Babišova první slova k zakleknutému chlapci: Narušitelé jsou často zástupci koalice

Narušitelé mých akcí jsou často zástupci stran vládnoucí pětikoalice. Tak se pro CNN Prima NEWS vyjádřil expremiér Andrej Babiš (ANO) k případu, kdy byl na jednom z jeho mítinků v Borovanech policisty v civilu zakleknut nezletilý chlapec. K incidentu nicméně poznamenal, že ho mrzí. Policejní prezident Martin Vondrášek v pátek oznámil, že celou záležitost prošetří Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

„Mrzí mě to,“ reagoval šéf hnutí ANO pro CNN Prima NEWS na incident, který se udál v úterý v Borovanech. Zároveň poznamenal, že narušitelé jeho mítinků jsou často „zástupci stran pětikoalice“.

Babiš aktuálně pokračuje v cestách po různých obcích Česka, kam jezdí svým obytným vozem a na místech se setkává se svými příznivci. Akce ovšem čím dál častěji narušují jeho odpůrci.

Jedním z nich byl i nezletilý chlapec v Borovanech v Jihočeském kraji. Mladík Babišovi sebral jeho reproduktor a krátce na to ho zaklekla trojice mužů. Šlo přitom o policisty v civilu. Že byl žák 8. třídy základní školy, který je navíc autista, zadržen, Vondrášek hodnotí jako správný postup. „Viděl jsem video, že muž, proti kterému zakročili, utíkal z místa činu s reproduktorem. Pokud by policie nekonala, přihlížela by přestupku. Hlídka několikrát zopakovala svou příslušnost k policii, a když nebyla uposlechnuta, tak zakročila,“ informoval policejní prezident.

Kšiltovka Silné Česko

Zákrok však Vondrášek označil za „šílený“. Problém vidí i v tom, že jeden z policistů v civilu měl před zásahem na sobě červenou kšiltovku s heslem „Silné Česko“. Jde o kšiltovky, které už několik let svým fanouškům rozdává právě Babiš.

„V tuto chvíli nechci omlouvat jednání kolegů v jižních Čechách, ale nechci dělat ukvapené soudy. GIBS v krátkém čase zjistí, zda a kdo dělal něco neuváženě,“ doplnil.

Babišovi odpůrci byli vidět i v dalších obcích. Mnohdy se snažili bývalého předsedu vlády konfrontovat s jeho kauzami, popřípadě jej kritizovali za jeho vládní kroky. Výjimkou nebyly ani transparenty.

Tagy:

Hlavní zprávy

PŘEHLEDNĚ: Úsporný tarif v nedohlednu. Kolik můžete získat na boj s drahými energiemi?
Finance

PŘEHLEDNĚ: Úsporný tarif v nedohlednu. Kolik můžete získat na boj s drahými energiemi?

Domácnosti se připravují na těžký podzim způsobený dalším zdražováním. Řada z nich musí řešit problémy s placením účtů už nyní. Připravovaný úsporný tarif bude k dispozici až na podzim, přesto se mohou lidé v nouzi obrátit na úřady s žádostí o různé formy pomoci. Patří mezi ně příspěvek na bydlení, doplatek na bydlení a případně i dávka v hmotné nouzi.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
08:43

Čínský vývoz do Ruska v červenci poprvé za pět měsíců vzrostl

08:20

Londýn: Rusko pravděpodobně rozmisťuje protipěchotní miny podél obranné linie na Donbase

07:56

KOMENTÁŘ Jiřího Justa: Lynčovat Amnesty International za kritiku Ukrajiny je pokrytecké

07:31

Z ukrajinských přístavů vypluly další dvě lodě s obilím, informovalo turecké ministerstvo obrany

Biden je válečný zločinec a přilévá na Ukrajině olej do ohně. Hvězda Pink Floyd hájí Rusko

Spoluzakladatel rockové skupiny Pink Floyd Roger Waters v rozhovoru se stanicí CNN obhajoval své tvrzení, že americký prezident Joe Biden je válečný zločinec. Podle něj Biden „přilévá na Ukrajině olej do ohně“, což je „obrovský zločin“. Waters se v rozhovoru rovněž zastal Ruska, které v únoru zahájilo invazi na Ukrajinu, a Číny. Jeho výroky vyvolaly rozhořčení ze strany Kyjeva a naopak pochvalné reakce Moskvy.

Peníze na účtu vám požere inflace. Expert poradil, jak předejít znehodnocení úspor

Inflace v Česku pravděpodobně ještě nedosáhla svého vrcholu. Ceny v červnu meziročně stouply o 17,2 procenta. Nabízí se tak otázka, co dělat s vlastními úsporami, aby se neznehodnotily? Ekonomové Čechům radí, ať své peníze hlavně nenechají ležet ladem a ať je investují. Lukáš Kovanda ve vysílání CNN Prima NEWS mimo jiné upozornil, že současné prognózy počítají i v příštím roce s inflací kolem 10 procent.

Domácí zpravodajství

O prázdninách roste zájem rodin o odlehčovací služby pro nemocné seniory. Jak fungují?

Trpí ztrátou úsudku a mnohdy ani netuší, kdo je jejich rodina. Přesto se o příbuzné s Alzheimerovou chorobou starají desetitisíce lidí. Péče o milované však bývá mnohdy náročná, a tak i oni čas od času potřebují pauzu. V takových případech mohou využít takzvanou odlehčovací službu. O tu je zvlášť v letních měsících, kdy lidé odjíždí na dovolenou, velký zájem.

V Českém Švýcarsku doutnají ohniska v nepřístupném terénu. Hasicí letadla se vrací domů

Aktualizováno

V Národním parku České Švýcarsko se v neděli nikde po celý den neobjevil otevřený oheň. Stále ale existují doutnající ohniska v nepřístupném terénu, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka. Hasiči by mohli kompletně zlikvidovat požár do konce příštího týdne. Sektory na jihu od řeky Kamenice, případně i soutěsky by mohli předat správě národního parku pravděpodobně v průběhu týdne, zřejmě dříve než v pátek. Hasicí letouny Canadair z Itálie se v pondělí brzy ráno vrací domů.