Babišova první slova k zakleknutému chlapci: Narušitelé jsou často zástupci koalice

Andrej Babiš na výjezdu s karavanem v Horní Pěně v jižních Čechách.

Babišovi odpůrci na cestě s karavanem

Narušitelé mých akcí jsou často zástupci stran vládnoucí pětikoalice. Tak se pro CNN Prima NEWS vyjádřil expremiér Andrej Babiš (ANO) k případu, kdy byl na jednom z jeho mítinků v Borovanech policisty v civilu zakleknut nezletilý chlapec. K incidentu nicméně poznamenal, že ho mrzí. Policejní prezident Martin Vondrášek v pátek oznámil, že celou záležitost prošetří Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

„Mrzí mě to,“ reagoval šéf hnutí ANO pro CNN Prima NEWS na incident, který se udál v úterý v Borovanech. Zároveň poznamenal, že narušitelé jeho mítinků jsou často „zástupci stran pětikoalice“.

Babiš aktuálně pokračuje v cestách po různých obcích Česka, kam jezdí svým obytným vozem a na místech se setkává se svými příznivci. Akce ovšem čím dál častěji narušují jeho odpůrci.

Jedním z nich byl i nezletilý chlapec v Borovanech v Jihočeském kraji. Mladík Babišovi sebral jeho reproduktor a krátce na to ho zaklekla trojice mužů. Šlo přitom o policisty v civilu. Že byl žák 8. třídy základní školy, který je navíc autista, zadržen, Vondrášek hodnotí jako správný postup. „Viděl jsem video, že muž, proti kterému zakročili, utíkal z místa činu s reproduktorem. Pokud by policie nekonala, přihlížela by přestupku. Hlídka několikrát zopakovala svou příslušnost k policii, a když nebyla uposlechnuta, tak zakročila,“ informoval policejní prezident.

Kšiltovka Silné Česko

Zákrok však Vondrášek označil za „šílený“. Problém vidí i v tom, že jeden z policistů v civilu měl před zásahem na sobě červenou kšiltovku s heslem „Silné Česko“. Jde o kšiltovky, které už několik let svým fanouškům rozdává právě Babiš.

„V tuto chvíli nechci omlouvat jednání kolegů v jižních Čechách, ale nechci dělat ukvapené soudy. GIBS v krátkém čase zjistí, zda a kdo dělal něco neuváženě,“ doplnil.

Babišovi odpůrci byli vidět i v dalších obcích. Mnohdy se snažili bývalého předsedu vlády konfrontovat s jeho kauzami, popřípadě jej kritizovali za jeho vládní kroky. Výjimkou nebyly ani transparenty.

Tagy: