám, že se bude chovat jako odborník, nikoli jako politik. Nesmí podléhat politickým tlakům. Doufám, že pan ministr ustojí tlak premiéra a bude se řídit tím, co je odborně, nikoli marketingově správné,“ řekl Vlastimil Válek, místopředseda TOP 09 a Prymulův diskusní sok.

Válek dokonce přislíbil Prymulovi podporu, pokud v této chvíli hodí za hlavu to, že jako ministr zdravotnictví je zároveň politikem. „Jde o zdraví našich občanů a musíme to zvládnout s co nejmenšími ekonomickými škodami. Prymula je špičkový šachista, který by měl mít plán na několik tahů dopředu,“ dodal.

Politiku chci dělat otevřeně

Roman Prymula s tím nemá problém. „Politiku chci dělat otevřeně, nic jiného nám nezbývá. Chápu, že se blíží volby, ale pak už snad budeme mít prostor napříč parlamentem situaci řešit,“ uvedl ministr zdravotnictví. Podle něho je standardní, když premiér do běžné práce ministerstva zasahuje. „Nemyslím si, že by premiér nezasahoval do práce ministerstva zdravotnictví jako takové, ale do těch epidemických opatření a kroků ve vztahu ke covidu, jak ostatně bylo veřejně přislíbeno, by zasahovat neměl,“ ujistil Prymula Válka, že před Andrejem Babišem neuhne.

K tématu

Řeč přišla také na Prymulův twitterový účet, který za několik málo dní svého provozu již stihl vzbudit ohlas. „Jsou to moje autentické tweety. Je to pro mě nová věc, dříve jsem si nedovedl představit působení na sociálních sítích. Budu tam tak třikrát týdně komunikovat. Každý den bych to nestíhal,“ řekl Roman Prymula.

Už jen označení Prymulova twitterového účtu @profesorPrymula vedlo k otázkám, zda jde o skutečný, nebo „fejkový“ profil. Otázek přibylo, když Prymula na otázku, zda mohou mít lidé o víkendu sex, odpověděl: „Tyto aktivity jsou povoleny, ale pouze s prověřeným partnerem.“ Redakci CNN Prima NEWS nový šéf zdravotnického resortu později vysvětlil, že mělo jít o legraci, prověřeným myslel partnera negativního na koronavirus.

Rozhovor Terezie Tománkové s Romanem Prymulou a Vlastimilem Válkem v nedělní Partii si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

K tématu

Další hlavní zprávy

Daně

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Poslanci schválené zrušení superhrubé mzdy představuje obrovskou úlevu hlavně pro dvacet procent nejvýdělečnějších Čechů. Ti na snížení daní vydělají přes 32 miliard korun ročně, zatímco dolních dvacet procent jen kolem tří miliard. Daňový balíček tedy nejbohatším přinese desetinásobné zvýšení čistých výdělků v porovnání s těmi nejchudšími. Vyplývá to z analýzy think tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd České republiky.

Koronavirus

Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie

Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie

Zdravotní sestra Kathryn sdílela na sociální síti Twitter fotografie, které zachycují, jakou vizuální změnu prodělala od té doby, kdy na jaře absolvovala zdravotnickou školu a poté začala pracovat s pacienty nakaženými koronavirem. Její příspěvek se velmi rychle začal šířit po sociálních sítích. Ke sdílení podobných fotografií se přidávají i další sestřičky v nemocnicích.

reklama
Atoly plodnosti s magickými silami? Italské ostrovy jako sexuální poutní místa
reklama
reklama
Babiš: Do Vánoc se dostaneme maximálně na stupeň 3, lepší to nebude

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Vědí o tom kulový, je to jak u debilů. Filip se rozčílil kvůli Dukovanům a varování BIS
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama