reklama

Babiš: Určitě musíme zpřísňovat opatření. Rozvolnění při takových číslech není možné

Vláda bude ve čtvrtek odpoledne jednat o dalším zpřísňování opatření proti šíření koronaviru. Příslušná ministerstva předloží své návrhy, řekl po dnešním jednání premiér Andrej Babiš (ANO). Uvedl, že není prostor na rozvolňování, naopak je třeba zvážit, jak dosavadní opatření vymáhat či zpřísnit.

reklama

Premiér poznamenal, že počty nově nakažených začaly v tomto týdnu růst. „Žádné rozvolňování není vůbec na stole. Opak je pravdou. Naopak musíme řešit opatření, která by měla pandemii zvládnout lépe než doposud,“ řekl premiér.

K tématu

„Budeme spíš řešit zpřísňování opatření, pravděpodobně se nacházíme v situaci, kde jsou lidi, kteří opatření dodržují, naštvaní a mají pocit, že je stát nedostatečně vymáhá. Potom jsou tu lidi, kteří je nedodržují a ti jsou naštvaní, že děláme opatření,“ uvedl Babiš. Ve čtvrtek podle něj vláda bude jednat o tom, jak epidemii ‚‚řešit lépe“.

S opatřeními mají na čtvrteční vládu přijít jednotlivá ministerstva. „Nevím, s jakými opatřeními přijdou resorty, to uvidíme zítra. Musíme určitě zpřísňovat. Nemůžeme si dovolit dělat nějaká rozvolňování při takto vysokých číslech. Vypadalo to nadějně minulý týden, ale teď to jde opačným směrem,“ řekl

Babiš: Za zmatky se omlouvám

Babiš označil středeční informace ohledně přerušení očkování proti covidu za nedorozumění. Nechápe, proč ministerstvo sděluje samozřejmou věc. Lidem se zároveň za zmatek omluvil. „Ministerstvo dalo z dobré vůle nějaké doporučení, které bylo naprosto triviální, které bylo špatně pochopeno. Mě to mrzí a štve a doufám, že se to nebude opakovat.“

K tématu

Vyjádřil se také k otázce, zda má nadále ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) jeho důvěru. „Některé jeho výroky nejsou úplně namístě, nechci se k tomu vracet. Je samozřejmě potřeba, aby byla komunikace lepší. I dnešní případ z dobré vůle ministerstvo doporučovalo, ale já myslím, že to bylo zbytečné, protože očkovací místnosti to musí zorganizovat podle sebe,“ řekl Babiš. Za nevhodné označil debaty o zemřelých na covid.

Premiér také potvrdil, že se kvůli chystanému zpřísňování nakonec na vládě neprobírala možná úprava systému PES. „Úpravy systému PES jsme neřešili. Museli jsme řešit zpřísnění opatření,“ řekl.

K tématu

Tagy: Andrej Babiš Ministerstvo zdravotnictví koronavirus COVID-19 zpřísnění opatření

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Kdy skončí v Česku pandemie? Spočítali jsme klíčový termín pro porážku koronaviru

Kdy skončí v Česku pandemie? Spočítali jsme klíčový termín pro porážku koronaviru

Čeští zdravotníci už podali více než 2,2 milionu dávek vakcíny proti koronaviru. Naprostá většina očkovaných ale zatím obdržela pouze první dávku. Jak dlouho bude Čechům trvat dosažení potřebné míry proočkovanosti? Kolik lidí prošlo nemocnicemi, kolik zemřelo nebo jaký je dosavadní počet potvrzených případů nákazy SARS-CoV-2? Podívejte se na průběh pandemie v číslech.

Hamáčkova cesta do Moskvy kvůli Sputniku? Vláda mu mandát nedala, diví se Havlíček
Pivaři už stojí u okýnek čtyři měsíce aneb Dějiny čepovaného v éře covidu
Princ Philip byl věrný britským vozům. Na pohřeb ho poveze lovecký Land Rover
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Kúdela a rasismus: společenská poptávka idiotské ideologie

Názory

Domácí zpravodajství

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři
Náplavky a parky v pořádku, domácí oslavy ne. Policisté prozradili, kdy padnou pokuty
Další články
reklama
reklama